Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

19 січня, 00:00

Давида перевезуть на околицю

Голова флорентійського відомства з культури запитав у міністра культури Італії дозволу перевезти статую Давида з центру Флоренції на околицю міста, пише lenta.ru з посиланням на газету The Telegraph. За словами Паоло Коччі, з кожним роком Флоренцію відвідує дедалі більше туристів, і вони переповнюють центр міста, щоб подивитися на статую Давида. Коччі стверджує, що нинішнє місце розташування Давида невигідне з матеріальної точки зору. Він пропонує перевезти статую, що знаходиться в одному із залів Академії образотворчих мистецтв Флоренції та приваблює щорічно понад 1,3 мільйона туристів у новий концертний зал, що будується в районі колишньої залізничної станції «Леопольда». Таким чином, за його словами, можна буде розвантажити переповнений центр і розширити туристичну зону. Противники цієї пропозиції стверджують, що справжньою причиною того, чому міська рада хоче перевезти статую Давида, є будівництво трамвайних шляхів неподалік від Академії образотворчих мистецтв. Влада ніби боїться, що коливання, що викликані рухом трамваїв, можуть пошкодити скульптуру.

Том Гемінгвея на пачці сигарет

Британській дизайнерській фірмі Tank загрожує позов з боку транснаціонального тютюнового концерну BAT (British American Tobacco) за видання книги, оформленого як сигаретна пачка. На думку юристів BAT, томик Гемінгвея, що містить скорочені версії «Снігів Кіліманджаро» та «Непереможеного», нагадує пачку «Lucky Strike», що є порушенням закону про авторські права та загрожує компанії погіршенням репутації. Газета The Guardian пише, що BAT збирається домагатися знищення накладу Tank через суд. Lenta.ru повідомляє, що фірма Tank видала декілька томиків популярної адаптованої класики в «сигаретному» форматі в рамках серії «Історії, від яких захопить дух» («Tales to Take Your Breath Away»). Вихід книг був приурочений до впровадження заборони на паління у громадських місцях у Великій Британії. Забавні томики виявилися популярним різдвяним подарунком, за даними The Guardian. У серії видані скорочені повісті Роберта Луїса Стівенсона («Дивна історія доктора Джекіла та містера Хайда»), Льва Толстого («Смерть Івана Ілліча» та «Батько Сергій»), Джозефа Конрада («Серце пітьми»), Франца Кафки («Перетворення» і «У виправній колонії») та Редьярда Кіплінга («Рикша-привид» та ін.). На думку представників BAT, том Гемінгвея з серії «Tales to Take Your Breath Away» ставить компанію у скрутне становище. BAT пропонує свої товари тільки дорослим, і поява книг із сигаретним дизайном може ввести споживачів в оману: вони можуть подумати, що компанія намагається таким чином опосередковано рекламувати свою продукцію. У Tank вважають, що навряд чи знайдуться такі покупці, які не зможуть відрізнити книгу від пачки сигарет.

Штірліц: молоді роки

У Севастополі почалися зйомки 16-серійного фільму з робочою назвою «Ісаєв». Він розповість про молоді роки «легендарного» розвідника (літературний образ, створений письменником Юліаном Семеновим - спочатку це був Всеволод Владимиров, згодом письменник його назвав Максимом Максимовичем Ісаєвим - Максом Отто фон Штірліцем). Фільм вийде в ефір навесні 2009 року, повідомляє newsru. У кінокомпанії «Централ Партнершип» заявили, що зйомки серіалу також відбудуться у Москві, Таллінні, Ярославлі та Санкт-Петербурзі. Роль молодого Максима Ісаєва виконає Данило Страхов, який знявся нещодавно у картині Володимира Наумова «Джоконда на асфальті». Актор став лауреатом Гран-прі фестивалю «Чайка» в номінації «Фатальний чоловік». Разом зі Страховим, що вже двічі виконав роль розвідника (у фільмах «Астролог» та «Діти Арбату»), в роботі над картиною візьмуть участь Олексій Серебряков, Олексій Смоляков, Костянтин Желдін та ін. Режисером фільму стане Сергій Урсуляк, який зняв успішний серіал «Ліквідація». Картина заснована на трьох творах Юліана Семенова: оповіданні «Ніжність», романах «Діаманти для диктатури пролетаріату» та «Пароль не потрібен». За словами Урсуляка, «це буде історія людини, що намагається знайти ґрунт під ногами. Історія про те, яка погана Громадянська війна. Звичайно, про це ще зарано говорити, але мені б хотілося, щоб у нашому фільмі звучала музика Мікаела Тарівердієва. Вона може стати своєрідним контрапунктом цієї історії. Мені ця музика особливо дорога, я з нею працював на двох своїх фільмах». Нагадаємо, Штірліц-Ісаєв - літературний персонаж, образ якого став суперпопулярним у колишньому СРСР після виходу на телеекрани серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни», знятим кінорежисером Тетяною Ліозновою за однойменним романом Юліана Семенова (головну роль блискуче зіграв В'ячеслав Тихонов).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати