Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кримський відпочинок... з іншого боку

Новий курортний сезон визначає нові віяння
17 червня, 00:00

«День» багато разів писав, що через дорожнечу відпочинку на Південному узбережжі Криму туристи почали активніше освоювати північне Приазов’я Криму, Арабатську стрілку, мис Тарханкут, пляжі Чорноморського району — регіони, які раніше не користувалися широкою популярністю серед туристів. Як зазначає Мінкурортів і туризму Криму, економічна криза перемістила потік відпочиваючих на дешеві курорти Азовського узбережжя. Кількість заявок на оренду житла вже відповідає торішнім показникам. Навіть на червень бронювання проходить вельми активно. На пік сезону викуплено близько 80—90% об’єктів. За даними ріелтерських агентств, потік туристів на Азовське узбережжя вже збільшився на 10%, а в пік сезону кількість відпочиваючих може збільшитися на третину.

У зв’язку з цим почалося активне господарське освоєння цих регіонів. Міністерство регіонального розвитку й будівництва України повідомляє, що запропонувало єгипетській будівельній компанії взяти участь у низці інвестиційних проектів, серед яких будівництво нового міста на Арабатській стрілці та нового району в Керчі. За інформацією прес-служби цього відомства, ця пропозиція прозвучала під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Єгипту в Україні Ясіром Атефом і директором з розвитку бізнесу єгипетської будівельної компанії Orascom Development Holding AG Мухаммедом Хейрі. Зокрема, будівництво на Арабатській стрілці передбачає створення функціонального міста для відпочинку й лікування. При цьому обидва проекти, як на Арабатській стрілці, так і в Керчі, передбачають використання відновлюваних джерел енергії.

Як повідомив на засіданні Постійної комісії ВР АРК по рекреаційному, санаторно-курортному комплексам і туризму міністр курортів і туризму АРК Андрій Сумцов, у Феодосії планується будівництво нового яхт-клубу. Зокрема, за його словами, наразі в автономії зареєстровано п’ять яхт-клубів — у Саках, Керчі, Євпаторії та на території Ленінського району. Яхт-клуб у Феодосії забезпечуватиме потреби всієї Східної частини Криму. А в Євпаторії й Судаку планують збудувати сучасні автомобільні кемпінги. Уже розглядаються інвестиційні проекти з будівництва автокемпінгів з метою розвитку автомобільного туризму. Наразі в Криму зареєстровано 18 автокемпінгів і 100 автостоянок.

«На жаль, зараз уже підтверджуються негативні прогнози на курортний сезон», — заявив віце-президент Кримської асоціації туристичних агентств Олег Лобов. Станом на 12 червня середній коефіцієнт заповнюваності санаторно-курортних установ автономії становив 52%, хоча на таку ж дату минулого року цей показник становив 64%. Загалом, за даними міністерства курортів і туризму Криму, порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість відпочиваючих у Криму скоротилася на 17%, а отже скоротився й обсяг надходжень до бюджету. Серед причин зниження туристичного потоку міністр Андрій Сумцов називає збільшення вартості перевезень залізничним і авіатранспортом з 19% до 40% (залежно від напрямку), а також зростання вартості путівок у кримських санаторно-курортних установах.

Олег Лобов, у свою чергу, говорить, що «одним з показників успіху курортного сезону щорічно є відсутність квитків у залізничних та авіакасах у кримському напрямку. Однак сьогодні квитки до автономії можна придбати без проблем. Крім того, наскільки я інформований, є «пробуксовка» й щодо дитячого відпочинку. В установах, зайнятих оздоровленням дітей, цього року залишається багато незатребуваних путівок. Ситуацію посилює те, що скоротився потік дітей з Росії. З таких фактів і складається загальна картина. І я не впевнений, що ситуація поліпшуватиметься». У Криму вже є власники оздоровниць й пансіонатів, говорить він, які, щоб залучити відпочиваючих, знизили ціни на свої послуги на 15—20%. Проте є й керівники, які намагаються зробити навпаки.

«Наше завдання — щоб туристи, котрі приїжджають до Криму, могли не лише оздоровитися, а й отримати яскраві враження від відпочинку», — зазначив Андрій Сумцов. Міністр розповів, що викликати інтерес у відпочиваючих, на його думку, зможе проведення в Ялті етапу міжнародного ралі «Кубок Європи», міжнародного турніру «Охоронець 2009», міжнародного фестивалю продюсерське кіно Росії й України «Кіно-Ялта 2009». Крім цих заходів у Алушті відбудеться фестиваль «Виноградні сезони» та «Караван вуличних театрів», у Феодосії — фестиваль «Червоні вітрила», в Коктебелі — «Оксамитове танго» та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати