Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Світовий банк планує надати Україні «енергоефективні» інвестиції
Національне агентство України з питань ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) повідомляє про завершення підготовки Плану дій з підвищення енергоефективності в ході підсумкового обговорення результатів спільної роботи з Місією Світового банку 9 квітня. За словами керівника програми з питань енергетичного сектору Світового банку Гаррі Стаггінса, який цитується в прес-релізі НАЕР, на реалізацію Плану дій планується відкриття першого траншу інвестиційної лінії у розмірі 350 мільйонів доларів. Згідно прес-релізу, на першому етапі впровадження Плану дій Україні буде надано грант у розмірі 1 мільйон доларів. Гаррі Стаггінс зазначив, що попередньо відібрано 5 проектів, які будуть першочергово профінансовані та стануть показовими, але всі вони ще мають пройти експертизу. На стадії завершення підписання домовленостей з одним із державних банків України, через який буде проходити фінансування проектів під державні гарантії. Голова НАЕР Сергій Єрмілов зазначив, що питання впровадження Плану дій внесено до проекту Програми соціально-економічного розвитку України. За його словами, це дозволить відкрити інвестиційний напрямок для країни та підвищить відповідальність української сторони перед інвесторами. Разом з тим, Єрмілов зауважив, що Україна потребує набагато більше коштів для покращення показників енергоефективності. «Для реалізації нещодавно прийнятої Програми енергоефективності на 2010—2015 роки нам необхідно залучити близько 25 мільярдів доларів. Тому ми, звичайно, вдячні за допомогу, та будемо і надалі працювати з Світовим банком та іншими міжнародними фінансовими інституціями з метою залучення необхідного обсягу інвестицій в Україну», — цитується він у прес-релізі. Планується, що План дій буде винесено на розгляд Ради Директорів банку на початку травня, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
АН-148 розширив погодні можливості своєї експлуатації
Авіаційний регістр Міждержавного авіаційного комітету видав Доповнення до Сертифікату Типу літака Ан-148, що підтверджує можливість літака виконувати посадку в автоматичному режимі по категорії IIIА ІКАО, повідомляє підприємство сфери діяльності Мінпромполітики ДП «Антонов». Як повідомляється в прес-релізі Мінпромполітики України, це значно розширює погодні умови експлуатації літака, тому що дозволяє виконувати безпечну посадку практично при нульовій видимості. У рамках підтвердження цієї характеристики було виконано більше 110 випробувальних польотів із заходами на посадку в аеропортах «Київ-Антонов» (м. Гостомель), «Бориспіль», «Сімферополь», «Донецьк». Таким чином, на сьогоднішній день Ан-148, йдеться в прес-релізі, може працювати в найрізноманітніших умовах, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Невдовзі автомобілями з пробігом торгуватимуть у спеціальному комплексі
У Києві добігає завершення будівництво першого в Україні автомобільного комплексу, що спеціалізується на торгівлі автомобілями з пробігом від автодилерів — «CARточка». Як йдеться в прес-релізі Асоціації дилерів автомобілів з пробігом, за ініціативи якої створений комплекс, він стане найбільшим майданчиком, який об’єднає пропозиції дилерів з продажу транспортних засобів, які були в експлуатації. Площа «CARточки» склала 15 тисяч квадратних метрів. Передбачається, що територія комплексу розмістить до 700 товарних автомобілів. При цьому відвідуваність складе біля ста тисяч чоловік щомісячно. Окрім послуг продажу, купівлі або обміну автомобілів з пробігом за системою «трейд-ін», клієнтам комплексу надаватиметься широкий спектр супутніх послуг. Так на території комплексу розмістяться: станція технічного обслуговування і передпродажної підготовки, автомийка, магазини автозапчастин, представництво товарної біржи, кредитно-страховий центр і пункт продажу гарантії на автомобілі з пробігом, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Уряд визнав тендер на будівництво метро на Троєщину недійсним
Міністерство економіки визнало недійсним проведений комунальним підприємством «Київський метрополітен» тендер на вибір генерального підрядника будівництва першої черги Лівобережної лінії метро «Троєщина — Осокорки». Про це сказано в наказі Мінекономіки №391 від 8 квітня. «Визнати недійсними результати проведеної комунальним підприємством «Київський метрополітен» процедури закупівлі», — сказано в наказі. Міністерство мотивувало своє рішення результатами проведеного аналізу процедури закупівлі. Перевірку процедури міністерство почало після надходження до нього в лютому скарги учасника тендера — компанії «Київметробуд» (Київ). Дослідивши документацію, міністерство виявило, що інший учасник торгів — холдингова компанія «Київміськбуд» (Київ) — не надав копію спеціального дозволу Служби безпеки України на діяльність, пов’язану з державною таємницею і роботами підвищеної небезпеки, як того вимагав замовник торгів. Також Мінекономіки зазначило, що цінова пропозиція «Київміськбуду» стала нижчою від пропозиції «Київметробуду» тільки внаслідок непрозорого виправлення технічних помилок, оскільки така процедура не прописана «Київським метрополітеном».
В Одеському порту почалося будівництво нового контейнерного терміналу
Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» (ОМТП) почало на Карантинному молу будівництво нового глибоководного контейнерного терміналу потужністю 600 тисяч TEU (ДФЕ (укр.) — двадцятифутовий еквівалент — умовна одиниця виміру пропускної спроможності контейнерних терміналів) на рік. У суботу, 10 квітня було забито першу палю в основу майбутнього контейнерного терміналу. Фінансування будівництва в розмірі 4,44 мільярдів гривень повністю узяв на себе ОМТП. Будівельні роботи провадитиме компанія «Маст-Буд» (Маріуполь, Донецька обл.). Термінал матиме два причали загальною довжиною 650 метрів. Площа території терміналу становитиме 19,3 га, площа складських майданчиків із технологічними проїздами — 112,4 тисяч кв.м. Побудувати термінал планується за 36 місяців.
Супермаркетам пригадали підвищення цін на часник
Київське міське відділення Антимонопольного комітету оштрафувало ДП «Терра-Трейд» (мережа супермаркетів «Фуршет») і ЗАТ «Ікс 5 Рітейл Груп Україна» (мережа супермаркетів «Перехресток») на 5 і 3 тисячі гривень відповідно за необѓрунтоване підвищення цін на часник у період епідемії грипу. Про це сказано в повідомленні АМКУ. Відповідно до нього, ці підприємства за рахунок безпідставного збільшення торговельної націнки підвищили роздрібні ціни на часник, що призвело до ущемлення інтересів споживачів.
Випуск газети №:
№65, (2010)Рубрика
Економіка