Коротко / Культура
Створюють колекцію всіх досі виданих книжок!
Американський учений Брюстер Кале, що 1996 року заснував некомерційний проект Internet Archive, вирішив зібрати по одному примірникові всіх наявних книжок. Як повідомляє lenta.ru, посилаючись на Associated Press, колекція Кале наразі налічує близько 500 тисяч видань. Спочатку завдання Кале полягало в тому, щоби зберегти всі будь-коли створені веб-сторінки, що й робив Internet Archive. У базі організації на 2009 рік було близько 150 мільярдів сторінок. Потім Кале вирішив сканувати книги й створити загальнодоступну електронну бібліотеку, в якій зараз близько 2,9 мільярда текстів. У 2009-му Кале запустив систему дистрибуції електронних книг BookServer, яка, зокрема, дозволяла конвертувати книгу в потрібний формат. Новий проект ученого стосується лише друкованих видань. За словами Кале, йому хотілося б зібрати по одній копії всіх будь-коли виданих книг, але він розуміє, що це навряд чи станеться. Учений уважає, що організація зможе зібрати близько 10 мільйонів видань. Книги зберігають на спеціальному складі в контейнерах, де підтримують певну температуру. У кожному контейнері можна розмістити близько 40 тисяч видань. За оцінками Кале, усього склад може вмістити біля одного мільйона книжок. Як зазначає портал The Escapist, корпорація Google, завдання якої — перевести в цифровий формат якомога більше літературних творів, зібрала 130 мільйонів томів.
Начальник Супермена — Фішберн
Лоуренс Фішберн виконає одну з ролей у фільмі Зака Снайдера «Людина зі сталі», основаному на коміксах про Супермена, повідомляє Heat Vision. Фішберн зіграє Перрі Уайта — головного редактора видання Daily Planet. У редакції саме цієї газети працювали два ключові персонажі коміксів — Кларк Кент (він же Супермен) і Лоїс Лейн. Раніше Фішберн знімався у фільмах «Апокаліпсис сьогодні», «Клуб «Коттон», «Матриця» і «Таємнича річка», а також у серіалах «Чортова служба в госпіталі Меш» і «Поліція Маямі: відділ моралі». Самого Супермена у фільмі Зака Снайдера зіграє Генрі Кевілл. Його названими батьками стануть Дайан Лейн і Кевін Костнер. Роль інопланетянина Джор-Ела, біологічного батька головного героя, запропонували Расселу Кроу. Подругу й колегу Кларка Кента-Супермена зіграє Емі Адамс. Передбачають, що стрічка Снайдера «Людина зі сталі» вийде в прокат у червні 2013 року.
Коли навіть гвинтик стає лялькою
У київській галереї «Парсуна» представлена колекція оригінальних ляльок Олега Педана. Коли роздивляєшся його роботи, виникає враження, що своїх ляльок (дотепних і технічно функціональних) художник створює зі всього, що трапиться йому під руки. Наприклад, птах-ложконіс, крила якого — алюмінієві ложки, а дзьоб — пінцет, авіатор з волоссям-дротом, дерев’яним пропелером і металевими крилами, лось-годинник, голова якого — старовинна машинка для стрижки... Або доктор лялькових наук із головою-волоським горіхом... Можна пригадати незвичайних героїв мультфільму «Нікого немає вдома»: Міліціонери — близнята-наручники, Сусідка — кавоварка в окулярах, Дихлофос — балончик з ручками й ніжками. А персонажі картини «Ключ» зроблені зі старих будильників. Сьогодні Олег Педан — визнаний художник (він біолог за освітою, починав на студії «Укранімафільм» як декоратор і лялькових справ майстер). Його режисерський дебют відбувся 1999 року. Мультфільм «Залізній вовк» (режисери — Педан і Марченкова) отримав приз за кращий дитячий фільм на фестивалі «Крок», а картина «Світла особа» стала лауреатом МКФ «Молодість-2001» (це стрічка про імпровізоване місто, населене... лампочками й вимикачами). До речі, Олег Педан сам пише сценарії. У його активі такі фільми, як «Нікого немає вдома», «Ключ», «Будиночок для равликів» та інші, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«Незалежні» — феномен сучасного мистецтва
У Києві з 23 серпня по 11 вересня пройде виставка «Незалежні». До експозиції увійдуть роботи 80 авторів. Виставка буде займати перший поверх «Мистецького арсеналу» загальною площею 10 000 кв. м. Глядачі отримають цілісне уявлення про сучасне українське мистецтво. Будуть представлені всі характерні види, жанри і технології, які були і є в арсеналі українського сучасного мистецтва, повідомила прес-служба «Мистецького арсеналу». «Незалежні» — це перша в нашій країні спроба масштабно окреслити феномен українського сучасного мистецтва, який народився разом із новою Україною. Проект також поставить важливе питання про так і не створену за 20 років незалежності повноцінну музейну колекцію сучасного українського мистецтва і, можливо, буде сприяти її створенню. Експозиція «Незалежні» буде ґрунтуватися на певних блоках, кожний із яких буде характеризувати явища українського сучасного мистецтва, які з’явилися за останні 20 років у процесі пошуку українськими художниками нової візуальної мови, проблематики та ідентичності:
«Реальність VS Фантазм» — як особливість сучасного українського мистецтва, у якому реальність завжди є химерною і відображається з потойбічним ефектом або з підтекстом.
«Діалог з екраном» — як вплив на образне мислення художників, коли усталеній живописній площині довелося прийняти нові медійні реалії світу, що відбилося в ряді відео-, фоторобіт, перформансів і, власне, живописній картині.
«Соціальний погляд / політичний реагент» — відобразить важливі соціальні та політичні реалії, на які реагували художники 1991—2011 рр.
«Історія і міф» — презентує нові міфології і переосмислення історії.
«За межею» — яскраві феномени, які знаходяться поза звичною художньої системою, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Випуск газети №:
№137, (2011)Рубрика
Культура