Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 жовтня, 00:00

«Родинний дім» збирає друзів

Сьогодні, 18 жовтня, о 13.00 в Українському домі відкривається V щорічний фестиваль родинної культури «Родовід», організований Київським міським центром сім’ї «Родинний дім». За словами одного з організаторів Наталії Біленчук, найголовніша його мета — зберегти родинні традиції. А як це зробити, знають учасники фестивалю — кілька десятків талановитих родин, які поділяться своїми секретами, а також покажуть результати родинної творчості: співатимуть, танцюватимуть та проведуть виставку-ярмарок власних виробів. А ще усі відвідувачі фестивалю зможуть переглянути Х фотовиставку «Дня» (хтось вперше, а хтось, можливо, у черговий раз), яка триває в Українському домі до 20 жовтня.

Ювілейна «Червона рута»

19 жовтня у Чернівцях відбудеться фінальний етап ХХ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики. За словами виконавчого директора фестивалю Мирослава Мельника, до участі у «Червоній руті-2008» запрошено українських виконавців, яким фест дав старт музичної кар’єри, а також нинішніх зірок естради, передає УНІАН. Фестиваль вирішили у наступному році повернути у Чернівці, де він так успішно стартував 20 років тому. «Питання його проведення буде вирішуватися з керівництвом Чернівецької ОДА та міської ради, оскільки на це грандіозне дійство очікується щонайменше 20 тисяч гостей», — повідомив Мельник.

Нагадаємо, перший фестиваль української сучасної естрадної пісні «Червона рута» відбувся ще за часів СРСР у 1989 р. у Чернівцях — на знак того, що на Буковині жив і творив автор однойменної пісні, популярний виконавець та композитор Володимир Івасюк. Майже 90% відомих, популярних в Україні та за її межами вітчизняних виконавців відкриті «Червоною рутою». Серед них: Руслана Лижичко, Олександр Пономарьов, Ірина Білик, Марія Бурмака, Жанна Боднарук, Ані Лорак, Ірина Шинкарук, Катя Чілі, Віктор Павлік, гурти — «ВВ», «Брати Гадюкіни», «Плач Єремії», «Мертвий півень», «Кому вниз», «Скрябін», «Піккардійська терція», «Брати блюзу», «Тартак», «Танок на майдані Конго» та багато інших.

Монумент Кириченко

У селі Землянки Глобинського району Полтавської області відкрито пам’ятник народній артистці, Герою України Раїсі Кириченко, передає УНІАН. Монумент виготовлено з бронзи й встановлено на території школи, яка носить ім’я цієї співачки. Його виготовили за кошти районного бюджету і спонсорів. Автор пам’ятника — Анатолій Котляр. Нагадаємо, в жовтні 2006 р. в на батьківщині співачки, у с. Землянки, було відкрито музей-світлицю Раїси Кириченко. Крім того, в Полтаві щорічно проходить всеукраїнський фестиваль-конкурс «Пісенні крила Чураївни», присвячений пам’яті Кириченко.

Побачила світ унікальна книга «В крымском доме»

У Кримському етнографічному музеї пройшла презентація збірника «У кримському домі: вірмени, болгари, греки, німці, українці». Подібних багатомовних видань небагато не лише в Україні, але й у світі. Книга об’єднала матеріали серії альбомів під такою ж назвою, які видавалися протягом останніх десяти років при підтримці фонду «Відродження». Цього разу збірник вийшов у світ на бюджетні гроші. Кожну з п’яти частин видано національною, державною і російською мовами. Книга адресована всім кримчанам, але, головним чином, — учням загальноосвітніх шкіл і студентів. Кожна частина книги складається з нарисів про історію перебування того чи іншого народу на кримській землі, його внеску до спільної історії, про популярні національні свята та обряди, а також із добірок найбільш уживаних прислів’їв, приказок, загадок, скоромовок, лічилок. У книзі є словнички, які тлумачать терміни і поняття, а також і безліч світлин із життя попередніх поколінь кримчан. Це культурне багатство свідчить про те, як багато спільного у кримчан різних національностей — у фольклорі, історії, культурі, психології, побуті. Як зазначила ініціатор створення збірника, заслужений учитель автономії Тамара Салиста-Григорян, сьогодні у кримських дітей є можливість «доторкнутися до культурної спадщини вірмен, болгар, греків, німців, українців Криму, які протягом віків створювали на півострові пласти матеріальної та духовної культури нарівні з представниками інших етносів». Вона висловила впевненість, що в майбутніх книгах серії «В кримському домі» напевно побажають представити свою культуру кримські татари, росіяни, білоруси, естонці, поляки, азербайджанці і багато які інші етноси, які населяють півострів, розповіді про які ще попереду. Збірник має високу мету — з дитячих років виховати патріотів, які знають, цінять і поважають культуру і мови інших народів — про це говорили на презентації автори-укладачі книги — Тетяна Захарова, Юрій Лаптєв, Леонід Бєлий, Олег Габрієлян, Олег Смірнов, Сократ Лазаріді та інші. За загальною думкою, видання подібних збірників потрібно продовжити, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати