Коротко / КУЛЬТУРА
Золоті мелодії на полотнах
У Будинку художника проходить персональна виставка Володимира Подлевського. Його живопис — золотисто-сонячний і водночас немов оповитий серпанком невизначеності, як далекий спогад або навіть сон. Сюжети картин цілком піддаються переказу, але швидше музичні, й невипадково музика так чи інакше виникає в багатьох з них («Венеційська мелодія», «Танець весни»). Проте в разі необхідності Володимир Подлевський може обмежитися ліричним натяком («Столик для двох») або навіть стати суворим до справжньої притчі. І все-таки звичайне його заняття — створення живописної мелодії, неголосної, трохи сумної, щемлячої й прекрасної («Поклоніння сонцю»). Тлом нерідко стає Венеція — іноді цілком «справжня», іноді ж не те щоб вигадана й умовна, але теж наче зі сну («Мадонна»). Не менш авторською виявляється й уся інша географія («Подорожі до Китаю»), зокрема, й київська («Свято в Києві», «Андріївський узвоз») — як і, до речі, вся хронологія, що легко й плавно спливає від казкового Середньовіччя-Відродження до ностальгічного ретро й далі — до сьогодення, але також золотаво-сонячного й немов оповитого серпанком невизначеності («Жінка з котом»), повiдомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Знайшли «втрачене місто»
У Перуанських Андах археологи виявили розвалину храму інків, повідомляє gazeta.ru, посилаючись на «Радіо «Свобода». Знахідка була виявлена на півдні Перу неподалік від знаменитого «втраченого міста інків» Мачу-Пікчу. Площа храму — 800 м 2 . У ньому — 11 кімнат різного розміру й приміщення у формі релігійного символу інків — Чакани.
Визнання через 64 роки
Колишній пілот Люфтваффе Хорст Ріпперт заявляє, що він, можливо, збив літак Антуана де Сент-Екзюпері 1944 року. Про це 88-річний німець пише у своїй книзі, видання якої планується найближчим часом, повідомляє Reuters, посилаючись на журнал Le Figaro. Нагадаємо, автор «Маленького принца» загинув за невідомих обставин під Марселем у ході повітряної розвідки. Його тіло так і не було знайдене. Як заявляє Ріпперт, він не бачив обличчя пілота збитого літака, але, швидше за все, в ньому перебував Сент-Екзюпері. Німецький пілот шкодує про скоєне і сподівається, що все-таки не він став причиною загибелі французького письменника.
Слоненя вибилося в лідери
Мультиплікаційна історія слоненяти Хортона, яке рятує ціле місто, стала хітом року, затьмаривши успіх від трилера «Монстро». Дебют картини «Хортон» приніс творцям рекордні $45,1 мільйона, повідомляє Associated Press із посиланням на кінокомпанію 20th Century Fox, яка і є виробником мультфільму, пишуть newsru.com. Анімаційна стрічка «Хортон», створена студією Blue Sky, прийшла на зміну гучним мультфільмам із серії «Льодовиковий період». Озвучували героїв нової картини актори Джим Керрі і Стів Карелл. Примітно, що обидві частини «Льодовикового періоду», а також фільм «Роботи», які також стали лідерами прокату й були виготовлені компанією Fox, виходили на екран у березні. Керівник прес-центру компанії Пол Дергарабедян навіть жартома запропонував перейменувати перший місяць весни в місяць Blue Sky.
Миті історії та сьогодення
У залі Президії Академії мистецтв України проходить виставка живопису відомої художниці Віри Баринової-Кулеби. Значний доробок майстрині поповнився творами, які відкрили її талант у нових проявах. Окрім чудових полотен, які оспівують материнство й красу рідної землі, у художниці з’явилися роботи більш мінорних інтонацій. Роздуми про історію України, де чимало трагічних сторінок, знайшли своєрідне втілення у живопису Віри Баринової-Кулеби. Вона звертається до мови метафори та народної поетики, коли будує композиції, присвячені тяжкому періоду Голодомору. Так, у портреті В’ячеслава Чорновола, якого вона добре знала, художниця порівнює подвижницьку діяльність видатного громадського діяча з оранням землі. Творення добра й краси потребує нелегкої праці, духовної й фізичної, — така головна думка пронизує усі роботи видатної майстрині, повідомляє Олена ГОЛУБ.
Випуск газети №:
№50, (2008)Рубрика
Культура