Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Українським універмагам одягу прищеплять нову європейську модель
Одна з найбільших компаній у Східній Європі на ринку одягу — Arber Group — купує контрольний пакет української мережі універмагів одягу TUSO, що належить групі компаній TК-Group, повідомляється у прес-релізі компаній. Сума операції не розголошується. За словами генерального директора Arber Group Вадима Золотаревського, протягом найближчих трьох років компанія планує інвестувати в розширення мережі не менше десяти мільйонів гривень і створити принципово новий формат українського універмагу одягу за європейською моделлю. «Ми хочемо об’єднати досвід міжнародних універмагів одягу з нашими ключовими компетенціями в роботі на національному ринку. В контексті таких планів мережа універмагів TUSO, що показала свою перспективність і життєстійкість (особливо в умовах кризи), є для нас чудовим базисом для розвитку оновленої мережі та її якісних покращань», — цитується у повідомленні. У планах розвитку мережі універмагів на 2010 рік — оновлення позиціонування, відкриття п’яти універмагів у новому форматі, покращання якості й асортименту товару, в тому числі за рахунок залучення до проекту провідних українських виробників, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
2011 року в Бахчисараї планують запустити газобетонний завод
Одне з найбільших підприємств із виробництва будівельних матеріалів на півдні України — ЗАТ «Бахчисарайський комбінат «Будіндустрія» — розглядає можливість запуску заводу з виробництва автоклавного газобетону в Бахчисараї (АРК) 2011 року, повідомив комерційний директор комбінату Євген Негуляєв. «Ми поки що отримуємо устаткування, нам його поставляють. У поточному році, скоріш за все, повністю придбаємо устаткування. Запуск, можливо, відбудеться наступного року», — сказав він. Негуляєв не озвучив інвестиції у розвиток на поточний рік, оскільки «ця програма поки що верстається, і вона готуватиметься ще весь перший квартал». «Подивимося, як цей рік складатиметься», — додав він. Введення заводу з виробництва автоклавного газобетону дозволило би підприємству зайняти близько 30% усього ринку стінних матеріалів АРК.
«Сухі» інвестиції
ВАТ «Подільський цемент» (Кам’янець-подільський Хмельницької обл.), що входить до складу холдингу Cement Roadstone Holdings (CRH, Ірландія), планує 2010 року інвестувати 221,383 мільйона гривень у будівництво третьої печі з виробництва цементу сухим способом потужністю два мільйони тонн продукції на рік. «Інвестиції на 2009 рік склали 613,398 мільйона гривень. На 2010 рік плануємо 221,382 мільйона гривень. Вони будуть направлені на будівництво третьої печі з виробництва цементу сухим способом», — повідомили на підприємстві. Запуск печі заплановано на третій квартал поточного року. Після запуску цієї печі «Подільський цемент» збирається закрити п’ять старих ліній із виробництва цементу більш енерговитратним мокрим способом загальною потужністю у 2,5 мільйона тонн цементу.
На Полтавщині почали буріння нафтової свердловини
Спільне підприємство Petrosibir AB (Швеція) й «Укрнафта» — «Каштан Петролеум» — почали буріння третьої експлуатаційної свердловини на родовищі Леляки (Полтавська обл.) неподалік від існуючої трубопровідної інфраструктури. Як було сказано у повідомленні Petrosibir у понеділок, свердловина №304-A має проектну глибину 2015м, і вартість її буріння очікується на рівні близько трьох мільйонів шведських крон (3,4 мільйона гривень за поточним курсом). «Додатково Petrosibir чекає поновлення та буріння других стволів трьох свердловин родовища протягом 2010 року», — йдеться також у повідомленні. На думку компанії, вони матимуть дуже хорошу економіку за капітальними витратами порівняно з новими свердловинами. Petrosibir нагадує, що буріння здійснюється в рамках плану повної розробки нафтових запасів родовища Леляки, що залишилися, шляхом оптимального розміщення згущувальних свердловин. Об’єм видобутку на цьому родовищі 2009 року склав 600 барелів на добу. «Стратегічне партнерство з «Укрнафтою» є ключем для нашого успіху в Україні — країні, яка є одним із найбільших європейських енергоспоживачів і має намір збільшити виробництво за рахунок власних ресурсів», — зазначив голова Petrosibir Роберт Карлссон. Спершу початок буріння цієї свердловини очікувався у четвертому кварталі 2009 року. Тоді її вартість оцінювалася в десять мільйонів гривень, а термін введення у дію — 100 днів після початку буріння.
У Запоріжжі збудують киснево-конвертерний цех
Металургійний комбінат «Запоріжсталь» має намір почати будівництво киснево-конвертерного цеху в 2010 році. Про це сказано в повідомленні прес-служби підприємства. Для початку будівництва комбінат має намір демонтувати всі об’єкти, що потрапляють у зону зведення цеху. Інших подробиць підприємство не повідомляє. Нагадаємо, що «Запоріжсталь» має намір до 2018 року вивести з експлуатації своє мартенівське виробництво сталі.
У 2010 супермаркетів побільшає...
Одна з найбільших українських мереж роздрібної торгівлі — «Велика Кишеня» (Київ) — планує розширити мережу на 20 магазинів до 66 торговельних точок в 2010 році. Про це повідомила прес-служба компанії. «Цього року компанія має намір відкрити до 20 нових магазинів», — сказано в повідомленні. При цьому вже в першому кварталі планується відкриття щонайменше шести нових торговельних майданчиків. Компанія уточнила, що нові магазини будуть відкриватися в основному за рахунок внутрішніх ресурсів на орендованих площах.
Випуск газети №:
№12, (2010)Рубрика
Економіка