ЦЕРКВИ СВIТУ
Кількість православних українців зменшується
Державний комітет у справах національностей та релігій відмічає зменшення в Україні кількості віруючих, які сповідають православ’я. Про це повідомив голова Держкомнацрелігій Олександр Саган у інтерв’ю газеті «Україна молода»: «Ситуація з православ’ям в Україні дійсно не така вже й райдужна. Навіть якщо мова йде про кількість приходів, то вона потихеньку зменшується». З його слів, у Західній Україні це пов’язано з активною міграцією населення.
Говорячи про ситуацію в Східній Україні, Олександр Саган відмітив, що там збільшується роль протестантизму. При цьому голова Держкомнацрелігій вважає, що кількість зареєстрованих церковних громад істотно відрізняється від реальної кількості віруючих, що використовується деякими політиками для маніпуляцій. «Ми маємо одну картину — про реєстрації церковних громад, та іншу, реальну картину чисельності самих віруючих. Ця невідповідність дозволяє окремим «політикам від церкви» маніпулювати цифрами та вводити в оману людей для досягнення певної політичної мети».
На думку Олександра Сагана, створення єдиної Православної помісної церкви в Україні може призвести до зменшення кількості православних. При цьому він зазначив, що на сьогодні у всьому світі православ’я є «найбільшим донором віруючих для інших конфесій», але Україна поки є виключенням із цього правила.
Закон Божий стане факультативним
Викладання Закону Божого, який досі в грецьких школах був обов’язковим предметом, буде факультативом. Відповідна інструкція розіслана Міністерством освіти та релігії Греції. Зокрема, ця інструкція стосується іноземних учнів початкової та середньої школи. Тепер їхні батьки можуть звертатися до шкільного керівництва з проханням дозволити своїм дітям не відвідувати уроки Закону Божого. Сьогодні ж Православна церква Греції не відділена від держави й бере активну участь у політичному житті країни, а також у системах освіти. ( «Новини світу Релігій» )
Великі новини в католицькій церкві
Папа Римський Бенедикт XVI дозволив новообраному президентовi Парагваю Фернандо Луго зняти з себе єпископський сан заради того, щоб виконувати обов’язки світського глави держави
Раніше, почавши політичну кар’єру та висунувши свою кандидатуру в президенти, Фернандо Луго відмовився спочатку від єпископства, а потім і від сану єпископа, однак представники Католицької церкви в Парагваї заявили, що він не має права цього робити за законами церкви. Луго загрожувало відлучення від церкви за заняття політикою. Однак Папа Бенедикт XVI — після тривалого вивчення питання — вирішив, що Фернандо Луго може зняти з себе сан єпископа та повернутися до світського життя. При цьому Папа підкреслив, що дає свій дозвіл, піклуючись виключно про благополуччя Парагваю.
Згідно з церковними законами, Луго ніколи більше не зможе стати єпископом. Хоч сам він раніше заявляв, що після закінчення своїх президентських повноважень збирається знову стати духовною особою. Одночасно з єпископським саном з Фернандо Луго також знімається обітниця безшлюбності. Але Луго поки не збирається одружуватися і продовжує вести аскетичний образ життя. На час відсутності дружини обов’язки першої леді буде виконувати його племінниця Мірта Маїдана. ( Портал. Credo.ru )
РПЦ — проти допуску жінок до єпископського служіння
У Московській патріархії висловили жаль у зв’язку з рішенням Генерального Синоду Англіканської церкви допустити жінок до єпископського служіння: «В Російській православній церкві з жалем констатують, що рішення про прийняття жінок до єпископського сану істотно ускладнює для православних християн ведення діалогу з англіканами, який розвивався протягом багатьох десятиріч», — говориться в спеціальній заяві, поширеній у Москві. На думку авторів документа, згадане рішення «все більш віддаляє англіканство від Православної церкви та сприяє подальшому розділенню християнського світу загалом». Православна церква завжди негативно ставилася до рукоположення жінок у священицький сан, введеного у другій половині XX століття в деяких церквах Англіканського співтовариства та в ряді інших протестантських церков: «Подібна практика суперечить багатовіковій церковній традиції, яка бере початок у першохристиянській громаді. Для православних християн ще неприйнятнiшим є зведення жінок у єпископський сан». У християнській традиції, нагадують автори, єпископи завжди сприймалися як «прямі духовні спадкоємці апостолів, від яких вони отримали особливу благодать для керівництва народом Божим та особливу відповідальність — дотримуватися чистоти віри, бути символами й гарантами єдності церкви». Ось чому зведення жінок до єпископського сану, на думку Московського патріархату, «суперечить способу дії Самого Спасителя, святих апостолів та стародавньої неподіленої церкви».
Будучи впевненими в тому, що перегляд споконвічних церковних норм суперечить задуму Господа про священицьке служіння, в Московському патріархаті заявляють, що «рішення Генерального Синоду Церкви Англії продиктоване не богословською або церковно-практичною необхідністю, а прагненням слідувати секулярній ідеї рівності статей у всіх сферах життя». ( «Новини світу та релігій» )
Історія з царськими останками
Слідчий у особливо важливих справах головного слідчого управління при прокуратурі РФ Володимир Соловйов вважає, що патріарха вводять в оману відносно розслідування виявлених (припустимих) останків членів сім’ї російського імператора Миколи II.
«Деякі люди ставлять під сумнів нашу роботу. До останнього часу висловлював такий сумнів і патріарх Алексій, що багато в чому було зумовлено некомпетентними людьми, які сповіщали патріарха про хід нашої роботи». Зі слів Соловйова, доповіді патріарху «зроблені людьми абсолютно некомпетентними». Тому що «докладали доктори медичних наук, які близько не бачили експертиз, абсолютно не були знайомі з методиками. Соловйов висловив жаль з приводу того, що його заклики стосовно участі в розслідуванні православних вчених, «не знайшли відгуку». Як відмітив слідчий, сьогодні ці матеріали об’єднує «надмірна політизованість» — відстоювання версії про «ритуальне вбивство» сім’ї Миколи II. Тим часом, мова просто йде про дуже великі гроші — найбільш несумлінні дослідники на одне інформаційне забезпечення своєї діяльності отримують більше ніж 500 мільйонів доларів на місяць». ( RISU )
Орден тамплієрів судиться з Римським Папою
Суд Мадрида розглядає позов проти Папи Римського. Ініціаторами позову стали послідовники храмовників, що вважають себе спадкоємцями знищеного сім віків тому рицарського ордена. Асоціація Правонаступників тамплієрів вимагає переглянути рішення про заборону ордена та визнати факт незаконної конфіскації його багатств. Бенедикт XVI проходить у справі як спадкоємець понтифіка Клемента V, який заборонив орден у 1307 році. Позивачі вимагають також визнати факт незаконної конфіскації його багатств у розмірі 100 мільярдів євро. При цьому на поверненні грошей послідовники храмовників поки не наполягають. Тим часом, «Асоціація нагадує в своєму позові, що в XIV сторіччі орден, який діяв у Франції, Іспанії, Великій Британії, Португалії, Німеччині, Італії, Бельгії, Люксембурзі та Польщі, нараховував 15 тисяч рицарів та мав у власності 9 тис. об’єктів нерухомості».
Розмови про відновлення рицарського ордена не вщухають відтоді, як секретний архів Ватикану видав унікальну збірку документів, пов’язаних із процесом проти тамплієрів. «Мова йде про публікацію найцінніших історичних документів та їх критичне осмислення, — заявив у Ватикані префект Секретного архіву Серджо Пагано. — Однак, видаючи цю працю, ми зовсім не мали наміру реабілітувати орден тамплієрів».
(Орден тамплієрів був заснований у 1119 році рицарями, що брали участь у першому Хрестовому поході. Завданням організації була охорона святих місць у Палестині. Поступово рицарі перейшли від військових справ до фінансових та згодом стали спроможними європейськими банкірами. Пізніше Орден був заборонений, його багатства конфісковані, а всі його послідовники страчені.) ( Portal.wiara.pl )