Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 лютого, 00:00

Українські паралімпійці — другі на чемпіонаті світу

22 медалі, з яких шість золотих, вісім срібних та вісім бронзових, завоювали на чемпіонаті світу із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору у фінському місті Вуокаті в 2009 р. представники України, повідомляє Укрінформ. За даними Національного комітету спорту інвалідів України, у змаганнях взяли участь спортсмени 20 країн світу. Наша збірна у неофіційному командному заліку посіла друге місце. Першими були росіяни, третіми — норвежці. На лижних та біатлонних дистанціях три «золота» в українській команді виборола Олена Юрковська, по одній медалі найвищої проби на рахунку Юлії Батенкової, Олександри Кононової та Сергія Хижняка. Чемпіонат світу у Вуокаті був основним ліцензійним етапом у процесі підготовки до Х Зимових паралімпійських ігор, що пройдуть у Ванкувері з 2 по 12 березня 2010 року.

Третина українців готова до акцій протесту

36,5% українців, опитаних компанією Research&Branding Group, готові брати участь у вуличних акціях протесту на захист своїх прав у випадку, якщо в них не залишиться засобів для існування, повідомляють «Українські новини». В ході опитування респондентам запропонували відповісти на запитання, за яких умов вони готові брати участь у вуличних акціях протесту для захисту своїх прав, при цьому вони могли обрати до двох варіантів відповідей. 29,1% відповіли, що за жодних умов не вийдуть на вулицю для захисту своїх прав, 17,1% — готові брати участь у вуличних акціях за умови, що з’явиться новий лідер, новий рух, партія, яким вони довірятимуть. 7,6% респондентів готові брати участь за будь-яких обставин, для них досить будь-якого найменшого мотиву, 7,5% — якщо їм заплатять, 0,5% — інше. При цьому 13,8% важко відповісти. Також респондентам запропонували відповісти на запитання, в яких акціях масового протесту вони готові взяти участь для захисту своїх інтересів, при цьому обмеження щодо кількості варіантів відповідей було відсутнє. 35,9% — не брали б участі в жодних акціях, 28,5% — готові брати участь у зборі підписів під петиціями, відозвами, вимогами, 26,3% — у мітингах, демонстраціях. При цьому 13% респондентів готові взяти участь у страйках, 3,8% — у захопленні приміщень, блокаді шляхів сполучення, 2,9% — в озброєних зіткненнях, 0,4% — інше. 17,2% опитаних важко відповісти. Опитування було проведене з 20 по 30 січня, було опитано 2 077 респондентів старших 18 років у всій Україні.

У Черкасах стане більше синьо-жовтих прапорів

Міський голова Черкас Сергій Одарич на зустрічі з підприємцями міста запропонував спільними зусиллями розвивати почуття патріотизму в черкащан. Зокрема, він попросив установити біля кожного офісу чи фірми прапори України, зазначивши, що впродовж минулого року стяги було піднято майже біля кожного лікувального закладу та комунального підприємства. Нині завершується програма зі встановлення стягів біля шкіл та дошкільних установ. Також на майдані біля обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка було піднято оновлений національний прапор на щоглі висотою 22 м. Подібні прапори встановлені лише у кількох обласних центрах України. Хоча, згідно з Указом Президента, мають бути у кожному великому місті.

«Принаймні, за кордоном це вже давно стало практикою», — підкреслив Сергій Одарич, який відомий не лише тим, що багато подорожує й переймає закордонний досвід — черкаський мер також є прихильником новітніх інформаційних технологій. Усі бажаючі вже давно мають змогу читати його інтернет-щоденник або спілкуватися з ним в мережі «Одноклассники.ru». Підприємців мер потішив новиною про те, що найближчим часом навіть засідання виконавчого комітету міської ради транслюватимуться у відкритому режимі через мережу інтернет. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА.

Чи матимуть бюджетники Тернопільщини зарплату в лютому?

На Тернопільщині можливе оскарження в суді рішення сесії обласної ради про прийняття обласного бюджету на 2009 рік. Адже в зв’язку з тим, що сесійні засідання проводилися з порушенням чинного законодавства, судом скасовані рішення останніх трьох сесій Тернопільської обласної ради. Про це повідомив на прес-конференції голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь. «Може статися, що ми в лютому не зможемо виплатити жодної копійки зарплати бюджетникам за відсутності бюджетних призначень. Є переживання і з того приводу, що частина скасованих рішень і, зокрема, щодо використання бюджетних коштів, вже у стадії виконання. Чи не стане це підставою для відкриття кримінальних справ?» — акцентував Юрій Чижмарь. Голова Тернопільської облдержадміністрації розповів журналістам, що він надіслав звернення до Верховної Ради України, де йдеться про те, що єдиний вихід із цієї ситуації — позачергові вибори до Тернопільської обласної ради. «Нам потрібні легітимні рішення обласної ради. В цьому плані, я сподіваюся, буде порозуміння у Верховній Раді України», — зазначив Юрій Чижмарь. Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати