Перейти до основного вмісту

Євросоюз розпочав щодо Польщі санкційну процедуру

02 липня, 16:34
Фото Reuters

Європейський Союз відкрив санкційну процедуру проти Польщі у зв'язку із суперечливим законом про Верховний суд. Про це йдеться у заяві Європейської комісії, передає "ЄП".

"3 липня 27 з 72 суддів Верховного Суду ризикують вийти на пенсію. Новий польський закон "Про Верховний суд" знижує пенсійний вік суддів Верховного суду з 70 до 65 років. Ця міра також застосовується до голови Верховного Суду, чий шестирічний мандат буде достроково припинено. Згідно з законом, нинішнім суддям надається можливість заявити про своє прагнення, щоб їх мандат був продовжений президентом, який може бути наданий терміном на три роки і продовжений один раз. Для рішення президента не встановлені критерії, і немає можливості для судового перегляду цього рішення", - йдеться у заяві.

Таким чином, нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", переконані у ЄК.

Комісія наполягає на тому, що вона "готова продовжувати діалог з питань верховенства права", незважаючи на початок процедури.

Перший етап процедури закінчується позовом до Суду Європейського Союзу. Варшава має місяць на внесення змін.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше виключив можливість внесення змін до закону та подальшого коректування судової реформи. У грудні 2017 року міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро назвав рішення Європейської комісії розпочати санкційну процедуру проти Польщі політичним та запевнив, що уряд продовжить здійснювати розпочату судову реформу.

Європейський Союз раніше пригрозив позбавити Польщу права голосу в раді ЄС через судову реформу, але на захист Варшави стала союзна Угорщина.

Польща вважає, що законодавчий процес із реорганізації своєї судової влади відповідає європейським стандартам, і називає побоювання Єврокомісії щодо загроз верховенству права безпідставними.

1 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав санкції Євросоюзу проти Польщі через скандальну реформу правосуддя.

Пізніше у березні Моравецький представив у Брюсселі президентові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру так звану "білу книгу" реформи судочинства в Польщі

Додамо, що у червні Європейська комісія підтвердила, що Польща не виконала ключові вимоги комісії щодо незалежності судів.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати