Коротко / УКРАЇНА
Україна стане членом СОТ 16 травня
Генеральний директор Світової організації торгівлі Паскаль Ламі оголосив, що 16 травня 2008 року Україна стане членом СОТ, повідомила прес-служба Мінекономіки. Паскаль Ламі нагадав, що Протокол про приєднання України до Маракеської угоди про створення СОТ підписаний у Женеві 5 лютого 2008 року. 16 квітня уряд України схвалив вищезгаданий протокол. Згідно з умовами параграфу вісім, документ набирає чинності 16 травня 2008 року. Враховуючи параграф один протоколу, Україна стане членом СОТ 16 травня 2008 року.
Створили Раду міст Євро-2012
Вчора у Львові мери українських та польських міст, у яких проходитимуть фінальні матчі Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, утворили Раду міст Євро-2012, передає УНІАН. У присутності Президента України Віктора Ющенка відбулась урочиста церемонія підписання декларації про створення відповідної Ради. Згідно з документом, Рада діятиме на постійній основі і засідатиме не менш як двічі на рік протягом 2008—2009 років і не менш як 4 рази на рік протягом 2010—2012 років. Як відзначається у декларації, її завданням має стати координація дій українських та польських міст під час підготовки до Євро-2012, обмін досвідом, взаємна підтримка і спільне обстоювання інтересів міст у відносинах з центральною владою та УЄФА. Рада обиратиме співголів — по одному з польської та української сторони — на кожному засіданні. На 2008 рік прийнято рішення обрати співголовами мера Львова Андрія Садового та президента Варшави Анджея Цудака. Документ підписали з польської сторони: від Варшави — А. Цудак, від Вроцлава — Мачєй Блуй, від Хожува — Ян Міхалік, від Гданська — Анджей Трояновскі, від Кракова — Вєслав Старовіч, від Познані — Мачєй Франкєвіч. З української сторони документ підписали: від Львова — Андрій Садовий, від Одеси — Михайло Кучук, від Дніпропетровська — Іван Куліченко, від Донецька — Микола Волков, від Харкова — Михайло Добкін, від Києва — Анатолій Голубченко. Керівники міст вирішили, що наступне засідання Ради відбудеться у жовтні 2008 року у Варшаві.
Президент збирається провести в п’ятницю нараду з міністром транспорту та зв’язку Йосифом Вінським і мерами міст, які приймають чемпіонат Європи з футболу Євро-2012, щодо теми готовності українських аеропортів до прийняття гостей Євро-2012, передає Інтерфакс. Віктор Ющенко закликав міністра транспорту та місцеву владу знайти взаєморозуміння щодо аеропортів. «Я налаштовую міністерство на діалог», — заявив В. Ющенко, зазначивши, що тема «одержавлення» аеропортів сьогодні не є актуальною. «Сьогодні не листопад 1917 року. Тема одержавлення не пройде. Вона тільки скандал підніме. З іншого боку, я розумію, що не кожне місто може дати відповідь на фінансове забезпечення. Тому компроміс полягає в тому, щоб існувала повага до святинь, разом із тим, повинні бути взаємні паритетні зобов’язання», — зауважив В. Ющенко. У свою чергу, віце-прем’єр із гуманітарних питань Іван Васюник підкреслив, що питання аеропортів необхідно вирішити вже цього тижня. «Інакше ми до 5 травня не зможемо представити генеральний план із кожного міста. Потрібно бути дуже коректним», — зазначив І. Васюник, зауваживши, що це питання розглядатиметься на засіданні уряду в середу.
В Україні з’являться 50 тисяч монет, присвячених Київському зоопарку
Національний банк України (НБУ) вводить в обіг ювілейну монету номіналом дві гривні, присвячену Київському зоологічному парку, заснованому 1908 року, повідомляє Інтерфакс. «У зоопарку нараховується понад 3500 видів тварин і птахів. Тут проводиться робота з акліматизації багатьох тварин, значна увага приділяється їхньому розмноженню», — зазначається в повідомленні НБУ банкам. За даними НБУ, монета виготовлена з нейзильберу: її маса — 12,8 г, діаметр — 31,0 мм, тираж — 50 тисяч. За даними Нацбанку, в поточному році може бути випущено 32 найменування пам’ятних і ювілейних монет (40 видів), тоді як 2007 року було випущено 31 найменування (39 видів). До речі, Національний банк України (НБУ) з моменту заснування Монетного двору НБУ ввів в обіг понад 350 видів пам’ятних і ювілейних монет за 21 тематичною серією. 23 квітня 2008 року виповнюється 10 років із часу заснування (введення в дію. — ІФ. ) Монетного двору НБУ. Особлива гордість українських майстрів монетної справи — пам’ятні та ювілейні монети. На сьогодні в обіг введено понад 350 видів. Монетний двір є складовою частиною Банкнотно-монетного двору НБУ, який із перших кроків своєї діяльності заявив про себе як підприємство ХХ сторіччя. На сьогодні Монетний двір досяг проектної потужності у всіх напрямах діяльності.
70 тисяч євро — на дні валізи
Ягодинські митники затримали особливо велику партію контрабанди: громадянин України, котрий постійно проживає у Німеччині, на дні валізи віз 70 тисяч євро (за курсом НБУ — понад 563 тисячі гривень). Чоловік повертався з Донбасу, де, за його словами, продав квартиру. Чому не задекларував гроші — пояснити не може. Пасажири рейсового автобуса, у якому він подорожував, теж пережили шок під час процедури вилучення валюти. За даним фактом порушено кримінальну справу. Подібна велика партія валюти була виявлена ягодинськими митниками і в лютому цього року, коли вони припинили спробу переміщення через державний кордон України 393500 доларів США. На сьогодні це найбільша сума затриманої валюти за всю історію діяльності колективу Ягодинської митниці. Як свідчить статистика, контрабандисти везуть через кордон не лише євро і долари, а й українську валюту. Тиждень тому мешканець Дніпропетровщини намагався вивезти, приховуючи від митного контролю, 10000 гривень. Чоловік тримав гроші у кишенях власної куртки. Звісно, ці неформальні «банкомати» давним-давно відомі митникам, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Випуск газети №:
№75, (2008)Рубрика
День України