Перейти до основного вмісту

Донецька буржуазія полюбила товариша Сталіна

28 січня, 00:00

Мені найбільше свербить дізнатися, як донецькі журналісти викрутяться із ситуації. Там в них, серед інших, є дві вулиці — Леніна й Ілліча. Так ось коли вони про героїв цих вулиць розповідатимуть, то що робитимуть? Одні й ті самі матеріали друкуватимуть чи що? Або, може, Ілліч мається на увазі не Ленін, а Брежнєв?

Така сверблячка цікавості на мене напала, коли я через донецьку газету «Остров» дізнався, що інша тамтешня газета «Наш дом+» днями надрукувала... промову найвеличнішого з великих генералісимусів товариша Сталіна на ХІХ з’їзді Комуністичної партії Радянського Союзу, який відбувся у 1952 році. Формальним приводом для публікації, присвяченої партійному з’їзду, стало те, що одна з вулиць обласного центру має ім’я XIX партійного з’їзду. Матеріал розміщено у рубриці «Вулиця імені...». Розповідь про з’їзд і текст виступу на ньому товариша Сталіна займає цілу шпальту. У першій частині публікації міститься інформація про з’їзд і його значення, практично дослівно передрукована з офіційного в радянські часи багатотомного видання «КПРС в резолюціях і рішеннях з’їздів, конференцій і пленумів ЦК».

Якщо врахувати, що в шахтарській столиці ледь не кожна друга вулиця названа іменем або комуністичного вождя, або на честь якоїсь партійної події, то на цьому шановна газета, певне, не зупиниться, і її читачі матимуть щастя насолоджуватися нарисами радянської історії, викладеної в дусі радянських підручників.

Питання в тому, що згаданий текст надрукувала газета, заснована міськрадою і районними радами Донецька. Себто не історичне видання і не видання Комуністичної партії України — спадкоємиці КПРС. Газета, яка мала б писати про ремонт каналізації та про побудову нових доріг. Якщо про історію, то аж ніяк не шпальту цьому присвячувати. Особливу пікантність події додає той факт, що в міськраді Донецька більшість складає партія великого капіталу, а саме — Партія регіонів. А лейтмотивом промови Сталіна була критика світової буржуазії, яка «стала більш реакційною» і є «головним ворогом визвольного руху».

Але такий підхід буржуазної партії вже не викликає здивування. Минулого року з її ініціативи Верховна Рада ухвалила рішення про відзначення 75-ї річниці так званого стахановського руху в СРСР. Себто руху, який став профанацією кваліфікованої праці.

Деякий час тому Донецька міськрада ухвалила новозбудовану вулицю назвати Новая Советская. Отож лишається побажати представникам великої буржуазії всім гуртом переселитися на цю вулицю, повідкривати там магазини та й взагалі весь сервіс радянського стилю і насолодитися спогадами. Цікаво було б побачити добродіїв братів Клюєвих, Колесникова, Звягільського в черзі за, наприклад, напівгнилими помідорами. А потім попросити поділитися враженнями. Ото цікаве інтерв’ю було б.

Упевнений, що одна річ їм таки сподобалася б — це те, що їх до стінки не поставили б. Бо ж товариша Сталіна вже нема з нами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати