Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

19 серпня, 00:00

В українців — ще одне «срібло»

Веслувальниця Наталія Ковальова приносить Україні шосту нагороду Юнацької Олімпіади .Українські спортсмени вдало розпочали учора четвертий змагальний день І Юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Наша веслувальниця Наталія Ковальова виборола срібну нагороду в змаганнях одиночок. Першу половину дистанції українка впевнено лідирувала, на фініші лише соті секунди відділили Наталю від переможниці німкені Джудіт Сіверс та відповідно — «золота» Ігор. У чоловічому фіналі з академічного веслування Юрій Іванов показав 6-й результат (3:27.98). Відзначимо, що в активі українських юних олімпійців уже шість медалей — одна золота, три срібні та дві бронзові. Так, під час третього дня Юнацької Олімпіади українська скарбничка поповнилася бронзовою медаллю. На водних доріжках чемпіонка Юнацької Олімпіади Дарина Зевіна ще раз довела свою високу майстерність. Після «золотої» 100-метрівки на спині наша плавчиня фінішувала третьою на дистанції 200 м. До речі, президент НОК України, голова Координаційної комісії МОК з питань підготовки та проведення Юнацької Олімпіади в Сінгапурі Сергій Бубка та Олімпійська чемпіонка з жіночої боротьби, Молодий посол України на І ЮОІ Ірина Мерлені стали героями щоденної олімпійської газети перших Юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі. У колонці «Бесіда з чемпіонами» офіційне видання Ігор, яке розповсюджується безкоштовно в олімпійському селищі, розповіло своїм читачам про шлях цих відомих українців до вершин спортивного Олімпу та про їхні поради молодим олімпійцям.

Арсеній Яценюк: ринок землі матиме чотири обмеження

Народний депутат України, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній ЯЦЕНЮК пообіцяв внести на розгляд Верховної Ради кілька законопроектів на підтримку агропромислового сектору. Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив після участі в засіданні круглого столу питань розвитку АПК в Кіровограді. «В першу чергу, потрібно вирішувати питання компенсації процентної ставки для сільгоспвиробників. Вносити зміни до закону про держбюджет, фінансування зі стабілізаційного фонду переводити на загальний фонд», — наголосив А.ЯЦЕНЮК. Він повідомив, що підготує для внесення на розгляд парламенту законопроект про регулювання ринку землі, який матиме 4 обмеження. «Право власності на землю матимуть тільки українські громадяни. Власник землі зобов’язаний її обробляти. Неможливість змінювати цільове призначення землі. Купівля-продаж землі виключно через державну компанію», — підкреслив народний депутат.

Ретроспектива Олександра Довженка у Донецьку

В донецькому культурному центрі «Кінокульт», який частенько тішить любителів кіно показами вишуканих витворів, тривають дні видатного українського режисера та сценариста Олександра Довженка. Захід присвячено 116-й річниці від уродин митця, що з’явився на світ 29 серпня 1894 року. З 12 по 22 серпня в рамках програми «Ретроспектива Олександра Довженка» відбудеться показ вісьмох, себто майже усіх, фільмів майстра (за кадром лишаться лише три його ранніх роботи — «Вася-реформатор», «Сумка дипкур’єра» та «Ягідка любові»). Поряд з такими широко знаними шедеврами, як «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1928), «Земля» (1930) та «Аероград» (1935), шанувальники класики матимуть змогу переглянути й значно менш відому стрічку «Прощавай, Америко!» (1951), що свого часу не вийшла в прокат і вперше потрапила на екрани тільки 1995 року. Зазначимо, що дана ретроспектива цікава не лише з мистецького, але й історико-культурного боку. Ранній Довженко помітно відрізняється від себе у пізніший період творчості. Якщо перші його роботи пропонують концептуальне бачення української дійсності, близьке, потрібно вважати, до аспірацій харківських націонал-комуністів (згадаймо ВАПЛІТЕ, членом якого деякий час був О. Довженко), то останні («Мічурін», «Прощавай, Америко!»), зазнавши численних змін на догоду цензурі, фактично перетворилися на яскраві зразки сповнених пафосу пропагандистських стрічок. Таким чином, відвідавши усі покази, глядачі зможуть простежити й прожити разом із митцем не лише еволюцію його особистої творчості, але й того політико-культурного контексту, за якого ця творчість розвивалася, повідомляє Сергій СТУКАНОВ, Донецьк.

Помер Олесь Ульяненко

У ніч з вівторка на середу на 49-му році життя помер український письменник Олесь Ульяненко. Причина смерті поки невідома. Сумну звістку «Українській правді. Життя» підтвердив прес-секретар Національної спілки письменників України Георгій Арабулі. Олесь Ульяненко, чиє справжнє ім’я Олександр Ульянов, народився 8 травня 1962 року на Полтавщині. 2009 року довкола роману Ульяненка «Жінка його мрії» розгорівся цілий скандал. Так, Національна експертна комісія з питань моралі визнала книгу порнографічною, її вилучили з обігу. Висновок НЕК викликав хвилю обурення серед української інтелігенції. Втім, уже в квітні 2010 року роман було перевидано, а його презентація пройшла у вигляді провокаційного перформансу, повідомляє Unian.net. Олесь Ульяненко також відомий за своїм романом «Сталіна», за який він 1997 року отримав малу Шевченківську премію. Усього письменник написав близько 20-ти романів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати