Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 березня, 00:00

На ліквідацію забруднення в Керченській протоці знадобляться мільйони гривень

Кабінет Міністрів України заявив про те, що незабаром створить комісію для розробки невідкладних заходів для ліквідації забруднення в Керченській протоці, повідомляє «Інтерфакс». «Ми створимо спеціальну комісію, яка займеться цим питанням. Протягом трьох днів комісія розробить план невідкладних заходів для очищення Керченської протоки», — сказала прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Вона також зазначила, що уряд розгляне питання звернення до Генеральної прокуратури для отримання дозволу на передислокацію та подальшу утилізацію нафто-піщаної суміші, а також шляху фінансування цих робіт. Своєю чергою прокурор Криму Володимир Бойко звертає увагу уряду автономії на небезпеку зберігання в Керченському морському торговельному порту зібраної з морського узбережжя суміші піску з нафтопродуктами, які потрапили до моря внаслідок аварії російських танкерів у листопаді минулого року (про це «День» розповідав учора). У листі прокурора на ім’я глави уряду Криму зазначається, що місце зберігання цієї суміші має бути паспортизовано і визначено умови її зберігання. Це поки що зроблено не було, тому прокуратура наполягає на негайному проведенні необхідних заходів. Україна також збирається вимагати від Російської Федерації відшкодування збитків у розмірі близько 1,5 мільярда доларів, завданих унаслідок потрапляння нафтопродуктів у море в акваторії Керченської протоки в листопаді 2007 року. Зараз готується звернення до Російської Федерації про стягнення з російських судновласників збитків, а також шкоди, завданої земельним ресурсам Криму на суму понад 88 мільйонів гривень. Окрім того, Міністерству транспорту і зв’язку разом із Міністерством охорони довкілля, МінНС і Радою міністрів Криму доручено терміново забезпечити утилізацію небезпечних відходів (піщано-мазутної суміші), складованих на території Керченського морського торговельного порту і в межах прибережної морської смуги Арабатської стрілки. Для цього Рада міністрів Криму прийняла ухвалу виділити 2 мільйони гривень, які буде використано для утилізації понад 4 тисяч тонн мазутно-піщаної суміші, зібраної на острові Коса Тузла і на Керченському узбережжі, яка зберігається в Керченському морському торговельному порту. Як зазначили в прес-службі, виділені урядом автономії кошти — це кримська частина фінансування заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. На ці ж цілі з державного бюджету України повинно бути виділено 9 мільйонів гривень.

Фанати «влетіли» футбольним клубам в копійчину

На черговому бюро ПФЛ виписали чергові штрафи клубам вищої ліги за безлад і порушення правил на стадіонах під час матчів 21-го туру чемпіонату України, повідомляє korrespondent.net з посиланням на «Команду». Заплатити за фанатську піротехніку на стадіоні доведеться київському «Динамо». На матчі із запорізьким «Металургом» феєрверки на фанатських секторах не вщухали всі 90 хвилин, за що киян оштрафували на дві тисячі умовних одиниць. Сімферопольська «Таврія» натомість відбулася лише попередженням за баннер «Косово — Сербія», що його вивісили на трибунах стадіону «Локомотив» кримські вболівальники. Штрафом у тисячу умовних одиниць покарали спортивного директора ФК «Карпати» Юрія Дячука- Ставицького, який образив після матчу з «Динамо» в суддівській кімнаті арени «Україна» арбітра зустрічі Сиренка. Запорізький «Металург», з відомої тільки керівництву запорожців причини, не дозволив футболістам охтирського «Нафтовика» тренуватися на полі стадіону «Славутич-Арена», за що запорожцям потрібно буде викласти 500 умовних одиниць. Сплеск неконтрольованих емоцій уболівальника «Нафтовика», який на 38-й хвилині вирішив вискочити на поле, міг «улетіти» охтирському клубу в копійку. Однак завдяки оперативній реакції служби безпеки стадіону порушника вчасно знешкодили, а його пробіг закінчився на біговій доріжці. Отже, чиновники обмежилися попередженням.

Діти Галичини збирають книжки для однолітків на сході та півдні

Зі Львова розпочалася акція, присвячена Всесвітньому дню дитячої книги. Благодійний проект «Українське слово — українській дитині» — це збір школярами Львова, Івано-Франківська та Тернополя україномовних книжок для шкільних бібліотек сходу та півдня України. У Львові 18 березня понад 500 дітей із львівських загальноосвітніх шкіл принесли книги із домашніх бібліотек до волонтерів у одному із палаців культури міста. Для усіх бажаючих поділитися книжками із однолітками Луганська та Сімферополя у партнера акції — в книгарні «Глобус» установлено спеціальну скриньку: у будь-який день сюди можна принести книги. Цікаво, що діти залишають у книгах свої адреси, щоб зав’язати контакти та переписуватися із однолітками, які виявлять таке бажання... В Івано-Франківську подібна акція проходить сьогодні, а 21 березня відбуватиметься збір книжок у Тернополі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати