Перейти до основного вмісту

Огляд прогресу

Україну просять зробити більше для отримання ПДЧ
14 листопада, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

В Організації Північноатлантичного договору вважають, що Україні потрібно зробити більше, щоб отримати План дій щодо членства в НАТО й досягнути поставленої мети — вступу до Альянсу. На цьому, зокрема, наголосив міністр оборони США Роберт Гейтс після завершення неформальних консультацій Україна — НАТО на рівні міністрів оборони, які відбулися вчора в Таллінні під головуванням генерального секретаря НАТО Яап де Хооп Схеффера. На думку голови Пентагона, Києву потрібно багато чого зробити, щоб заручитися серед населення більшою підтримкою ідеї вступу країни до Альянсу. Крім того, американський міністр звернув увагу на такі моменти, як оптимізація витрат на оборону та проведення реформи сектору безпеки.

Роберт Гейтс також вважає, що в жодному разі не можна розглядати як перемогу Росії ненадання Україні ПДЧ 2—3 грудня на зустрічі міністрів закордонних справ Північноатлантичного альянсу, які дадуть офіційну оцінку прогресу України на шляху отримання ПДЧ. «Ключове рішення з цього приводу було ухвалене на саміті в Бухаресті, й тепер справа за тим, як країни, що подали заявку (Україна й Грузія. — Ред.), рухатимуться до цієї мети», —зазначив міністр.

Сам генсек НАТО, натомість, наголосив на прес-конференції, що в Таллінні не ухвалювалося жодного рішення, а проводилися консультації з метою оцінити прогрес України й з’ясувати, яка підтримка потрібна нашій країні для реалізації реформ у секторі безпеки. «Євроатлантична інтеграція є процесом, що ѓрунтується на діях», — заявив Схеффер.

Зі свого боку міністр оборони Юрій Єхануров висловив думку, що надання Україні ПДЧ сприятиме стабілізації ситуації в країні, а також засвідчить єдність Альянсу перед новими загрозами. Як аргументи на користь України він перерахував місії й ініціативи, в яких беруть участь українські військовослужбовці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати