Коротко / УКРАЇНА
Її голосу нам бракуватиме
Шановні колеги!
Разом із вами сумую, дізнавшись про смерть Клари Гудзик.
Це велика втрата для всіх нас, читачів газети «День», які звикли чути її розумне й розважливе слово. Вона поєднувала в собі те, що нелегко поєднується: органічну толерантність і таку ж органічну принциповість. Її голосу особливо бракуватиме тепер, у добу брутальної конфесійної агресивності. Іван Дзюба.
Валерій Саратов вестиме свій блог
Голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій Саратов одним із перших чиновників високого рангу в Криму став використовувати інтернет для спілкування з городянами, «щоб спілкуватися з городянами про актуальні проблеми, відповідати на всі їхні питання, у тому числі й «найнезручніші», повідомив він городянам. Уже з’явився особистий сайт голови адміністрації міста, на якому Валерій Саратов веде власний блог. На першій його сторінці розміщена інформація про голову СМДА та коментарі голови про важливі події в житті міста. «До мене звернулися зі скаргою із приводу стану лікування хворих у інфекційній лікарні, тому я особисто вирішив перевірити звернення, — пише градоначальник на одній із сторінок. — Стан того, що я бачив, мене задовольняє. Лікарі на місці, медсестри на місці, в лікарнях тепло, мами лежать із дітьми в умовах, які дозволяють сьогоднішні можливості. Одне з найактуальніших завдань — ремонт корпусів. Я розраховую, що протягом наступних чотирьох років ми реально зможемо на охорону здоров’я виділити 100 мільйонів гривень, це знову буде збільшення у порівнянні з тим, що було раніше, в два рази». Микола СЕМЕНА, Севастополь — Сімферополь.
У Києві закрито музей УНР
Київський музей Української Народної Республіки підпорядковувався Інституту національної пам’яті. Тому, відповідно до п. 2 Указу Президента України № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» його ліквідували разом із вищезазначеним УІНП. Станом на 10 січня, музей закрито й опечатано, повідомляє сайт «Майдан». Про долю архівних документів наразі невідомо — можливо, їх буде перенесено до Академії педагогічних наук. Нагадаємо, що музей був створений 2008 року, а урочисте відкриття відбулося 22 січня 2009 року до чергової річниці Дня Соборності. Експозиції музею Української Народної Республіки присвячені періоду національно-визвольних змагань періоду 1917 — 1922 рр. Музей був розташований в історичній будівлі Української Центральної Ради (з 1982 року — Київський міський будинок вчителя) за адресою вул. Володимирська, 57. У музеї знаходились унікальні реліквії часів УНР, серед яких оригінальні фотографії голови Директорії УНР Симона Петлюри, трьох прем’єр-міністрів уряду УНР, речі генерала армії УНР Миколи Капустянського, державні нагороди та уніформа часів УНР, книги з автографами державних діячів Республіки. Центром експозиції є «Тризуб» — Державний Герб Української Народної Республіки та оригінал роздруківки IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна державна незалежність УНР 9 (22) січня 1918 року.
Черкащина готується до посівної кампанії
У Черкаській області 56% усіх посівних площ планують засадити зерновими, але для того, щоб виконати повний обсяг весняно-польових робіт, потрібно щонайменше 1,5 мільярда гривень. Про це під час наради з керівниками сільськогосподарських підприємств області заявив заступник голови Черкаської облдержадміністрації Василь Корнієнко. За його словами, нині до посівних кондицій підготовлено 81% насіння ярих культур. Проводиться закупівля мінеральних добрив. «Під урожай нинішнього року всіма категоріями господарств планується посіяти 391 тисячу гектарів ярих зернових культур, у тому числі кукурудзу на зерно — 221 тисячу, ярого ячміню —122, зернобобових — 23 тисячі гектарів. Загалом площа зернових становитиме 678 тисяч гектарів (56 % усіх посівних площ). Крім того, нам необхідно забезпечити 317 тисяч гектарів технічних культур. Посівні площі цукрових буряків плануємо розширити до 55 тисяч гектарів (було 35). Картопля і овочі займуть 85 тисяч гектарів», — сказав Корнієнко. Проте, щоб виконати повний обсяг весняно-польових робіт, Черкаській області необхідно витратити понад півтора мільярди гривень, тоді як минулого року ця сума становила 1,3 мільярда. «Тільки на матеріальні витрати потрібно понад один мільярд, на придбання мінеральних добрив — 370 мільйонів, на закупівлю паливо-мастильних матеріалів — 220 мільйонів, на придбання насіння та посадкового матеріалу — 140 мільйонів, і витрати на оплату праці — 250 мільйонів гривень», — розповів заступник голови облдержадміністрації. Також він запевнив, що Черкащина вже має більш як один мільярд власних коштів на проведення посівної. Ще 450 мільйонів планується запозичити. Зокрема, на 150 мільйонів доведеться брати кредити в банках, а ще 300 мільйонів — кошти інвесторів, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Випуск газети №:
№2, (2011)Рубрика
День України