Вийшов офіційний саундтрек до фільму Зази Буадзе "Мати Апостолів"
Саундтрек, як і всю музику до фільму, написали відомі композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко.
Частину камерної музики було записано у Києві в студії Національної спілки композиторів України, а частину - у Відні в Інституті електроакустичної музики. "Відень обрали через пошук нетривіального звучання та хайтеку у музиці, а також заради найвищого пілотажу звукозапису електроакустичної музики", - розповідає Роман Григорів.
Режисер Заза Буадзе запросив композиторів до роботи над стрічкою, після прем'єри опери "Аерофонія", що відбулась у Івано-Франківську у червні 2018 року. Там разом із вокалістами музичної формації NOVA OPERA "співав" літак АН-2. Тому в увертюрі до фільму “Мати Апостолів” звучить голос Наталі Половинки в інфра-звуковому супроводі літака.
Звуки літака та розмови пілотів і диспетчерів використано в сцені, коли Мати обходить розбий літак і чує флешбек подій. Ця музика занурює нас в історію льотчиків і створює психоделічний ефект.
"Перше творче завдання, яке нам поставив режисер, це - глибока, пронизлива музика, що за естетикою звучання мала б нагадувати мінімалістичний арт-хаус, де немає жодних натяків на типове, голлівудське звучання. Звук і музика у цій картині має проймати до глибини душі, адже фільм — це присвята всім Матерям, які втратили своїх дітей. І заслуга Зази в тому, що він точно знав тональність фільму і серед багатьох варіантів музичних тем та звукових рішень обирав саме ті, що найточніше та найвиразніше передають атмосферу і стан головної героїні - Матері» - повідомив Роман Григорів.
У фільмі звучить багато електроніки і ще більше - міксу електроніки та живих інструментів…
"Для озвучення настрою Матері ми обрали віолончель (в унікальному виконанні Жанни Марчинської). А от у темі Орків задіяні абсолютно розладнані струнні інструменти: контрабас та віолончель", - розповідає Ілля Разумейко.
У фінальній сцені звучить оркестрова сюїта Messis (з лат. Жнива) з темою Софії, де використано фрагмент мелодії української народної пісні «Ой зелене жито, зелене» у поєднанні з текстом латинського духовного піснеспіву «Agnus Dei» (з лат. Агнець Божий).
"Ця тема звучить обрядово-трагічно, і ми її, нібито, "загорнули" у цю духовну католицьку Месу, яку виконує дитячий хор (хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім.М.В.Лисенка, диригент Марія Коваль). Це — лейтмотив надії на очищення душі у всіх героїв фільму та мить для переосмислення подій глядачем" - розповідає Роман Григорів.
За словами композиторів, режисер Заза Буадзе дав їм творчу свободу, і що головне - дозволив побувати на знімальному майданчику, що допомогло відчути героїв та настрій фільму: "Усім композиторам варто надихатись кінопроцесом, побачити всю магію як твориться кіно. На нас ця робота настільки вплинула, що ми вирішили додати кінозйомку як прийом вже у наш інший проєкт - археологічну оперу "Чорнобильдорф" (Chornobyldorf)", - ділиться Роман Григорів.
У створенні та записі музики до фільму "Мати Апостолів" були залучені:
звукорежисери запису та зведення музики: Аркадій Віхорєв, Володимир Миндюк, Крісті Йорга.
Музиканти-солісти: Жанна Марчинська (віолончель) Ігор Завгородній (скрипка, альт), Роман Григорів (гітара, контрабас, віолончель), Ілля Разумейко (препарований рояль, гітара), Христина Шушак (скрипка), Асмір Якупович (віолончель).
Національний президентський оркестр, диригент - Євген Брага.
Хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім.М.В.Лисенка, диригент Марія Коваль
Соліст хору: Микита Журавель. Учасники хору: Яромир Романенко, Іосиф Козловський, Іван Бойко, Арсеній Сарнацький, Антоній Безушка, Андрій Дорошенко, Тимофій Мельник.
Студія звукозапису Національної спілки композиторів України.
Студія звукозапису Віденського інституту електроакустичної музики ELAK.
Студія звукозапису Київського Інституту музики імені Р. М. Глієра.
Військова драма Зази Буадзе "Мати Апостолів" - присвята матерям, діти яких загинули, захищаючи Україну.
Саундтрек - https://soundcloud.com/user-
Роман Григорів та Ілля Разумейко - композитори опер "IYOV" (увійшла в десятку найкращих сучасних опер світу), "Вавилон", "Ковчег", "Гамлет", "непОсті", "Wozzek", "Aerophonia", "GAZ", "Nero", "Chornobyldorf".
Лауреати національної Шевченківської премії 2019р.