Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Книжкова мозаїка

11 лютого, 00:00
НАШ АВТОР ПОЕТ ОЛЕГ КОЦАРЕВ НА ФЕСТИВАЛІ MERIDIAN CZERNOWITZ / ФОТО НАДАНЕ ФЕСТИВАЛЕМ
Фест Meridian Czernowitz відбудеться 2—4 вересня

ІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz пройде у Чернівцях з 2 по 4 вересня цьогоріч. Його основною метою є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їхніми зарубіжними колегами. Програму складають поетичні читання, дискусії, лекції, виставки фотопоезій та скульптур, пов’язаних з поезією, театральні та музичні перфоманси, презентації книжок, відеопоезія, поезія в мультиплікації, ска-панк та джаз-рок поезія, електропоезія (поезія з електронною музикою), відеоінсталяції на зовнішніх стінах будинків... Учасники події — найцікавіші та найвідоміші поети, музиканти й митці з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Молдови, України, Польщі, Румунії, Франції, Великої Британії та США. Серед них: Міхаель Августін, Ганс-Міхаель Шпайер — видавець збірника «Celan-Jahrbuch», Уляна Вольф (Німеччина); Роберт Шіндель, Мілена Фіндайз (Австрія); Ільма Ракуза, Рафаель Урвайдер, Ервін Мессмер та Ганс Рупрехт (Швейцарія); Еммануель Мозес та Бруно Женете (Франція); Хагіт Гросс ман (Ізраїль); Богдан Задура (Польща); а також Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Андрій Бондар, Олександр Ірванець, Остап Сливинський, Богдана Матіяш, Катерина Бабкіна та інші.

Вибрані твори авторів-учасників фестивалю будуть видані окремою поетичною збіркою мовами оригіналу та в перекладах Марка Бєлорусця (Україна), Клаудії Дате (Німеччина), Стефанії Пташник (Німеччина), Петра Рихла (Україна). Перебіг заходу висвітлюватиметься у засобах масової інформації Німеччини, Австрії, Швейцарії, України, Польщі, Румунії, Франції, США. Надія ТИСЯЧНА, «День». 

Дітям — доступно про злочини

З’явилася друком доволі несподівана книжка — «Кримінальний кодекс для дітей» юриста й письменниці Галини Палійчук. Це така собі дитяча енциклопедія злочинів і покарань, наочно ілюстрована молодим графіком Вікторією Делес.

«Кримінальний кодекс для дітей» детально і доступно пояснює читачеві юридичні поняття, такі як мотив, склад злочину, види злочинів, розповідає про принципи застосування тих чи інших покарань тощо. Книжка, звичайно, попри перше «екзотичне» враження, дуже важлива. Адже українські діти, підлітки й молодь традиційно вирізняються дуже умовним орієнтуванням у правовій сфері, не мають досвіду самостійного вивчення законів, отримують відповідну інформацію в кращому разі з «жовтих» засобів масової інформації, в гіршому — з чуток і більше переймаються не юридичними нормами, а розмірами хабарів за їхнє порушення (в принципі, те саме можна сказати й про абсолютну більшість дорослих). Тобто просвітництво тут необхідне. Написано «Кодекс» чітко і зрозуміло. Втім сумніви викликає те, чи справді сам стиль книжки годиться для задекларованої аудиторії від 10 років. Чи сприймуть діти й підлітки доволі наївну і прямолінійну агітацію за здоровий спосіб життя й такі фрази, як, приміром, «бути янголом набагато престижніше, ніж чортом». Не зовсім ясно й те, наскільки доречним матеріалом для цілком якісних ілюстрацій було обрано казку «Буратіно», особливо там, де йдеться про статеві злочини. Олег КОЦАРЕВ.

 

Презентації «ботакЄ» Тараса Прохаська також відбудуться на сході й півдні України

Як уже писав «День», у видавництві «Лілея-НВ» вийшла друком збірка Тараса Прохаська «ботакЄ». Хоч видання з’явилося наприкінці минулого року, та увійшло в різноманітні рейтинги найважливіших і найвпливовіших книжок 2010-го. Це й зрозуміло: Прохасько — це Прохасько! Багато хто з насолодою перечитує його старі твори, наприклад «FM Галичина», не кажучи вже про те, який інтерес викликають нові. «Тексти, зібрані в «ботакЄ», — зазначає письменник, — дещо нагадують принципи флористики. В них не варто шукати якихось концепцій, висновків чи пояснень. Вони просто намагаються бути нагадуванням про нескінченне розмаїття життя загалом та життів різних людей, днів, годин...» Презентації новинки з успіхом пройшли на заході України — в Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Львові, Ужгороді й у столиці. На черзі — схід і південь. І, як то кажуть, другий раунд — у Києві. Стежте за афішами у своїх містах. Надія ТИСЯЧНА, «День».

 

 

Журнал «Кур’єр Кривбасу» — в новому форматі

Змінився формат одного з головних українських літературних журналів «Кур’єр Кривбасу». Відтепер часопис друкується на чотирьохстах сторінках розміром А-4, має новий дизайн і більш якісний друк. Таким чином, на сьогодні «Кур’єр Кривбасу» лишається чи не єдиним в Україні виданням, котре регулярно виходить і успадковує традиції концепції «товстого літературного журналу». Олег КОЦАРЕВ.

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати