Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 листопада, 00:00

Міносвіти проти використання у вишах підручника з історії права

Міносвіти позбавило книгу «Історія українського права» статусу навчального посібника через «українське» висвітлення науки, повідомляє «Українська правда». «Книга декана юридичного факультету Національного університету ім. Шевченка Івана Гриценка містить крамольні речі: згідно підручника, росіяни та українці етнічно і генетично відрізняються», — пояснив міністр освіти Дмитро Табачник. «Підручник, де Гриценко — керівник авторського колективу, називається «Історія українського права». Так, дійсно, там є кілька речей, які викликають страх у будь-якої нормальної людини. Там написано про те, що росіяни і українці відрізняються в розумовому, етнічному та генетичному відношенні. Там також йдеться, що в Росії ніколи не було права і багато чого іншого», — зазначив Табачник. Також міністр заявив, що Міносвіти за допомогою рецензій рекомендувало книгу як навчальний посібник для вищих навчальних закладів. «Будь-який автор має право на будь-які погляди. Ми зробили тільки одне-єдине: відкликали з цього підручника гриф «навчальний посібник для вишів», — уточнив Табачник. За його словами, він може «тільки шкодувати, що в моєму рідному Київському університеті пишуть подібні, абсолютно несусвітні, з точки зору європейських поглядів, української правової науки, речі», — підкреслив глава Міносвіти. Крім того, Табачник заявляв про наміри МОН України та Литви створити спільний підручник з історії для вчителів. За словами Табачника, Рада Європи пропонує свою фінансову та експертну підтримку для створення російсько-українського підручника з історії та підтримує створення українсько-білоруського підручника.

Сергій Стаховський — кращий тенісист країни

Сергій Стаховський знову став першою ракеткою України. В оприлюдненому рейтингу Асоціації тенісистів-професіоналів (АТР) киянин піднявся з 55-тої сходинки на 46-ту, обійшовши у списку харків’янина Олександра Долгополова, який з 51-го рядка перемістився на 48-й. Одразу на 13 позицій покращив свою статистику донеччанин Ілля Марченко, який тепер посідає 83-тє місце, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на офіційний сайт АТР. Очолює чоловічий рейтинг іспанець Рафаель Надаль. Лідером світової класифікації WTA (Жіноча тенісна асоціація) продовжує залишатися Каролін Возняцкі з Данії. Найкраща серед українок — харків’янка Олена Бондаренко — посідає 36-те місце. Її сестра Катерина — 113-та.

Кияни засвітили ліхтарики толерантності

16 листопада в Україні відзначають Міжнародний день толерантності. Напередодні цього свята на Контрактовій площі Конгрес національних громад України провів вуличну акцію «Засвіти ліхтарик толерантності». «Не будемо байдужими до кожного, хто живе поряд та навчимося розуміти й миритися з особливостями інших!» — ось гасло акції. За словами організаторів, така акція проводиться для того, щоб інформувати громадськість про цінність толерантності та багатокультурного суспільства. Під час акції проводилися різноманітні творчі конкурси для дітей та молоді, танці, і, звісно, — запалення ліхтарів.

На Подолі археологи розкопали давньоруську садибу

У Центрі археології Києва радіють знахідкам. Зараз працівники центру проводять розкопки на вулиці Хорива. Нагадаємо, що археологи завжди проводять розкопки в історичній частині Києва, якщо на цьому місці передбачається нове будівництво. Такі розкопи називають рятувальними. Наразі є перші результати таких досліджень на Подолі. Як розповів «Дню» співробітник центру Сергій Тараненко, на місці розкопок знайшли конструкцію давньоруської садиби ХІІ століття: «Розкопки тривають уже три тижні. За цей час ми знайшли стандартний давньоруський матеріал: кераміку, браслети, є вироби з металу, ще важко сказати, що це, бо потрібні більш грунтовні дослідження, — пояснює Сергій Тараненко. — Найцікавіше — відкрита конструкція зрубу, зазвичай нам дуже рідко вдається знайти споруди з добре збереженого дерева. А тут саме той випадок, розкрито повністю конструкцію зрубу десь середини ХІІ століття». На основі попередніх досліджень археологи дійшли висновку, що це була давньоруська садиба, яка мала житлову зону, розташовувалась на периферії перед дорогою. Зруйнована вона була під час пожежі, потім була замита шаром піску після якоїсь повені, які часто траплялися на Подолі в ті часи. Далі знахідки будуть передані в Інститут археології, повідомляє Інна ЛИХОВИД, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати