Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

05 листопада, 00:00

На Черкащині запрацює «Соціальне таксі»

Канівська районна рада у рамках здійснення програми «Турбота» ініціювала надання послуги «Соціальне таксі». Із 23 листопада канівчани зможуть скористатися послугами автомобіля «Волга», який придбано за рахунок районного бюджету. Йдеться про одиноких громадян похилого віку, інвалідів першої групи, ветеранів-учасників бойових дій та про громадян, які досягли 90-річного і старшого віку. Кожного вівторка і четверга районне «Соціальне таксі» виїжджатиме також у села, де за попереднім записом формуватиметься група із трьох-п’яти осіб для безкоштовної поїздки в райцентр. Це дасть змогу людям із сіл відвідати лікарні, різноманітні установи та організації. Таку послугу можна буде замовити у сільській раді за три дні до поїздки. Як повідомляють у Черкаській обласній раді, на цьому ж автомобілі спеціалісти територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку, згідно з графіком, виїжджатимуть у населені пункти району для надання соціальних послуг ветеранам, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Науковці хочуть виростити клон дуба Максима Залізняка

У Національному заповіднику «Чигирин» відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Технологічні особливості охорони, збереження та лікування багатовікового історичного дерева «Дуб Максима Залізняка». Науковці обговорювали проблему збереження одного із десяти найстаріших дерев Європи, пам’ятки природи та історії. Упродовж двох днів були заслухані доповіді та проведені практичні заняття з обрізання сухих гілок та кори. Майстер-клас проводили київські арбористи — фахівці, які вміють не лише вправно лазити по деревах, а й знаються на тому, як їх лікувати. За підсумками роботи прийнята резолюція та надані рекомендації щодо збереження дуба Максима Залізняка. Зокрема, йшлося про те, що потрібно за допомогою технології клонування виростити спадкоємця дуба. Таку пропозицію висунули фахівці Національного університету біоресурсів і природокористування. Президент благодійного фонду «Україна — Свята Родина» Іван Матієшин вважає збереження таких історико-природних пам’яток, як дуб Максима Залізняка, вкрай важливою справою. Щоб продовжити життя холодноярського тисячолітнього дуба, учасники семінару запропонували облаштувати навколо нього огорожу. Адже відвідувачі постійно фотографуються поруч із велетнем, обіймають його, часом залишають якісь написи на корі. Тому огорожа допоможе вберегти дерево від пошкоджень і зменшить навантаження на його кореневу систему. Якщо цю пропозицію втілять у життя, то побачити дуб можна буде лише з оглядового майданчика на відстані 30 — 40 метрів, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Як українці оцінюють продукти харчування

Переважна більшість (81% опитаних) українців загалом згодні з твердженням, що більшість продуктів харчування на українському ринку виготовлені зі штучних компонентів. Не згодні з цим ствердженням лише 12% опитаних. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Українці та продукти харчування», проведеного групою компаній «Research & Branding Group», повідомляє «Ліга». Згідно з дослідженням, більшість (64%) українці в цілому не задоволені якістю продуктів харчування останнім часом. Загалом якість продуктів задовольняє 33% українців. Більше половині опитаних (63%) доводилося за останні півроку купувати неякісні продукти харчування, при цьому більшість з них — жителі південного сходу України (70% цієї територіальної групи опитаних). Третина респондентів (33%) відповіли, що з неякісними продуктами останнім часом не стикалися. Найбільший сумнів в українців викликає якість ковбасних (39% опитаних) і молочних виробів (32%), м’яса та фаршу (22%), рибних виробів і морепродуктів (10%), консервів (9%). Найменше респонденти сумніваються в якості яєць, макаронних виробів та круп, соків, дитячого харчування, овочів і фруктів (по 1% опитаних), а також рослинного масла, курячого м’яса, алкогольних і газованих напоїв, сирів (по 2% опитаних). Згідно з дослідженням, більшість українців (51%) купує продукти харчування на ринках. Крім того, 45% жителів країни купують продукти в невеликих магазинах і гастрономах, 31% — у супер- та гіпермаркетах, а 6% — у ларьках та кіосках. Більшість (56%) опитаних жителів обласних центрів України здійснюють покупки в супермаркетах. При цьому жителі звичайних міст переважно скуповуються на ринку (60%), а жителі сіл — у невеликих магазинах та гастрономах (67%).

Рекорди братів наших менших

Новим рядком поповнилась «Книга рекордів України» — пуделю Робіку, який живе в родині відомого львівського журналіста Омара Узарашвілі, виповнилося 19 років, повідомляє Укрінформ. Якщо зважити на те, що рік собачого життя, за твердженням фахівців, дорівнює семи рокам людського, то цьому кудлатому песику вже 133 роки. Протягом свого життя Робік не раз доводив, що пуделі — найвідданіші собаки. Зараз він вже погано чує й бачить, але любов до хазяїна залишилася незмінною. До речі, ще один рекорд — щодо найбільшого приплоду в собак — також належить пуделю. У 1991 році в селі Комишанах на Херсонщині самиця Ніккі — білий канадський пудель — народила 16 цуценят. За свідченням «Книги рекордів України», найшвидшим собакою є хорт — на невеликих відрізках він може розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину. А найбільш універсальною службовою собакою є німецька (східноєвропейська) вівчарка. Вона смілива, терпляча, недовірлива до сторонніх людей, має гострі слух і чутливість, вирізняється фізичними даними. В Україні вівчарки становлять близько 90 відсотків усіх службових собак.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати