Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Хіба це — не імідж?

Нестача ліків для віл-інфікованих, проблеми забруднення та руйнування історичних пам’яток... Тим часом понад мільйон гривень місцева влада витрачає на Конгрес російськомовної преси
22 липня, 00:00

У Прес-клубі «Дня» ми вже публікували відповідь Одеської міської ради на наш інформаційний запит відносно того, скільки коштів платників податків було витрачено на ХІІІ Конгрес російськомовної преси в Одесі. В отриманому листі була зазначена зовсім не дитяча сума — 654,4 тисячі гривень. А днями ми отримали відповідь на другий наш інформаційний запит, який ми спрямували до Одеської обласної державної адміністрації.

У відповіді міститься копія розпорядження голови облдержадміністрації від 1.07.2011 №510/ А-2011 «Про виділення коштів апарату Одеської обласної державної адміністрації». У копії документа йдеться, що відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення Одеської обласної ради від 30 грудня 2010 року №53-VI «Про основний бюджет Одеської області на 2011 рік», для відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням ХІІІ Конгресу Всесвітньої Асоціації російськомовної преси Одеською обласною державною адміністрацією було виділено 410408,00 грн.

Склавши цифри, зазначені в цих документах, отримуємо більше мільйона гривень (якщо бути точним — то 1064808 гривень), які українські платники податків витратили на... А, власне, на що? Чи не доречніше було б залучити приватних інвесторів?

За кілька днів до конгресу голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук, виступаючи на засіданні, підкреслив, що згідно з розпорядженням президента України, проведення цього конгресу буде сприяти розширенню міжнародного співробітництва, розвитку взаємовідносин між Одеською областю та всіма державами, де представлена російськомовна преса.

Але, якщо ми дбаємо про імідж держави (європейської держави!), то про що може йтися, якщо щодня держава не здатна навіть забезпечити своїх громадян життєво необхідним — ліками та чистою водою?

«День» поспілкувався із представниками громадських організацій Одеси та області щодо першочергових проблем міста та регіону.

— Для нас основною проблемою зараз є відсутність препаратів для віл-інфікованих та туберкульозників, для того, щоб вони могли продовжити лікування, — зазначає психолог благодійної організації «Об’єднання неурядових організацій Одеської області «Разом за життя» Ірина КОСТЯНОВИЧ. — Препаратів катастрофічно не вистачає. Якщо ще старших людей, які вже давно лікуються, ми спрямовуємо на терапію, то новим взагалі не призначаємо, бо — немає. Найтяжча ситуація саме в місті (Одесі. — Ред.). Ми отримуємо лише те, чого не потребують райони.

— Найгострішою проблемою є система комунальних послуг та наші ЖЕКи, — каже голова ревізійної комісії, радник з юридичних питань Громадської організації «Комітет сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою в Одеській області» Наталія ЧЕРБАДЖІ. — В міністерстві йде реформування комунальних послуг, але до Одеси новації ще не дійшли, ніхто нічого не робить. Друге — це фінансування пам’яток архітектури в Одесі. Наприклад, дім Руссова, який згорів у 2009 році. Про інвесторів говорили багато, але насправді не робиться абсолютно нічого. Готель «Спартак» зрівняли із землею. Ще однією досить важливою проблемою є те, що близько сотні сімей зараз проживають у аварійних будинках. Звідти їх не виселяють — бо нікуди, їх права неможливо захистити. Нового нічого не будується, а те, що будувалося — законсервоване. Єдине — вони тепер звільнені від оплати комунальних послуг. Але жити в страху за те, що одного ранку тобі на голову впаде стеля... Невтішна ситуація і з пенсіонерами. Нещодавно було проведене опитування: хто якої допомоги потребує. Виявилося, що соціальні працівники їм взагалі не допомагають. Цим доводиться займатися нашим волонтерам: господарювати, приносити ліки та продукти.

— У нас зараз на 1 працівника — 1 пенсіонер. Усі хвилюються через пенсійну реформу, але й пенсії малі, — підкреслює голова громадської організації «Асоціація жіночих організацій Одеської області» Світлана ДИГУЛЯР. — У Парку Перемоги — такому відомому місці, незаконно поставили вантажопідйомний баштовий кран, збиралися щось будувати. Це черговий приклад нелегального заволодіння землею. Проблема з цим — величезна.

Тему несанкціонованих забудов продовжує представник комітету енергозабезпечення та екології міста Одеси, член ради при управлінні охорони навколишнього середовища та ради при обласній державній адміністрації Сергій ГОЛОВСЬКИЙ:

— У селі Маяки Бєляєвського району на території заповідника почали будувати котедж, — розповідає пан Сергій. — Треба досить серйозно поставитися до проблеми лиманів Одеської області. У лимани спрямовується величезна кількість стоків із сусідніх територій, ми вже просто неспроможні справлятися з тими потоками органіки. Немає заводів по сміттєпереробці. Полігони старі і вже забиті. Через них забруднюються й підземні води. Страждають і сусідні з сміттєзвалищами поселення, немає нормальної питної води.

P.S. Нестача ліків для віл-інфікованих та хворих на туберкульоз, серйозні проблеми забруднення, руйнування історичних пам’яток. Хіба це — не імідж?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати