Вінницька облрада обрала голову під свист і вигуки

Сьогодні депутати Вінницької обласної ради зібралися на першу сесію сьомого скликання. Із 83 новообраних, бажання взяти участь у сесійному засіданні виявили лише 76. На порядку денному було 16 питань, здебільшого організаційного характеру. Найголовніше – стосувалося обрання голови обласної ради та його заступників. За роботою депутатів спостерігали представники моніторингової місії ОБСЄ та народні депутати, зокрема Олексій Порошенко, Сергій Мельничук, Геннадій Ткачук та Юрій Македон. І перші, і другі мали на що подивитися, бо голосування за керівника облради ледь не призвело до бійки серед громадських активістів.
Охочих потрапити на першу сесію Вінницької обласної ради виявилося чимало. Тому представникам громадськості запропонували зайняти балкон над сесійною залою, а решту розмістили у холі адміністрації, який обладнали моніторами з прямою трансляцією засідання. Вийшло так, що на балконі зібралися представники різних політичних сил. І це була помилка № 1.
Помилка № 2 полягала в тому, що кандидата на посаду голови обласної ради висунула лише одна фракція – Блок Петра Порошенка «Солідарність». Депутати запропонували кандидатуру Анатолій Олійника, який ввійшов у історію вінницької політики як один з винуватців подій 6 грудня 2014 року. На той час він був головою Вінницької ОДА і не зміг втримати ситуацію під контролем. Решта фракцій утрималися від висунення претендентів. І це призвело до штовханини на балконі. Одні кричали «Ганьба!», «Геть!», «Брехуни!». Інші пропонували якнайшвидше розпочинати голосування і обрати Олійника головою. Ситуація виходила з-під контролю. А тому депутати вирішили оголосити перерву, після якої розпочалося таємне голосування.
У бюлетені було лише дві графи: одна – запропонований кандидат, інша – «Не підтримую кандидата». І хоча Анатолій Олійник – голова фракції «БПП «Солідарність» – був єдиним кандидатом на посаду голови облради, голосування тривало понад дві години. Після підрахунку голосів з’ясувалося, що за Анатолія Олійника проголосували 62 депутати із присутніх 76. А це свідчить, що представники усіх фракцій підтримали його кандидатуру. Чому вони не узгодили це рішення зі своїми прихильниками з громади? Питання залишається відкритим. Та більшість громадських активістів, які залишали сесійну залу, були розчаровані. Деякі навіть погрожували Олійнику новою революцією.
Оксана СОБКО, Вінниця