Перейти до основного вмісту

Коротко / Економіка

30 квітня, 00:00

На індійській АЕС запустили українську турбіну

26 квітня після завершення монтажу, пусконалагоджувальних робіт і планового освоєння потужності введено в промислову експлуатацію енергоблок АЕС РАПП-6 з турбіною, виготовленою ВАТ «Турбоатом». Як повідомляється в прес-релізі компанії, роботи на індійській АЕС виконувалися за участю групи фахівців пусконалагодження і шефмонтажу ВАТ «Турбоатом». 28 березня турбогенератор був підключений до мережі. Після успішної 72-годинної роботи РАПП-6 турбіна запущена в промислову експлуатацію, про що підписаний відповідний сертифікат. Згідно з прес-релізом, це вже третій енергоблок із чотирьох, запущений з устаткуванням «Турбоатома». У 2008—2010 рр. було запущено турбоагрегатів на АЕС «Кайга-3» і РАПП-5. Введення в експлуатацію АЕС «Кайга-4» заплановано на 2010 рік. Контракт на постачання чотирьох комплектів енергетичного обладнання (турбіна, конденсатор, генератор, сепаратор, система управління і допоміжне устаткування) для АЕС «Кайга-3,4», «РАПП-5,6» між ВАТ «Турбоатом» і Національною корпорацією атомної енергії Індії був підписаний 30 вересня 2002 р. Одинична потужність турбін виробництва ВАТ «Турбоатом» становить 240 МВт. Субпідрядниками виступили харківські заводи «Електроважмаш», державний приладобудівний завод ім. Шевченка і ІК «Зіомар» (Подольськ, Росія). Відповідно до контрактних зобов’язань, ВАТ «Турбоатом» виконало проектування, виготовлення і постачання турбін, а також послуги з шефмонтажу і пусконалагоджувальні роботи, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

В Івано-Франківську шукають інвестора для будівництва геотермальної установки

В Івано-Франківську мають намір побудувати геотермальну установку для забезпечення теплом жителів міста, повідомив журналістів директор Інституту проблем надійності газонафтопроводів Академії геологічних наук України Віктор Шевчук. «Передбачається відключити існуючу котельну по вул. Симоненка, а потребу в тепловій енергії забезпечити за допомогою геотермальної установки», — сказав він. За інформацією Шевчука, дослідження фахівців інституту і західно-української геологорозвідувальної експедиції показали, що на території Івано-Франківська на глибині 3,5 км розташований потужний 60-метровий водоносний горизонт, температура якого 87 градусів за Цельсієм. На підставі досліджень, зазначив він, було визначено місце будівництва геотермальної установки, для якої міськвиконком уже виділив земельну ділянку. «Подальші розрахунки, — продовжив директор інституту, — дозволили розробити проектні рішення свердловин, теплообмінників, провести теплові, гідравлічні, економічні розрахунки». За його словами, вартість проекту — 12 мільйонів євро, тривалість проектування і будівництва — 1—2 роки, період окупності проекту — 7 років. Геотермальна установка забезпечить теплом 60 тисяч жителів Івано-Франківська. За даними Шевчука, її використання дозволить економити на рік 20 мільйонів кубометрів газу, а також зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Він сказав, що оскільки в Україні немає досвіду проектування такої геотермальної установки, то проект допоможе розробити німецька компанія «Пасивні технології», а обладнання надасть німецька компанія Siemens. Шевчук наголосив, що техніко-економічне обгрунтування будівництва геотермальної установки вже отримало позитивні експертні висновки територіального управління Держінспекції з енергозбереження. Для реалізації проекту місто шукає інвестора.

Ціни на залізничні пасажирські перевезення не підвищуватимуть

Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») відкидає зроблену раніше заяву з пропозицією підвищити вартість пасажирських перевезень у 2010 році. «На сьогодні вартість проїзду в поїздах далекого сполучення залишається стабільною», — повідомив генеральний директор «Укрзалізниці» Михайло Костюк на прес-конференції в четвер у Києві. За його словами, нині проводяться аналіз і розрахунки для того, щоб скоротити витрати і ефективніше використовувати рухомий склад. «Наприклад, потяги, які прибувають після нічних рейсів, проходять експрес-обробку (...) і знову виходять на маршрут», — сказав гендиректор «Укрзалізниці». Нагадаємо, що 28 квітня заступник генерального директора «Укрзалізниці» Микола Снітко сказав, що держадміністрація пропонувала підвищити вартість проїзду в пасажирських поїздах на 15% з 1 червня, та ще на 15% — з 1 вересня. Пізніше прес-служба «Укрзалізниці» назвала цю заяву такою, що не відповідає дійсності.

НБУ обмежує співробітництво українських банків із Western Union

Національний банк України (НБУ) вирішив з 30 квітня обмежити співробітництво українських банків із Western Union через невиконання цією міжнародною платіжною системою (МПС) вимог державного регулятора, повідомляється в листі НБУ (№13-121/2291-7005). «Зобов’язуємо банки з 30 квітня 2010 року припинити, до того часу, коли компанія «Вестерн Юніон Файненшл Сервісес Гмбх» врахує вимоги НБУ, здійснення виплат переказів у гривнях, які надходили на територію України в іноземній валюті через МПС Western Union», — зазначається в листі. НБУ наголошує, що йдеться лише про випадки, коли відправник переказу до України обрав виплату переказу в країні в гривнях. Нацбанк роз’яснює, що Western Union пропонує послугу переказу коштів до України з виплатою в гривнях. При цьому МПС пропонує виплачувати такий переказ за курсом, який вона встановлює самостійно. «НБУ неодноразово звертав увагу керівництва компанії «Вестерн Юніон Файненшл Сервісес Гмбх» в Україні й вимагав доопрацювати технічні аспекти програмного комплексу. На сьогодні вимоги НБУ не виконані», — йдеться в листі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати