Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

02 грудня, 00:00

Музей у школі

Урочиста передача монет, гудзиків, наконечників стріл, скоб, інших музейних експонатів відбулася у Пилявській ЗОШ I—III ступенів. Керівник Хмельницької обласної організації «Постійно діюча археологічна експедиція «Меджибіж-2000» Олег Погорілець, який розшукує локальне місце битви під Пилявцями, передав навчальному закладові археологічні матеріали, знайдені під час розкопок у цих краях. Отак у школі сприяння здоров’ю і козацькому гарту учнів у Пиляві з’явився музей. Панораму переможної Пилявецької битви, 360-річчя якої врочисто відзначили 4 жовтня 2008-го, написали художники із Хмельницького Леонід Бессараба і Андрій Ісаєв. Тут-таки й портрети героїв Пилявецької битви. Що ж до школярів, то вони йдуть на уроки у куплених за батьківський кошт козацьких одностроях, посилено вивчають козацьку історію і вишкіл. Патріотичне виховання підростаючого покоління у Пиляві на висоті, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

На сигаретах з’являться «страшні картинки»

Представники 160 країн світу, в тому числі й України, на ІІІ Міжнародній конференції «Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби з тютюном» прийняли рішення посилити боротьбу з тютюнопалінням. Відповідно до взятих на себе зобов’язань, Україна має заборонити всі види реклами сигарет, в тому числі промоакції, спонсорство концертів та спортивних змагань виробниками сигарет, норма має поширюватися на зовнішню, внутрішню рекламу та електронні ЗМІ. Також Україна повинна заборонити вживання назв тютюнових брендів на всіх продуктах, які не належать до тютюнових виробів. Стандарт вимагає, щоб будь-яка інформація, що надається тютюновиробником, була точною та прозорою. Не допускається партнерства з тютюновою індустрією з питань, що мають відношення до здоров’я. Діяльність, яка пов’язана з поняттям «соціальна відповідальність», повинна суворо регулюватися. Адже, «так звана «корпоративна соціальна відповідальність» тютюнових компаній — це не більш ніж маркетингова тактика тютюнової індустрії для створення свого позитивного іміджу, незважаючи на смертельний характер продукції», — стверджує Наталя Торопова, координатор проектів в Україні «Кампанія за майбутнє без куріння». Також невдовзі на пачках сигарет з’являться малюнки хвороб, викликаних тютюном — вони займуть не менш, ніж 50% місця. При цьому «картинки» будуть різними — щоб споживач не звикав, а маркування та упаковки сигарет позбавлять надписів і символів, які створюють враження більшої та меншої шкідливості. «Всі зобов’язання, які взяла на себе Україна, ратифікувавши «Рамкову конвецію ВООЗ по боротьбі з тютюном» мають бути виконані першочергово, — каже Микола Поліщук, голова Національної Ради з питань охорони здоров’я, який представляв Україну на конференції. — Від хвороб, які викликані тютюном, в Україні вмирає в декілька раз більше людей, ніж від усіх інфекційних хвороб, СНІДу, травматичних випадків та туберкульозу разом узятих». Наступна конференція з «Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі з тютюном» відбудеться за два роки в Уругваї, де Україна повинна буде представити звіт по взятих на себе зобов’язаннях, повідомляє прес-центр коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну».

Уряд почне перейматися безпритульними

У Кабінеті Міністрів створять Координаційну раду з питань соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей, повідомляє прес-служба Міністерства праці та соціальної політики. Її очолить міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова, яка особисто затверджуватиме персональний склад нового органу. «Ми вважаємо, що утворення такого органу є логічним кроком у консолідації зусиль для розв’язання проблеми бездомності й безпритульності, призупинення розвитку цього соціального явища, забезпечення максимального охоплення бездомних громадян і безпритульних дітей соціальними послугами», — відзначила міністр праці та соціальної політики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати