Наступ російської армії: в ISW розповіли, де очікувати ударів

Російські війська активізували наступальні дії на кількох напрямках фронту в Україні, намагаючись створити вигідні умови для можливих переговорів. Втім, як вважають аналітики ISW, окупанти не мають ресурсів для значного стратегічного прориву.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Як зазначають американські фахівці, активні бойові дії тривають на Лиманському, Покровському, Оріхівському напрямках, а також у північній частині Сумської області як спробу витіснити ЗСУ з позицій у Курській області.
Зокрема, окупанти намагаються просунутися на Покровському напрямку, де зафіксовано просування на 3 км від кордону Донецької та Дніпропетровської областей.
Попри це, тактично значущих успіхів росія не досягла. Українські Сили оборони продовжують утримувати позиції та здійснювати локальні контратаки на Покровському та Торецькому напрямках.
Не виключено, що Кремль буде використовувати подальше просування військ на південний схід Дніпропетровської області.
У чому стратегія Кремля?
Аналітики ISW вважають, що мета російського командування – максимально дестабілізувати ситуацію та створити хаос в інформаційному просторі.
Окупанти намагаються підійти в межі артилерійської досяжності Сум, Харкова та Запоріжжя, щоб тероризувати мирне населення та вплинути на позиції України у можливих мирних переговорах або підготуватися до наземних операцій до встановлення режиму припинення вогню.
За оцінками ISW, Кремль, імовірно, використає будь-яке просування за межами областей, які російські війська наразі не контролюють.
"Це також може слугувати виправданням майбутніх вимог росіян щодо поступок з боку України, включно з територіями, які Кремль наразі офіційно не вимагає, окрім Криму, Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей", – зазначають в Інституті вивчення війни.
Чи можлива велика наступальна операція?
На думку ISW, росія не має достатньо ресурсів для масштабного наступу на великі українські міста. Окупанти зазнали значних втрат у бронетехніці та живій силі. З 2022 року вони не продемонстрували здатності проводити комплексні наступальні операції на кількох напрямках одночасно.
В ISW переконані, що російське військове командування навряд чи передислокує війська з Курської області для потенційної наступальної операції з метою захоплення або просування в напрямку міста Суми.
Причиною експерти називають недостатню кількість у росіян резервів оперативного рівня для проведення значних наступальних операцій протиСум, Харкова і Запоріжжя без передислокації сил, що вже залучені на інших ділянках фронту.
В Інституті вважають малоймовірним здатність армії рф провести три масштабні наступальні операції проти зазначених великих українських міст навіть після проведення таких передислокацій. Причиною називаються істотні втрати росії у бронетехніці та особовому складі за останні три роки бойових дій.
"Кремль поки що виявився нездатним набрати достатню кількість новобранців за допомогою криптомобілізації, щоб суттєво збільшити угруповання російських військ або резерви стратегічного й оперативного рівня для участі в бойових діях в Україні. Якщо тільки президент росії володимир путін не вирішить провести найближчим часом украй непопулярний частковий призов, що наразі видається малоймовірним", – зазначається у звіті.
Як зазначили в ISW, на момент формування поточного звіту, у відкритих джерелах була відсутня інформація про суттєві передислокації російських військ на Сумському, Харківському чи Запорізькому напрямках, які б свідчили про підготовку до відновлення наступальних дій.
Водночас аналітики не виключають проведення російськими військами ротації, про яку не повідомляється у відкритих джерелах.
Що відомо про вірогідний масштабний наступ росії?
Видання Associated Press з посиланням на джерела в українській розвідці повідомило про підготовку найближчими тижнями армією РФ наступальної операції на невизначеній ділянці фронту.
Не виключено, що з наближенням весни, армія РФ планує провести багатоцільовий наступ по всій лінії фронту шириною 1000 кілометрів. Він може тривати від шести до дев'яти місяців. Для цього росіяни можуть передислокувати сили з Курської області на інші ділянки фронту, наприклад, на Покровський напрямок.