Любовні «рецепти»
У Києві донецькі артисти покажуть три свої аншлагові вистави![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20100902/4156-2-1.jpg)
З 15 по 17 вересня на сцені Російської драми виступить колектив Донецького Національного академічного українського музично-драматичного театру (художній керівник Марко Бровун). Цього року театр відкрив свій 84 сезон. Нині в репертуарі колективу близько 30 вистав — тож вибирати їм є з чого. На гастролях у столиці покажуть три резонансні постановки: мелодраму, мюзикл і комедію, щоб познайомити глядачів з трьома напрямками, у яких нині працює театр.
Вистава «Наречена ранкової зорі» А.Касона — лірична драма про кохання (переклад з іспанської С.Борщевського), поставив її Євген Курман, музику написав композитор Євген Кулаков. Ця вистава-легенда побудована на драматичному конфлікті, який передається тонкою сценічною мовою, а музичне оформлення й живий звук створюють неповторний колорит. У постановці зайняті актори такі: Олена Хохлаткіна, Сергій Лупильцев, Валентина Полякова, Тетяна Романюк, Костянтин Банников, Михайло Бовдуй, Світлана Бойко та ін., а також вокалісти, танцюристи й оркестр.
Приваблюватиме публіку й мюзикл «Службовий роман (Глорія)» (п’єса Ю. Квасниці й А.Баграмяна отримала грант Донецької облради для підтримки творчої молоді). Виставу поставив Вадим Пинський, а автором ідеї та композитором виступив Юрій Квасниця. «Глорія» перенесе глядача у світ журналістики й гламуру. Роль головного редактора модного видання грає Вікторія Кривощокова, а молодого фотографа — Володимир Квасниця. Герої такі різні, немов небо й земля, але у кохання, як відомо, немає кордонів. Як розвиватиметься роман між начальником і підлеглим — ви довідаєтесь, переглянувши виставу. Актори продемонструють не лише свій драматичний талант, але вокальну й хореографічну майстерність (хормейстер — Тетяна Пащук, балетмейстер — Василь Маслій).
А ось купити квиток на комедію Е.Мак-Картена й С.Сінклера «Ladies night. Лише для жінок» зможуть лише повнолітні глядачі, оскільки у виставі піде мова про екстравагантне розв’язання проблеми безробіття — роботяги перекваліфікуються в... стриптизерів. Переклад п’єси з англійської мови, постановку й музичне оформлення здійснив Олександр Аркадін-Школьник. За словами режисера, більш як десять років він виношував ідею поставити п’єсу, а коли вистава вже була готова, то вибухнула світова економічна криза й історія, що сталася в невеликому промисловому англійському містечку, коли закриваються шахти та починаються масові скорочення на заводах, стала не лише зрозумілою, але й дуже близька українцям. Соціальну тему донеччани подали з тонким гумором, плюс «присмачили» еротичністю, і перед публікою з’являються не просто екс-безробітні, а й красені-мужики на будь-який смак: незайманий (Віктор Єршов), вайло (Володимир Швець), душка бас-гітарист (Андрій Бориславський), правдоруб (Віктор Жданов), живчик (Віталій Юсупов), заводій (Андрій Романій)... До речі, заради цієї вистави, аби достовірно передати образи, що відтворені на сцені, актори тренувалися в спортзалах, займалися в танцкласах до сьомого поту. І результат помітний: глядачі буквально ломляться на виставу.