Коротко / УКРАЇНА
Дніпропетровський музикант став переможцем найпрестижнішої американської премії 9th Annual Independent Music Awards
Мультиінструменталіст Роман Мірошниченко став найкращим у категорії The Best World Traditional Song, повідомляє сайт gorod.dp.ua. Перемогу отримала авторська композиція музиканта під назвою «Unforgiven» — витончена робота на межі джазу та фламенко. Ця подія сколихнула всю музичну громадськість світу, адже він став першим номінантом від країн СНД за останні дев’ять років і відразу ж удостоївся першого місця. Разом із Романом за перемогу в цій категорії боролися такі метри музичного бізнесу, як творець ірландських балад із Північної Америки Dan Milner, дует сенегальського майстра гри на корі й німецького сурмача Ablaye Cissoko & Volker Goetze, американський «ельфійський» гурт Ranger & the Re-Arrangers і прекрасне фламенко Solam із Швейцарії. Independent Music Awards — справді дуже престижна американська премія, чиє існування налічує вже десять років. На відміну від «респектабельної» Grammy, на IMA номінуються незалежні артисти, які не пов’язані контрактами із звукозаписними компаніями. Переможців у 50 номінаціях шляхом голосування визначили журі, до складу якого за ці роки входили такі світові зірки: Peter Gabriel, Tom Waits, Norah Jones, Melissa Etheridge, Paquito D’Rivera, Suzanne Vega, Buddy Guy, Lou Reed, Ozzy Osbourne, ICE-T, John Pattitucci та інші. На жаль, в Україні про Романа практично не знають. Хоча він уже має неймовірну кількість нагород і премій. Роман виступає з такими зірками світового джазу: Al DI MEOLA, Frank Colon, Джіваном Гаспаряном, Saskia Laroo, Richie Cole, Milcho Leviev, Mario Parmisano, Joao Donato. Співпрацює з метрами російського джазу Ігорем Брилем, Леонідом Вінцкевичем, Ігорем Бутманом, Олексієм Зубовим та багатьма іншими. Характерні виконавські риси Романа Мірошниченка — це яскрава мелодійність, бездоганне імпровізаційне мислення, віртуозні пасажі та оригінальне поєднання акустичної гітари з новітніми технологіями гітарного оснащення.
Львів закінчив колядувати
У храмі Пресвятої Євхаристії в межах ХІ фестивалю «Велика коляда» цілий місяць влаштовували концерти колядок. За своїм духовним спрямуванням, тривалістю, кількістю концертів (понад 20), числом учасників (близько 2000 осіб), числом слухачів, яких годі злічити, фестиваль «Велика коляда» вкотре довів, що є особливим явищем у культурному житті не тільки Львова — України. Загалом у заході взяли участь понад 70 хорів, у виконанні яких звучали традиційні коляди, їхні сучасні обробки та аранжування і класичні різдвяні твори. Із репертуару кожного колективу організатори «Великої коляди» видали збірники нот. Закінчився фест гала-концертом, в якому співав величезний, із 200 виконавців, змішаний хор, складений із 17-ти колективів, а прийшло на нього стільки публіки, що в залі, як мовиться, яблуку ніде було впасти: львів’яни мало не штурмом брали Домініканський собор, аби на прощання поринути разом із хористами в свято коляди. Ті ж, хто не потрапив до зали, теж міг бачити і чути концерт, а відтак відчути всю велич Різдва Христового, на великих екранах біля храму, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
В Україні триває акція «Нагодуй горобчика»
До 30 березня діти майже усіх великих міст країни будуть власноруч годувати горобців та інших міських пташок. На думку організаторів Всеукраїнської благодійної акції «Нагодуй горобчика» — компанії «Круп’яний дім» та Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив», це має привернути увагу суспільства до питань соціально-екологічного виховання дітей та збереження популяцій птахів. Як відомо, у вихованні дитини тварини відіграють особливу роль — вони допомагають малюку навчитися любити. Вдома таким другом може бути кіт чи собака. Навчаючись доглядати за ними, мала дитина одночасно вчиться цінувати працю батьків, накопичує сімейні цінності для створення власної майбутньої родини, вчиться турбуватися про братів наших менших і загалом про природу. Горобець — також частина природи, яка потребує любові. Проте, за інформацією Міжнародного союзу природоохоронних організацій Birdlifeinternatoinal, через кліматичні зміни та людську діяльність 43% видів птахів, у тому числі й горобці, перебувають під загрозою зникнення. Після завершення акції відбудеться лотерея, переможець якої отримає заохочувальний подарунок — цифровий фотоапарат. Щоб узяти участь у розіграші, потрібно до завершення акції надіслати фотографії дітей, які годують пташок, на адресу 03022, Київ, вул. Васильківська, 34 (або 03127, Київ, а/с 180).
Випуск газети №:
№17, (2010)Рубрика
День України