Перейти до основного вмісту

Борис КОЛЕСНIКОВ: Час готувати ножиці й червону стрічку...

Темпи будівництва єврооб’єктів — за графіком, втім, плану підтримки новозбудованої інфраструктури в держави поки що немає
09 червня, 00:00

Учора близько півсотні журналістів на чолі з віце-прем’єр-міністром —міністром інфраструктури України Борисом Колесніковим у експрес-режимі перевірили готовність чотирьох українських міст до чемпіонату з футболу Євро-2012. За один день журналістсько-урядова інспекція побувала у Львові, Донецьку, Харкові та Києві. І хоча перельотів було більше, ніж самих оглядин новозбудованих об’єктів, проте деякі висновки про готовність на містах таки вдалося зробити.

До Євро-2012 лишився рівно рік. Українські міста виходять на фінішну пряму в підготовці до турніру. І хоча інколи виникають певні сумніви, що «не встигнемо підготуватися до футбольного дійства», проте скептиків стає дедалі менше. Аби достеменно дізнатися, що ще лишилося зробити, в Україну приїздить чимало іноземних гостей та інспекцій. «Час такий, — пояснює начальник управління з підготовки до Євро-2012 Львівської ОДА Ганна Олексюк. — Усі хочуть приїхати сюди й на власні очі побачити, як українці встигли підготуватися до чемпіонату і чи взагалі вони встигнуть виконати все заплановане».

Отже, за останній тиждень це вже третє тест-турне для України за участю Колеснікова. У понеділок стартували п’ятиденні прес-оглядини, які готували організаційні комітети на місцях. 7–8 червня працював міжнародний журналістський пул. «Ті, хто побував у Львові, Києві минулого року, можуть на власні очі пересвідчитися, який величезний стрибок зробила Україна щодо підготовки до Євро-2012», — сказав прес-секретар Колеснікова Юрій Громницький.

Як говорить президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, тепер кожна доба на рахунку. «Ризик зірвати графік, звичайно, є, — каже він. — Адже завжди існує загроза розслабитися й перестати працювати».

Оглянувши будівництво стадіону у Львові та послухавши звіт генпідрядника, Колесніков заявив: «Час готувати ножиці й червону стрічку».

У цілому ж, говорить голова організаційного комітету Євро-2012 Маркіян Лубківський, питань до будівництва і реконструкції єврооб’єктів в Україні сьогодні не виникає. Не зрозумілою поки що лишається їхня доля після Євро-2012. В Україні досі не визначилися, що робити зі стадіонами і як їх використовувати після чемпіонату.

Тож час, який лишився, Україна повинна витратити на реалізацію завдань, пов’язаних із операційним та організаційним забезпеченням Євро-2012: підготовку та проведення активної рекламної кампанії й охорони порядку. А також час замислюватись над тим, що, власне, робити з цими «рейками», які лишаться після того, як проїде потяг під назвою «Євро-2012». Адже на побудову інфраструктури держава виділила зі своєї кишені не один мільярд гривень. Тому українцям хотілося б побачити, коли і як вони повернуться в бюджет.

Детальніший репортаж із авіапрес-туру про підготовку міст до чемпіонату читайте в наступних номерах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати