Коротко / УКРАЇНА
Бабин Яр — очима підлітка
У Києві на перехресті вулиць Фрунзе та Петропавловської (Фрунзе, 109 в/1) відкрито пам’ятник, створений за мотивами книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», повідомляє Укрінформ. Автор роману народився та виріс у Києві, на Куренівці, неподалік від великого яру, назва якого свого часу була відома лише місцевим мешканцям — Бабин Яр. До війни це було місце дитячих ігор. Потім відразу, за один день, Бабин Яр став відомий на весь світ. Вперше цей роман було видано 1966 року журналом «Юність», багато було вирізано цензурою. Щоб видати роман за кордоном, Анатолій Кузнєцов перезняв рукопис на плівку, обмотав його довкола тіла та таємно вивіз до Англії. 2008 року в Києві вийшло повне видання роману. До нього увійшов весь текст, опублікований журналом «Юність», а також те, що було вирізано цензурою, а також доповнення, зроблені в еміграції в 1969—1970 роках. Ця книга має статус документального першоджерела, написаного очевидцем подій.
Патріарх українського театру отримав державну нагороду
Народного артиста України, артиста Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Боніфатійовича Гринька нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня. Нагороду присвоєно за визначний особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди 90-річчя від дня народження. Відповідний указ Президент України Віктор Ющенко підписав 26 вересня, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Iнвестиції проти кризи
Президент України Віктор Ющенко позавчора взяв участь в урочистій церемонії відкриття першої черги комплексу цехів з виробництва шлейфу товарів для ванних кімнат та іншої сантехніки, будівництво якого здійснено підприємством з польськими інвестиціями ТОВ «Церсаніт інвест» в Новоград-Волинському районі на Житомирщині. Загальний обсяг інвестицій складає 120 млн. євро і за цим показником проект входить до сотні найбільших капіталовкладень в Україні. З пуском першої черги, заявив на церемонії генеральний директор ТОВ «Церсаніт інвест» Кшиштоф Генрік Талер, створено 840 робочих місць. Після введення в дію всіх потужностей їх кількість дійде до 1 200. Президент на церемонії також наголосив, що підприємство є зразковим з точки зору технологічного обладнання. В кінці церемонії він вручив почесні відзнаки будівельникам, тим, хто монтував обладнання, працівникам підприємства, очільникам місцевої влади. В свою чергу, голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела висловив сподівання, що інвестиції подібні даним допоможуть подолати кризові явища в промисловості області. До речі, перед початком урочистостей перед воротами підприємства були черги великих автомобільних фур, які чекали на завантаження його продукцією. Утім дане підприємство залишається одним із не багатьох прикладів освоєння під Новоград-Волинським перспективних територій площею близько 1 000 гектарів. До здобутків і проблем пов’язаних із напливом інвестицій в даний район ми повернемося в одному з наступних номерів «Дня», повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомирська обл.
Помер перший космонавт-українець Павло Попович
На 79-му році життя раптово помер льотчик-космонавт СРСР, перший космонавт-українець, двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації Павло Попович, повідомляє Аерокосмічний портал України. П. Попович народився 5 жовтня 1930 року в м. Узин Київської обл. Закінчив семирічну школу і ремісниче училище в м. Біла Церква (1947 р.), Індустріальний технікум трудових резервів у Магнітогорську (1951 р.), Центральні авіаінструкторські курси удосконалення офіцерського складу ВПС (1954 р.), Військово-повітряну інженерну академію ім. М.Є. Жуковського в Москві (1968 р.). Здійснив два космічні польоти: як пілот на космічному кораблі «Восток-4» за програмою першого групового польоту на кораблі «Восток-3» (12—15 серпня 1962 р.) і як командир космічного корабля «Союз-14» та військової орбітальній станції «Салют-3» (3—19 липня 1974 р.). Був обраний депутатом Верховної Ради УРСР 11-го скликання (1964—1988 рр.). Почесний громадянин українських міст Біла Церква, Полтава, Запоріжжя. Герой праці Демократичної Республіки В’єтнам.
Випуск газети №:
№175, (2009)Рубрика
День України