Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

09 квітня, 00:00

У Києві шукають «п’ятизірковий» музей

Учора в Україні стартувала акція-конкурс «П’ятизірковий музей», головне завдання якої — показати, як звичайний український відвідувач сприймає вітчизняні музеї. Акція стартує зі столичних музеїв, оскільки саме їхня робота має бути показовою для всієї країни, повідомляє «Лігабізнесінформ». Згодом конкурс «П’ятизірковий музей» буде поширено й на інші міста України. Як повідомили у прес-центрі фонду «Україна 3000», протягом квітня і першої половини травня спеціальний кореспондент «інкогніто», як звичайний відвідувач, побуває у тридцяти київських музеях. Після відвідування кожного з них на сайті «Україна 3000» з’являтиметься стаття. Оцінка ставитиметься за такими критеріями, як інформаційний супровід і презентація (реклама, буклети, сувеніри), інфраструктура (наявність кондиціонера, туалету), експозиція (ввічливість персоналу, можливість вибору екскурсій, наявність гіда), робота з аудиторією (наявність матеріалів, які видаються відвідувачам при перегляді, робота з дітьми). Також важливими критеріями є формування кола друзів (залучення ЗМІ, спонсорів, членів клубів) і «фішка» музею. Для проведення акції вже відібрано 30 київських музеїв, які є найвідвідуванішими й найвідомішими серед киян і гостей столиці. Таким чином, «П’ятизірковий музей» зафіксує ситуацію, в якій знаходяться установи музейного спрямування. Підведення підсумків акції та надання переможцю неофіційного статусу п’ятизіркового відбудеться 18 травня, у Міжнародний день музеїв.

Перехід української армії на контракт обійдеться майже у 50 мільярдів гривень

Про це повідомив заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин з посиланням на дані Міністерства оборони. З цієї суми 11 мільярдів гривень необхідно виділити 2008 року, 18 мільярдів гривень — 2009 року, 20 мільярдів гривень — 2010 року. За словами пана Пукшина, вказані кошти пропонується виділяти на фінансування заходів щодо переходу на контрактну армію в такому порядку: грошове утримання, житлове забезпечення, охорона об’єктів, військово-навчальна підготовка, матеріально-технічне забезпечення. Заступник голови Секретаріату Президента зазначив, що на засіданні уряду 2 квітня цього року було запропоновано збільшити фінансування Міноборони на 1,2 мільярда гривень, серед них — 903 мільйони гривень на фінансування заходів, пов’язаних із переходом армії на контрактну основу. Ігор Пукшин підкреслив, що Президент України Віктор Ющенко вважає неприпустимим такий підхід, за якого на фінансування ВСУ виділяється 1,1% від ВВП (9,9 мільярда гривень) за необхідної норми 3% ВВП. «Це найгірший показник за останні сім років», — сказав пан Пукшин. Він також зауважив, що, враховуючи існуючу реальність, Президент пропонує уряду збільшити фінансування ВСУ на 7,5 мільярда гривень, у тому числі 4,9 мільярда гривень — на фінансування заходів щодо переходу на контрактну основу.

Вбивці тренувалися на кішках

Прокуратура Дніпропетровської області закінчила слідство у так званій справі маніяків — трьох 19-річних молодиків, які протягом півроку молотками й палицями розбивали голови випадковим перехожим. Свої лиходійства вони знімали на камери мобільних телефонів і зберігали відеокліпи в комп’ютерах. За даними слідства, жертвами серійних убивць — у минулому однокласників однієї з дніпропетровських шкіл, стали більше двох десятків мешканців Дніпропетровської та Запорізької областей, а опис їхніх кривавих пригод зафіксований у 39 томах карної справи. Як повідомив на прес-конференції начальник слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області Петро Овчар, слідство з карної справи тривало майже дев’ять місяців. За цей час представникам прокуратури вдалося зібрати необхідну доказову базу, а в ході комплексної судово-психіатричної експертизи всіх трьох звинувачених було визнано осудними. Двом із них висунуто обвинувачення не лише в умисних убивствах з обтяжуючими обставинами, розбійних нападах і пограбуваннях жертв, але й у жорстокому поводженні з тваринами. Перед тим, як почати вбивати людей, молоді люди, за їхнім визнаннями, спочатку практикувалися на... кішках, знімаючи садистські сцени на відеокамеру. Проте, за словами слідчого з особливо важливих справ Богдана Власенка, який безпосередньо вів цю справу, співробітники прокуратури дійшли до висновку, що вбивства були не самоціллю, а мотивом їхніх розправ над людьми була банальна нажива. «Вони вбивали своїх жертв, — сказав він, — з корисливих мотивів, з метою пограбування». Під час обшуків по місцю проживання було вилучено речі вбитих — золоті сережки, мобільні телефони, а в одній із водойм знайшлися викрадені моторолери. У той же час криваві сцени знімалися, скоріш за все, для розваги. «За словами зловмисників, — сказав слідчий, — вони це робили для того, щоб «на старості років було що пригадати». Наразі обвинувачені та їхні захисники знайомляться з матеріалами карної справи, але вже 23 квітня прокуратура планує передати її до обласного апеляційного суду. Родичі загиблих вимагатимуть моральної компенсації в розмірі 100 тисяч гривень. Самі обвинувачені, які раніше давали свідчення з зізнаннями, тепер свою провину заперечують — один із них повністю, двоє інших частково. Судовий процес у справі серійних убивць, як раніше обіцяла влада, має бути максимально відкритим для громадськості через його особливу резонансність. Вадим РИЖКОВ, «День».

Після вітань від влади 100-річна бабуся пережила розбійний напад

Учора службовий собака взяв слід і привів до хати одного з учасників розбійного нападу на 100-річну Устину Токарську із села Сушівці Білогірського району (Хмельницька область). Напередодні Устину Токарську вітали з ювілеєм обласні та районні керівники, вручили цінні подарунки, телеграму від Президента України. «Ця увага до довгожительки не залишилася поза увагою злочинних елементів. Уночі двоє місцевих, 1974 і 1983 років народження, розбивши вікно, проникли до її хати. Зв’язали по руках і ногах мотузкою 80-річну дочку Устини Токарської. А бабусю не зачіпали, бо вона їм жодного опору не чинила», — повідомив для «Дня» керівник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Уже після того, як зловмисники зникли з місця злочину, Людмилі, дочці Устини Токарської, якось вдалося розв’язатися. Відтак одна із постраждалих звернулася до дільничного інспектора міліції. До села Сушівці прибула слідчо-оперативна група. Собака взяв слід... 34-річний підозрюваний назвав свого 25-річного поплічника. Вилучено речові докази злочину. З’ясувалося, що у хаті ювілярки розбійники поживилися на 71 гривню і подаровану владою хустку, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати