ВР має створити спеціальний виборчий механізм для Маріуполя і Красноармійська, - голова ЦВК
Лише Верховна Рада повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їхні виборчі права. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, передає прес-служба ЦВК.
"Лише Верховна Рада повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їхні виборчі права", - наголосив Охендовський.
З його слів, будь-який виборчий процес, який вже розпочався, обов’язково повинен завершитися голосуванням і встановленням результатів виборів.
"Зрив голосування внаслідок протиправної бездіяльності окремих членів міських виборчих комісій не змінив юридичного статусу кандидатів, які були висунуті на відповідних виборах. В свою чергу відсутня і юридична можливість завершити розпочаті виборчі процеси без проведення голосування та встановлення результатів виборів ", – додав Охендовський.
Так, він пояснив зрив голосування у Маріуполі та Красноармійську системною протизаконною бездіяльністю окремих членів Маріупольської міської та Красноармійської міської виборчих комісій, які відмовилися передати виборчі бюлетені 213 дільничним виборчим комісіям у Маріуполі та 37 ДВК у Красноармійську. "При цьому законність рішення щодо друку виборчих бюлетенів для голосування в місті Маріуполі була встановлена не тільки Центральною виборчою комісією, а і рішенням суду, яке набрало законної сили", - йдеться у повідомленні.
З іншого боку, як зазначив голова ЦВК, у Красноармійську рішенням суду, прийнятим за п’ять годин до початку голосування, було скасовано рішення міської виборчої комісії щодо визначення виготовлювача виборчих бюлетенів лише на тій підставі, що для друку бюлетенів було обрано фізичну особу-підприємця, а не юридичну особу. "Подібні рішення приймалися і багатьма іншими територіальними виборчими комісіями. Їх законність у жодному іншому випадку під сумнів не ставилась. Самі бюлетені, виготовлені для голосування в місті Красноармійську, вимогам закону відповідали повністю. Попри це, такі виборчі бюлетені, навіть будучи отриманими міською виборчою комісією, дільничним виборчим комісіям передані не були", - йдеться у повідомленні.
У ЦВК додали, що в обох випадках – Маріуполя і Красноармійська – подальшу юридичну оцінку суспільно-небезпечних наслідків протиправної бездіяльності окремих членів відповідних міських виборчих комісій неодмінно матимуть дати правоохоронні органи, до яких вже звернулася Центральна виборча з огляду на можливу наявність у такій бездіяльності ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 157 Кримінального кодексу України.