Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

28 вересня, 00:00

«Мостом Кирпи» почали рухатися потяги

Учора, 27 вересня 2010 року, на Дарницькому залізнично-автомобільному мостовому переході в Києві відкрили залізничний рух. Як повідомляється в прес-релізі Міністерства транспорту та зв’язку України, відкриття руху на двох залізничних коліях Дарницького мосту — з правого берега та лівий та з лівого на правий — створить можливість раціонально розподілити обслуговування пасажирських та швидкісних поїздів між пасажирською станцією Київ Пасажирський та новим вокзальним комплексом на ст. Дарниця, що в свою чергу дозволить тисячам транзитних пасажирів оминати завантажений центр міста. «Сьогоднішня подія — приклад того, що разом ми здатні вирішувати складні завдання. Країна стала на шлях серйозного оновлення, і це — тільки перший крок», — підкреслив присутній на урочистостях з нагоди відкриття мосту прем’єр-міністр України Микола Азаров. Відкриттям залізничного сполучення завершено першу чергу будівництва. Згідно прес-релізу, після повного завершення будівництва мостового переходу швидкість руху пасажирських поїздів може досягати до 200 км/год. Одночасно з залізничною складовою мостового переходу будується й автодорожня — із шестисмуговою проїзною частиною та пропускною спроможністю 35 тисяч автомобілів на добу. За словами міністра транспорту та зв’язку Костянтина Єфименка, у грудні 2010 року буде забезпечено з’їзд з лівого берега на правий, а в І кварталі 2011 року — заїзд з правого берега на лівий. Наприкінці 2011 року буде введено в роботу ще по одному з’їзду з лівого берега на правий та з правого на лівий, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Золотий жереб для української стрічки

Головний приз Міжнародного кінематографічного форуму «Арсенал» (проходить щодва роки у Ризі) — півметровий золотий зливок вартістю 10000 доларів — дістався документальній картині молодого українського режисера Максима Васяновича «Мама померла в суботу на кухні».

Кінофестиваль «Арсенал» — один з найстаріших на пострадянському просторі, спрямований на підтримку незалежного, дебютного і авторського кіно.

Особливість ризького форуму також у тому, що переможець у номінації «Кращий фільм» визначається жеребкуванням. Усім учасникам основного конкурсу (цього року їх було 13) вручили приз «Магічний кристал» з гравіруванням «Кращий режисер». Всі конкурсанти на цьому істинно демократичному фестивалі вважаються переможцями; а головним призером стає той з претендентів, хто витягне золотого гудзика з одного з 13 келихів з вином. Пощастило саме Максимові, точніше, його дружині, що представляла режисера.

А втім, варто зазначити, що це вже не перша нагорода: минулого року «Мама померла в суботу на кухні» була визнана кращим вітчизняним фільмом на київському кінофестивалі «Молодість», а навесні Васяновича нагородили головним призом творчого конкурсу VII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» з формулюванням «За тишу, гучнішу за галас». Варто зазначити, що «День» був першим серед українських видань, що написав про дебютний фільм ще невідомого режисера. Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»

У Бабиному Яру вшанували пам’ять українських патріотів

Минулої суботи у Бабиному Яру в Києві біля меморіального Хреста відбулися заходи вшанування пам’яті українських патріотів — членів підпілля, загиблих у окупованій столиці України в гестапо в роки німецької окупації Києва 1941—1943 рр. Організатором заходу виступила громадська організація — Фундація ім. Олега Ольжича. Відомо, що в роки Другої світової війни в окупованому Києві загинули 621 член Організації українських націоналістів, які боролися за відновлення української держави. Серед них найвідомішою є Олена Теліга — видатна українська поетеса та громадський діяч, іменем якої названа прилегла до Бабиного Яру вулиця. На запрошення організаторів та з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета у заходах взяв участь єпископ Васильківський Євстратій. Владика відправив панахиду за упокій душ патріотів, що віддали своє життя за Батьківщину, та звернувся до присутніх зі словом. На пам’ятному заході також виступили голова Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги Ольга Кобець, дочка одного із закатованих німцями українських патріотів Петра Романіва — Неоніла Романів, інші громадські діячі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати