У Німеччині на берлінському прайді несли портрети українських ЛГБТ-військових

Уже втретє представники української ЛГБТ і Квір-спільноти (LGBTIQ) взяли цього року участь у демонстрації Christopher Street Day в Берліні: вони несли портрети кількох десятків українських захисників, які належать до LGBTIQ.
Про це пише посольство України в ФРН та розповіла Марина Усманова, членкиня правління Kwitne Queer, першої української ЛГБТКІ+ мережі в Берліні, пише Укрінформ.
Повідомляють, що девіз цьогорічного прайду – "Тільки сильні разом – за демократію та різноманітність".
Участь у прайді, який завершився біля Бранденбурзьких воріт, попри зливу, взяли участь, за деякими даними, близько півмільйона людей.
Як зазначив посол України в Німеччині Олексій Макеєв, дипустанова підтримує участь українців у берлінському CSD другий рік поспіль.
"Разом ми боремося не тільки за свободу нашої країни, але й за права та свободи кожної людини. Особливо українській LSBTQ* спільноті загрожує російська агресія: стилізовані як кінцевий образ ворога, вони серед найбільш переслідуваних росією людей.
Проте вони є будь-що, але не безпорадні. Багато з них мужньо воюють в армії, входять до територіальної оборони та займаються добровольцями", – йдеться у дописі посольства.
Своєю чергою представниця української спільноти, яка сама приїхала з Херсона, розповіла, що в Німеччині представники ЛГБТІК роблять чимало для підтримки України, зокрема, для збору допомоги.
"У нас є 67 портретів українських військових. ЛГБТ-військові, звісно, не приїхали, але вони взяли участь, надіславши свої портрети, плакати та гасла. Вони вимагають прийняття закону про партнерство та закону про злочини на ґрунті ненависті", – зазначила вона.
Loki von Dorn, який також представляє Kwitne Queer, зазначив, що для української ЛГБТІК спільноти дуже важливою є підтримка посольства. Це, за його словами, підвищує толерантність у суспільстві. До втечі з рідного Дніпра він був журналістом, актором, активістом, промоутером і художником.
Окрім Kwitne Queer, у демонстрації взяли участь кілька інших українських організацій, зокрема:
-
Gendr Stream (феміністська правозахисна організація, яка захищає права ЛГБТКІ+ людей в Україні),
-
БО "Інша" (зареєстрована у 2014 році в Херсоні як феміністична ЛГБТ інклюзивна організація),
-
Resistance та інші.
Також бургомістр Берліна Кай Вегнер закликав до захисту різноманітності та толерантності в суспільстві.
"Берлін є і залишається містом свободи та прав людини", — сказав він.
З вітальним словом виступила федеральна міністерка у справах сім'ї Ліза Паус.
Варто додати, що перший CSD в Берліні відбувся 30 червня 1979 року, тоді в Західному. "Гей-прайд" — під таким гаслом 450 демонстрантів вийшли на вулиці Західного Берліна.
Метою CSD Berlin було, зокрема, виступати за рівні права та проти дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.