Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 липня, 00:00

Річковий термінал для Дніпродзержинська

ВАТ «ХайльдербергЦемент Україна» (Дніпропетровська обл.), що входить до групи HeidelbergCement Group, планує побудувати річковий термінал поблизу річпорту в Дніпродзержинську. Питання про виділення ділянки площею 0,32 га під будівництво термінала буде винесений на розгляд сесії міськради. Під час виїзної наради за участю Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського, виконавчого директора «ХайльдербергЦемент Україна» Андрія Журавльова, керівників підрозділів виконавчої влади і виробничих підрозділів підприємства були визначені попередні умови проведення благоустрою території термінала, участі компанії у програмі соціально-економічного розвитку міста, прискорення темпів виконання підприємством природоохоронних заходів.

Замовлення йдуть...

Портфель замовлень одного з провідних світових виробників обладнання для газової, нафтової і хімічної промисловості — Сумського НВО ім. Фрунзе — за станом на середину липня становив $720 мільйонів, подвоївшись у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Як повідомила прес-служба НВО, портфель замовлень нині майже на 50% перевищує затверджений на початку року план, згідно з яким до кінця 2008 року НВО повинне відвантажити продукцію на $495 мільйонів. У повідомленні зазначено, що лише за перше півріччя НВО підписало нових контрактів на $350 мільйонів. Стан портфеля замовлень НВО гарантує виконання завдань зі збільшення обсягів виробництва й реалізації продукції, якої вже наступного року планується відвантажити не менше ніж на $450—500 мільйонів, що перевищить показник 2007 року ($300 мільйонів) мінімум у півтори рази. При цьому сума контрактів, що вступили в дію, які передбачають відвантаження 2009 року, вже складає близько $120 мільйонів.

«Нафтогазове» співробітництво з Лівією?

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» продовжує вивчати можливість розробки блоку G-17 на території нафтогазового басейну Гадамес у Лівії. Як повідомила прес-служба НАК, вартість тендерної документації, придбаної держхолдингом становила $100 тисяч. «Крім того, НАК «Нафтогаз України» активно вивчає можливості поглиблення двостороннього співробітництва в нафтогазовій галузі, зокрема, щодо надання комплексу послуг із геофізичних досліджень», — зазначає прес-служба.

Україна готова почати торгівлю квотами

Україна та Японія уклали меморандум про співробітництво зі впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату і Кіотського протоколу. Документ у Києві підписали голова Міністерства охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук і Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі (Mutsuo Mabuchi). «Ми маємо потенціал для організації торгівлі квотами. Україна готова щорічно знижувати викиди СО

2 на 18 мільйонів тонн», — заявив Філіпчук. Міністр зазначив, що потенціал українського ринку торгівлі квотами в рамках Кіотського протоколу оцінюється в 3,6 мільярда євро. Україна, за його словами, зможе почати торгівлю квотами вже 2008 року, випередивши в цьому напрямі іншого великого потенційного гравця на цьому ринку — Росію. Філіпчук уточнив, що до теперішнього часу Мінприроди схвалило реалізацію 18 проектів, направлених на скорочення викидів парникових газів, і узгодило підготовку ще 81 такого проекту.

Від ФДМ чекають «конструктивного діалогу»

Про виконання 2007 року німецькою Mittal Steel Germany GmbH усіх інвестиційних зобов’язань, взятих під час підписання договору купівлі-продажу 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» заявляє ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.) і закликає Фонд державного майна (ФДМ) України до конструктивного діалогу. Адміністрація меткомбінату надала ФДМ документи, що підтверджують виконання всіх пунктів інвестзобов’язань за 2007 рік. «До сьогодні ФДМ офіційно не повідомив представників компанії про прийняті рішення. Тому керівництво ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» не може прокоментувати цю ситуацію доти, доки від Фонду не буде отриманий і проаналізований офіційний документ. Розв’язання суперечних питань буде досягнуте за допомогою конструктивного діалогу з ФДМ», — зазначається в прес-релізі ВАТ.

Транспортна пропозиція інвесторам

Міністерство транспорту і зв’язку України пропонує міжнародному інвестиційному банку JP Morgan взяти участь в інвестиційних проектах авіаційного вантажного хабу в районі Білої Церкви (Київська обл.), а також двох портів — у районі Очакова і гирлі Дунаю. Згідно з прес-релозом Мінтрансзв’язку, банк направить своїх фахівців для вивчення пропозицій міністерства. Крім того, сторони обговорювали можливість залучення кредитних коштів для розвитку залізничної галузі України, — повідомляє Марія СЕМЕНЧЕНКО , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати