Перейти до основного вмісту

«Після штурму»

За газ Україна розрахується в будь-якому разі
06 березня, 00:00

«Маски-шоу» в середу в «Нафтогазі України» не минулося непоміченим у світі. Відповідні повідомлення й коментарі надрукувало чимало західних газет. Розказавши читачам, що група озброєних автоматами офіцерів Служби безпеки України вдерлася до штаб-квартири «Нафтогазу», газета The Washington Post не лише виклала позиції сторін цього конфлікту, а й зробила висновок, що взаємні обвинувачення порушили нестійкий процес подолання протиріч між двома українськими лідерами, кінцевою метою якого є отримання позики МВФ...

Не згаяв учора можливості висловити своє ставлення до України й глава російського уряду Володимир Путін. «Якщо внаслідок проведених силових акцій і арешту кількох посадових осіб ця оплата не буде здійснена, це призведе до зупинки постачання наших енергоносіїв як для споживачів у самій Україні, можливо, й для наших споживачів у Європі, — налякав він і додав: — Звертаємо на це увагу як Єврокомісії, так і всіх наших споживачів у європейських країнах».

Проте ця заява людини, якій було добре відомо, що Україна вже перерахувала більшу частину грошей і буквально з хвилини на хвилину могла розрахуватися за російський газ повністю, переконливо демонструє плани російського уряду й надалі тримати й Україну, й європейські країни під газовим пресом...

Тим часом, у четвер у Києві ситуація не набула бурхливого розвитку. Слідчі СБУ спробували пройти до приміщення «нафтогазової доньки» — «Укртрансгазу», але на штурм не пішли, обмежившись складанням відповідного протоколу. Мабуть, президентська сторона схилилася до того, щоб поступово спустити справу на гальмах. Про це може свідчити більш ніж миролюбна заява заступника глави Секретаріату Президента Олександра Шлапака. Він заявив, що Україна вже сьогодні може повністю розрахуватися з «Газпромом» за отриманий у лютому газ. Кажучи про штурм «Нафтогазу», він сказав: «У жодному разі не треба політизувати цей процес. Є каламутна справа, досить складна, в якій треба розібратися правоохоронцям — і вони мають цим займатися. Якщо їм для цього потрібні документи, я б закликав тих, хто ці документи підписував, спокійно віддати їх і всіляко, як належить, допомагати слідству розібратися, на чиєму боці правда».

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко була, як завжди, гранично емоційною, обурюючись незаконним затриманням заступника начальника відділу регіональної енергомитниці Тараса Шепітька. «Учора суд ухвалив рішення про припинення всіх слідчих дій у цій справі. По суті справи, припинивши цю кримінальну вакханалію. Але в той же час, до цієї хвилини рішення суду не виконане, й людина з в’язниці не випущена». На засіданні уряду Тимошенко оголосила про нагородження митника та його сподвижників у «Нафтогазі» спеціальними відзнаками.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати