Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Влада Києва дещо поступилася перевізникам

Проте ті готуються до ще одного страйку...
30 липня, 00:00
ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

Вантажівки, що здійснюють міжнародні рейси, зможуть заїжджати у Київ з 10.00 до 17.00. Таке розпорядження підписав виконуючий обов’язки голови КМДА Денис Басс. Текст документа оприлюднено на офіційному порталі столичної влади від 25 липня.

У ньому зазначається, що заїзд вантажного транспорту загальною масою більш як 4,5 тонни в межі міста з 07.00 до 20.00, як і раніше, заборонено. Проте тепер виняток зробили для автомобілів, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародному сполученні.

«Заїзд в межі міста Києва автомобілів, які здійснюють перевезення вантажів у міжнародному сполученні, дозволити з 10.00 до 17.00 при наявності у водіїв міжнародної товарно- транспортної накладної «CMR» або книжки міжнародних дорожніх перевезень та обладнання автопоїздів знаком «TIR», — говориться в документі.

Окрім цього, для тих, кому «дуже треба», міська влада навіть створила спеціальну комісію для оперативного розгляду питань заїзду вантажного транспорту масою понад 4,5 тонни в межі міста з 07.00 до 20.00.

Утім, підприємцям цього мало... «Дане рішення КМДА нічого нового в собі не несе, до того ж воно ще повинне пройти процедуру узгодження і бути затвердженим законом...» — коментує «Дню» дане розпорядження Басса член страйкового комітету АсМАП Валерій Черненко.

За його словами, у боротьбі за повне скасування заборони на в’їзд із сьомої ранку до восьми вечора дальнобійники усе таки сподіваються на рішення суду. Але, у перевізників проблеми залишилися не тільки з КМДА... «Якщо говорити про наші вимоги, то майже всі ті, які обговорювалися, «зависли в повітрі» на стадії голосування у Верховній Раді та стадії розробок у Кабінеті Міністрів. На мій погляд, це рішення КМДА практично нічого не змінює. Тож на осінь у нас намічена нова акція протесту!» — заявив Черненко.

Скептично до даної постанови поставилися й рядові підприємці-перевізники. Наприклад, приватний підприємець з Краматорська Сергій Дорошенко хоч і зазначає, що вона дещо спростить йому роботу, проте твердить, що такий крок не в змозі вирішити ситуацію взагалі...

«Я максималіст, і дане рішення КМДА не вирішує проблему в корені. В усьому світі зроблені так названі технопарки, що знаходяться не всередині міст, а за ними. Але в даному випадку я вважаю це рішення передчасним. Оскільки мої машини, що слідують, наприклад, із Західної України, не можуть же об’їхати Київ, якщо їдуть у Харків чи Полтаву. І як же нам бути? Я думаю, з цим рішенням хіба що буде простіше потрапити на митні термінали, що теж знаходяться усередині Києва... Це теж не нормально, я думаю що вони повинні бути винесені за місто», — розповідає він «Дню».

Дорошенко бачить у цій ситуації кілька методів рішення: «Або залишити все як є, як це зробив мер Києва, і плюнути на все... У цьому випадку в нас зростуть простої і збитки. Другий варіант — дозволити в’їзд у Київ, як це було і раніше. І третій варіант — винести підприємства за межі міста, але це вимагає дуже багато часу».

Утім, чи хочуть далекобійники нової акції протесту? Як відзначає сам Дорошенко, за тривалий час «війни з власною державою» він просто втомився й зневірився... «Дивлячись на те, що відбувається зараз у нашій економіці, у мене, відверто кажучи, просто опускаються руки... У мене таке відчуття, що через кілька місяців цю тему буде ні з ким обговорювати взагалі. Я просто зупиню все... У мене передчуття краху, я дивлюся на те, що відбувається в нашій країні, й у мене просто немає оптимізму, просто як би абсолютно все одно, що буде! А в такому випадку і немає бажання боротися!» — говорить підприємець...

З Сергієм Дорошенком погоджуються й його колеги... «Навіть маючи цей дозвіл і показуючи документи, що дають дозвіл на проїзд, нас все одно не пропускають... Тож я не думаю, що з цього щось вийде. Хоча, якби виконували дане рішення, це, звісно, допомагало б моєму бізнесу... Але стосовно наших вимог, то поки що все знаходиться лише в планах виконання і не виконується. Після останнього страйку ми всі дуже розчарувались. Адже, не отримавши результату, якось не має великого азарту боротися далі...» — зізнається «Дню» генеральний директор ПП «Юнітранс» Жанна Іванова. Утім, якщо буде потрібно, підприємець все ж пообіцяла вийти ще раз на чергову акцію протесту...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати