Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

25 травня, 00:00

Президент призначив нового міністра охорони здоров’я

Президент Віктор Янукович призначив Олександра Аніщенка міністром охорони здоров’я. Відповідний указ, підписаний у вівторок, міститься на сайті Президента. «Призначити Аніщенка Олександра Володимировича міністром охорони здоров’я», — сказано в указі. Під час зустрічі з Аніщенком Янукович наголосив, що реформування медичної галузі є найважливішим пріоритетом влади. «Я маю велику надію, що ви як відповідальна людина візьметеся за цю справу і будете впевнено її вести. Такий шанс я вам даю. І буду постійно тримати це питання на контролі. На цій посаді потрібна, по-перше, досвідчена людина. По-друге, людина, яка розуміє, в якому стані зараз знаходиться українська медицина, людина, здатна згуртувати навколо себе команду й ефективно реформувати систему охорони здоров’я», — сказав президент, звертаючись до Аніщенка. У свою чергу новий міністр наголосив, що розуміє всю складність завдань, поставлених перед ним президентом. Із 2003 по 2005 і з 2006 по 2010рр. Аніщенко був начальником управління охорони здоров’я Донецької обласної держадміністрації. Із грудня 2010 року Аніщенко працює першим заступником міністра охорони здоров’я.

Iван Марчук святкував ювілей з односельчанами

Розмалювати увесь світ, довгих років життя бажали ювілярові, Лауреату Шевченківської премії, народному художнику України Іванові Марчуку односельчани в рідній Москалівці Лановецького району, що на Тернопільщині. У неділю на малій батьківщині йому влаштували справжнє свято, і від тієї щирості, яку він завжди знаходить на рідній землі, у генія сучасності знову защеміло серце. Як уже писав «День», у Москалівці відкрили музей знаменитому землякові, а тепер назвали його іменем вулицю. Недавно в Тернополі погасили конверт. За словами самого генія, кілька років колишній директор Державного архіву в Тернопільській області, громадський діяч Богдан Хаварівський вмовляв його, щоби дозволив запровадити на Тернопільщині премію для юних художників імені Івана Марчука. І в неділю Іван Марчук її вручив вперше. «Для дітей — це великий стимул, — зазначає він. — Це цікаво, шо я є, а вже премія моя є. Не знаю, чи бувало таке в історії, чи ні, що називають вулицю моїм іменем, і я живий, тут, ходжу по ній. Там гасять конверт, і це теж така подія... Я в цьому не розуміюся, але мені казали, що це теж велика подія, той конверт. Ну, нічого, слава Богу. Я собі тільки з того так усміхаюся в ніс. Аби людям добре було. Мені більше нічого не треба», — усміхається народний художник, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Лабіринт як пошук справжньої реальності

Галерея «ЦЕХ» представляє мультимедійний проект ЛАБІРИНТ Майкла Мерфенка — наймасштабніший просторовий соло-проект українського художника, реалізований у Києві за останні роки. ЛАБІРИНТ (куратор Оксана Грищенко) об’єднує перформанс, відеоарт й графіку в тотальній інсталяції, створеній спеціально для виставкового простору культової столичної галереї «ЦЕХ». Історія лабіринтів нараховує біля 5 тисяч років — від первісних ритуальних конструкцій до сучасного «лабіринту» з безкінечною множиною ходів та центрів, що уособлює інтернет, а Жіль Дельоз називає «ризомою» та використовує як метафору сучасної культури. ЛАБІРИНТ Майкла Мерфенка став символом пошуку сенсів буття та мистецтва, внутрішніх трансформацій та ініціації. Сама ж тривимірна інсталяція не тільки виступає художньою метафорою ідей проекту, але й надає глядачеві можливість отримати унікальний досвід перебування всередині твору мистецтва, а також подивитись на нього згори як на інтерактивний організм, й на інших глядачів як на його складові. Для цього в просторі галереї «ЦЕХ» було споруджено модель справжнього лабіринту в його першопочатковому розумінні — не як системи заплутаних розгалужень, а такого, де шлях залишається єдиним, хоча знайти його не завжди просто. Активну смислову та емоційну роль у проекті відіграють круглі графічні роботи, розташовані всередині інсталяції, тема котрих — алхімічні метаморфози, й чотири відео, присвячені чотирьом основним стихіям. Ідея проекту виникла в 2009 році, коли художник уперше потрапив до галереї «ЦЕХ». Саме тут Майкл Мерфенко зміг зконструювати інтерактивний арт-об’єкт, що став ідеальним втіленням його основних творчих тем — алхімії, героїчного шляху, внутрішніх трансформацій й пошуків справжньої реальності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати