Перейти до основного вмісту

Фондова лінійка

Ризики пенсіонерів застрахують професіонали
16 лютого, 00:00

Компанія «Тройка Діалог Україна», яка з’явилася в нашій країні наприкінці минулого року, вже підписала договір із великим корпоративним клієнтом — ВАТ «Укртелеком». Тепер вона управлятиме його корпоративним недержавним пенсійним фондом — (НПФ) «Емеріт-Україна». Менеджер Олександр Тулько повідомив, що учасниками фонду стали майже 100 тисяч працівників «Укртелекому».

Такий вдалий старт дає підстави голосно заявляти про амбітні плани. «Тройка Діалог» збирається до кінця року сконцентрувати в управлінні не менше ста мільйонів доларів активів, створити чотири пайових фонди і, звичайно ж, забезпечити собі вихід до трійки лідерів серед компаній з управління активами. «До наших планів входить створення всієї традиційної лінійки інвестиційних фондів, а також надання послуг private banking для індивідуальних клієнтів», — ділиться планами керівний директор групи компаній «Тройка Діалог» Павло Теплухін. За його словами, компанія готова здійснювати весь спектр фінансових послуг на українському фондовому ринку: від торгових операцій із цінними паперами до довірчого управління особистими активами VIP-персон, але, насамперед, компанія планує сконцентруватися на управлінні корпоративними пенсійними фондами та створенні власних пайових інвестиційних фондів, перші два з яких будуть запущені ще до початку літа — фонд облігацій і фонд акцій.

«Природно, ми хотіли б зробити це якомога швидше, все залежить від ситуації, але орієнтуємося ми десь на кінець весни — початок літа», — пояснює Тулько. Після цього, вже до кінця року, можливий вихід на ринок змішаного фонду та фонду «для особливо спроможних клієнтів», — зауважує він. Тулько уточнює, що всі фонди будуть відкритими, оскільки «відкриті інвестиційні фонди є більш привабливими для клієнтів, тому що вони доступні більш широкому загалу і є більш ліквідними». «Такий фонд дозволяє власнику паю в будь-який момент прийти і продати його за поточною ціною», — розповідає Тулько. Компанію абсолютно не лякають можливі відлуння кризи на світових фондових ринках. На думку представника компанії Теплухіна, на українському ринку це жодним чином не відіб’ється, як і на російському. «Росії й Україні в цьому сенсі дуже пощастило: ні в нас, ні у вас немає банківської системи, яка уже там криза», — жартує він, але відразу додає: «Жарти жартами, але це дійсно правда». Саме цей чинник робить вітчизняний ринок таким привабливим для інвесторів — тут усе лише починається. «Цей ринок ще не скоро сформується. Коли клієнтами ІСІ (інститутів спільного інвестування. — Авт. ) стане 1% населення, тоді про нього можна буде говорити як про факт, який відбувся, — зазначає Тулько. — У Росії цього не сталося досі, хоч деякі фонди там працюють вже 11 років. Так що ще п’ять років в Україні з цим буде досить важко».

У той же час, незважаючи на явні перспективи українського ринку, погляд інвестора набагато частіше спрямовується за кордон. Але Теплухін вважає, що українським інвесторам не варто поспішати з виходом на іноземні фондові ринки. «Багато хто думає, що «за бугром» дешевше або надійніше, але це не так, — упевнений він. — На жодному ринку, ні в Китаї, ні в Індії, ні в Європі немає стовідсоткової надійності, а ризики скрізь різні, і убезпечити від них клієнта можуть лише професіонали високого класу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати