Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ISW: війська рф тиснуть поблизу Авдіївки, щоб позбавити перепочинку українські сили

28 лютого, 12:13

Російські загарбники не припиняють наступів навколо Авдіївки, щоб позбавити українські Сили оборони перепочинку та можливості створити міцнішу лінію оборони в безпосередній близькості від нещодавно захопленого міста.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

Нагадаємо, що російські війська тимчасово знизили темп своїх операцій під час зачистки Авдіївки після захоплення цього населеного пункту 17 лютого. Однак з того часу відновили відносно високі темпи наступу на захід і північний захід від Авдіївки.

Як вважають американські аналітики, російські війська намагаються використати тактичні можливості, що з'явилися після захоплення Авдіївки. Вони схоже підтримують відносно високий темп наступальних операцій.

Вони спрямовані на те, щоб просунутися якомога далі в районі Авдіївки ще до того, як українські війська встановлять надійніші та важкопрохідні оборонні лінії в цьому районі.

Речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій заявив 27 лютого, що російські війська останнім часом збільшили чисельність штурмових груп на Таврійському напрямку з невеликих груп у складі відділень до взводів і навіть роти.

Наразі російські війська зосереджують атаки на захід від Авдіївки у напрямку Бердичів, Орлівки й Тоненького, де українські війська створили оборонні позиції для прикриття свого відходу з Авдіївки та відбиття наступних російських наступальних операцій.

Лиховій та командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський заявили, що станом на 27 лютого українські війська стабілізували свої оборонні рубежі по лінії Тоненьке-Орлівка-Бердичі.

Українські військові спостерігачі схарактеризували українські укріплення на захід від Авдіївки як такі, що "розчаровують" та "є проблемними".

Російські військові блогери стверджували, що українські сили намагаються утримувати оборонні позиції безпосередньо на захід від Авдіївки. Вони прогнозували, що українські сили зосередяться на оборонній лінії далі на захід, яку українські війська почали будувати в листопаді 2023 р.

Аналітики припускають, що російські війська, ймовірно, продовжують спроби наступу, щоб позбавити українські сили перепочинку, який дозволив би Силам оборони створити більш згуртовану і важкопрохідну лінію оборони в безпосередній близькості від Авдіївки.

В Інституті вивчення війни додають, що захоплення Авдіївки дозволило російським військам натиснути на позиції, які українські війська утримували протягом коротшого періоду, ніж українські позиції в Авдіївці або далі на захід. Тому російські війська, ймовірно, підтримують високий оперативний темп, щоб спробувати використати цю тактичну можливість.

Експерти також припускають, що росіяни можуть захопити населені пункти на захід і північний захід від Авдіївки протягом найближчих тижнів.

Однак рельєф місцевості й водні об'єкти на захід від Авдіївки, особливо водойма, що пролягає між Бердичами й Семенівкою-Орлівкою, ймовірно, сповільнять і без того відносно повільний темп російського просування в цьому районі.

Аналітики вважають, що ця проблематична місцевість, ймовірно, обмежить подальші тактичні перевагиросіян. А також дозволить українським військам зайняти підготовлені оборонні позиції. Вони, ймовірно, сприятимуть кінцевій кульмінації нинішніх російських наступальних зусиль у цьому районі, принаймні доти, доки росіяни не посилять свої атакувальні елементи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати