Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

26 листопада, 00:00

Згадуючи Примаченко

1 грудня у Музеї Івана Гончара буде представлено ілюстрований науковий збірник «Марія Примаченко 100». Його підготувало видавництво «Родовід», упорядником та науковим редактором книжки виступив доктор мистецтвознавства Олександр Найден, передмову написала співачка Ніна Матвієнко. Це видання складається з двох частин. У першій — «ретроспективній» — матеріали розташовано хронологічно, відповідно до їхнього опублікування в різних газетах, журналах, книжках. Тут можна побачити статті мистецтвознавців та дослідників самобутньої творчості мисткині, які демонструють еволюцію наукових поглядів на творчість Примаченко. У другій частині, яку умовно можна назвати ювілейною, матеріали згруповано згідно з жанровою або тематичною відповідністю. Тут подані спогади, есеї, філософська та мистецтвознавча аналітика. Для української культури Марія Примаченко є знаковою постаттю. Нині творчість цієї художниці проростає новими зернами в сучасному мистецтві, дизайні, моді, літературі. Збірник ілюстрований фотопортретами художниці з музейних архівів та фототворами Юрія Роста. Книжка також включає багато репродукцій творів майстрині, що зберігаються в музейних та приватних колекціях України. Дизайн та художнє оформлення створив Євген Табориський — відомий харківський дизайнер, який нині працює й викладає в Москві, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Друга група миротворців із «Укрполбату» повернулася додому

Днями поверненням до Криму другої групи українських морських піхотинців завершилася чергова ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону «Укрполбат». Цей батальйон входив до складу багатонаціональної тактичної групи «East» сил КФОР у Косові. Як повідомили у прес-центрі командування ВМСУ, в селищі Перевальному в Криму командуючий Військово-морськими силами ВР України адмірал Ігор Тенюх зустрівся з морськими піхотинцями, які виконували завдання миротворчої місії у складі спільного українсько-польського миротворчого батальйону «Укрполбат». «Щодня весь флот разом із рідними миротворців спостерігав за їхньою службою в Косово, — зазначив адмірал Ігор Тенюх. — Я можу з гордістю сказати, що наша морська піхота підняла на найвищий рівень авторитет не лише Військово-морських сил, але і Збройних сил у цілому». Основу національного контингенту спільного українсько-польського миротворчого батальйону «Укрполбат» багатонаціональної тактичної групи «East» сил КФОР у Косові 12 ротації складав 1-й Феодосійський батальйон морської піхоти Центру військ берегової оборони ВМС ВР України. За сім місяців виконання миротворчих завдань на Балканах українськими морськими піхотинцями було проведено понад 840 патрулювань, близько шести тисяч чергувань на спостережних постах. Маршрути патрулів переважно проходили селищами у важкодоступній гірській місцевості на висоті до 2000 метрів над рівнем моря. Протягом цього часу було надано медичну допомогу мешканцям населених пунктів Штрпце, Севце, Сушице, Горанча й Дубрава. 55 морських піхотинців стали донорами під час добродійної акції зі здавання крові для дітей Косово. Українськими миротворцями було відремонтовано водопровід у населеному пункті Штрпце, завдяки чому було поновлено стабільне водопостачання центру муніципалітету й обладнано дорогу до місця будівництва храму в селищі Готовуша. Микола СЕМЕНА, Сімферополь .

«Срібло» у піаніста з України

На престижному конкурсі в Японії друге місце завоював Ельмар Гасанов.У № 214 «День» писав, що цього року на Міжнародний конкурс у Хамаматцу (Японія) відправилася група самобутніх українських піаністів. І ось прекрасна новина — до фіналу вийшов Ельмар Гасанов, який завоював срібну медаль! Шанувальники класичної музики запам’ятали ім’я цього музиканта ще 1999 року, коли він робив свої перші кроки в музиці, ставши призером Конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, отримавши III премію в середній групі. Нині Ельмарові 26 років і його майстерність піаніста значно зросла. В Японії наш музикант виступив дуже добре, поступився в суперництві лише піаністові з Кореї — 15-річному Чо Сеонг-Джин, який завоював перше місце. Потрібно зазначити, що попри юний вік, музикант із Кореї, продемонстрував не лише прекрасну технічну підготовку, але й зріле виконання найскладнішої програми (в його репертуарі Бетховен Концерт №5 для фортепіано з оркестром, Ліст «Соната після прочитання Данте» та інші твори). Український піаніст, володар другої премії, підкорив журі Рапсодією на тему Паганіні С. Рахманінова, сонатою Ф. Ліста сі мінор, Мефісто-вальсом та іншими шедеврами віртуозності. За словами Ельмара Гасанова нелегким завданням на конкурсі Хамаматцу стало виконання твору національного композитора. Організатори надали музикантам можливість самим вибрати твори двох японських композиторів для конкурсної програми. Спецпризи за найбільш точне виконання музики японських авторів отримали Чо Сеонг-Джин (Корея) і Алессандро Таверна (Італія). А наш піаніст Ельмар Гасанов, окрім другого місця, привезе на Батьківщину ще один почесний титул — «Приз глядацьких симпатій», повідомляє Лідія НОВОХАТЬКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати