Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

02 вересня, 00:00

Кіно як свято

З 17 до 26 вересня в Ризі пройде ХХ Міжнародний кінофорум «Арсенал». За свою тривалу історію форум не лише завоював величезну популярність у Латвії, він має хорошу репутацію в Росії і на Заході. Влаштовувач фестивалю Август Сукутс сказав якось, що «Арсенал» — це свято». Його тезу підтверджують черги, які вишиковуються біля кінотеатрів, і натовпи кіноманів, які прагнуть подивитися кращі фільми останніх років — неординарне кіно, розраховане на дійсних поціновувачів. Нинішній кінофорум представить світові новинки, а також найцікавіші балтійські фільми. До речі, конкурсу як такого немає: тут панує справжня демократія, а володар гран-прі (10 000 доларів США) визначається за допомогою жеребкування — нагороду отримає той режисер, у чиєму винному келихові опиниться золотий ѓудзик із фрака Августа Сукута. Минулого разу щасливчиком виявився американський режисер Рамін Бахрані. До речі, кожен учасник цього конкурсу отримує спеціальний приз — «Магічний кристал» з вигравіюваним написом «Найкращий режисер». Цього року «Арсенал» пройде під знаком Японії, очікується приїзд легенди японської «нової хвилі» Йошишиге Йошиде і його дружини Маріко Окади. Серед почесних гостей чекають на Отара Іоселіані — давнього друга форуму. Спеціальною подією стане показ легендарних картин: спільної роботи Вернера Герцога й Клауса Кінськи «Кобра Верде» (1987) та драми Тоні Річардсона «Самотність бігуна на довгу дистанцію» (1962), на згадку про сценариста цієї картини Алана Сіллітоу, який пішов із життя 2010 року. Крім демонстрації добрих фільмів, на різних майданчиках міста передбачаються арт-акції, художні інсталяції, міжнародна програма «Ризький вірус» для професіоналів кіно, а також сеанси німого кіно з живим акомпанементом, повідомляє Катерина ВІКУЛІНА, Рига.

Паата Бурчуладзе вперше заспiває у Києвi

Його називають «Шаляпiним ХХІ століття». Блискучу школу майстерності Бурчуладзе отримав у стінах Ла Скала, де стажувався протягом трьох рокiв пiд керiвництвом знаної Джульєти Симонато. Видатний бас із великою теплотою розказує про свого головного педагога по вокалу — професора Одеської консерваторії Євгена Миколайовича Іванова та його дружину Людмила Iванову (головний концертмейстер співака). Бiльшу частину життя артист виступає на кращих оперних сценах: Ла Скала, Метрополiтен-опера, Большого театру. Знаменитому басу з Грузії аплодували глядачі Гамбурга, Вiдня. Після тріумфу на Зальцбурзькому фестивалі Паата Бурчуладзе досяг міжнародного оперного Олімпу. Його партнерами були: Лучано Павароттi, Марiя Гулєгiна, Анна Нетребко. Бурчуладзе брав участь у виставах пiд орудою таких знаменитих диригентів, як Герберт фон Караян, Рiкардо Мутi, Валерiй Гергiєв. Нагадаємо, Бурчуладзе став переможцем Московського конкурсу iм. П.Чайковського 1982 р. разом із Лiдiєю Забiлястою (солісткою Національної опери України). Кілька років тому в Одесі відбулася зустріч грузинського баса з Володимиром Сіренком пiд час концерту, яким той диригував. I от 8 вересня талановиті виконавці вийдуть разом на сцену Національної опери України — Паата Бурчуладзе виступить у Києві у супроводі Національного симфонічного оркестру України пiд орудою Володимира Сіренка. Співак виконає фрагменти творів оперних геніїв ХIХ століття (прозвучать арії з опер Джузеппе Вердi, чотири монологи Бориса Годунова з однойменної опери Модеста Мусоргського), а оркестр — увертюри до вердiєвських «Сили долi» та «Набукко», повідомляє Ольга КІЗЛОВА.

Фільми Iллєнка показали у Москві

У рамках ХIV Форуму національних кінематографій пройшла ретроспектива фільмів відомого українського режисера Юрія Іллєнка (який помер 15 червня після тривалої хвороби). Форум проходить у московському Будинку кіно. Були продемонстровані три стрічки Ю. Іллєнка: «Білий птах з чорною ознакою», «Колодязь для спраглих» та «Лебедине озеро. Зона». Як повідомив УНІАН голова Конфедерації спілок кінематографістів режисер Рустам Ібрагімбеков, у програму форуму увійшли десять повнометражних ігрових картин, які представляють актуальний кінематограф Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Литви, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії. «Практично відібрано кращі картини, зроблені на євразійському просторі останнім часом. Українське представництво сильне в ретроспективі фільмів Іллєнка», — сказав Р. Ібрагімбеков.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати