Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

5-10 жовтня у Львові проходитиме Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев-2023»

29 вересня, 12:22

      З 5 по 10 жовтня 2023р. у Львові проходитиме плановий міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев-2023». Цього року фестивалю виповнюється 34 роки. За ці роки фестиваль став національним надбанням театрального мистецтва, здобув репутацію в міжнародному театральному житті України та Європи загалом. «Золотий Лев» концентрує в собі всі театральні тенденції сучасної сцени.

      Цього року фестиваль буде спрямований на меморіалізацію героїчної боротьби українського народу, загальнолюдське прагнення до свободи та демократії. З початком повномасштабного вторгнення Російської федерації в Україну багато театрів України переналаштували свою діяльність, але разом з тим, продовжили свій творчий пошук та рефлексували на події 2022-2023 рр. Тому цьогоріч фестиваль «Золотий лев» стане майданчиком для показу, здебільшого, вистав українських театрів, прем’єри яких відбулися після 24 лютого 2022р.

      Гасло фестивалю-2023: «Театр-мистецтво нескорених!»

      Цьогоріч на фестивалі можна буде побачити театри зі Львова, Києва, Вінниці, Луганську, Сум, Кропивницького, Чернігова, Херсону. 

      Вистави відбуватимуться у театрах Львова (театр «Воскресіння», театр ім.Леся Курбаса, Першому театі, театр ім.Марії Заньковецької, будинку Офіцерів).

      У театрі ім.Марії Заньковецької можна буде побачити  Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки (м. Київ) з виставою «Переклади» Б.Фріл та Київський академічний драматичний театр на Подолі з виставою «Зелені коридори» Наталки  Ворожбит.

      У театрі «Воскресіння» будуть представлені наступні театри: Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр з виставою «Їх там нєт» за мотивами п’єси «Четверта стіна» Алекс Вуд,  Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна з виставою «Хлібне перемир’я» С.Жадан, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша Та Project Art Theater з виставою «Джива» А.Матвійчук, Муніципальний театр Сатири (м.Кропивницький) з виставою «Королева Краси» М.МакДонах, Театр «2 Be» (Данія-Україна) з виставою «Спецоперація» А.Зіновенко.

     В Першому театрі можна буде побачити: Чернігівський обласний молодіжний театр з виставою «Goodbyemylove, або, дівчата Вам сюди» Л.Каннінгем та Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр ім.М.Садовського з виставою «Ніч вовків» О.Вітер.

     В театрі ім.Леся Курбаса  –Платформа сучасного танцю з виставами «Dance Macabre. Безсмертний танок» та «Сліди».

     В приміщенні будинку Офіцерів – вистава «Мовою троянд» від Київського  театру «Сузір’я».

       Також на фестивалі будуть представлені вистави й Львівських театрів: театр «Воскресіння» з виставою «Будинок без номера» Я.Федоришин, театр ім.Леся Курбаса з виставою «Захар Беркут» за повістю Івана Франка, Національний драматичний театр ім. Марії Заньковецької з виставою «Земля» О. Кобилянська, театр «Око» з виставою «Різанина» Я.Реза, Львівський обласний театр ляльок з виставою «Засвітнє танго» В.Тужина.

      Традиційної карнавальної ходи цього року не буде, проте буде  театралізоване відкриття фестивалю, яке відбуватиметься у Львівському академічному театрі «Воскресіння», за адресою пл.ген. Григоренка, 5

       Серед додаткових заходів у межах  фестивалю буде проведено дискурс на тему: «Війна і театр: реалії і можливості» за участі представників театральної спільноти з різних міст України. А також впродовж всього фестивалю діятиме український павільйон Паризького квадрієнале сценографії 2023 «Сад живих речей» від провідних сценографів України.

 

 

Фестиваль «Золотий лев-2023» відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Управління культури департаменту розвитку Львівської міської Ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Організатори фестивалю щиро вдячні їм за підтримку.

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати