Перейти до основного вмісту

Квіти-пуансенті в подарунок... Миші

Цього року ялинки прикрашають «золотими» мишками та солом’яними дзвониками
19 грудня, 00:00

Напередодні Нового року в магазинах іграшок та сувенірів запанував справжній бум. Адже за невеликий проміжок часу, що залишився до свята, треба встигнути купити зелену красуню, прикраси для неї та подарунки рідним і друзям. Оскільки, за східними календарем, наступного року ми маємо поважати мишей, наразі найбільшим попитом користуються саме ці іграшкові звірки, причому сріблястого та золотого кольору.

До інших популярних ялинкових прикрас належать «фрукти в цукрі», «квіти-пуансенті», «бутони» та «серця» (звичайні скляні іграшки, але у формі нетрадиційних фігур: ялинкових шишок, квітів, плодів арахісу тощо). Як завжди, у магазинах стоять черги за новорічними сувенірами ручної роботи, передусім мініатюрними сніговичками та підсвічниками. А новинкою сезону фахівці називають підвісних «Дідів Морозів».

— Це невеликі іграшки у вигляді американських «санта-клаусів», яких можна підвішувати на дверях чи вікнах, — пояснила консультант ТМ «Грінполь» Анна Зайцева. — Окрім них, досить популярними стали ялинкові віночки, якими на Заході прикрашають вхідні двері будинків, а також шкарпетки для новорічних подарунків. Не втрачають актуальності ялинкові гірлянди, сувеніри, що імітують снігопад або мають музичний супровід. Дещо втрачає свою популярність так званий дощик, все рідше його використовують для прикрашання ялинок та оздоблення одягу, як це було донедавна. Такі зміни зумовлені значним впливом західноєвропейських традицій.

Серед скляних іграшок найчастіше українці обирають червоні кульки із позолотою, причому великих розмірів. Як пояснила пані Анна, масивність стає дедалі популярнішою не тільки у сфері жіночої біжутерії, а й у виготовленні іграшок. Якщо хтось не хоче прикрашати ялинку іграшковими зірками діаметром понад 20 сантиметрів, можна купити маленькі дзвоники чи янголи, сплетені з соломи, які правили за основні прикраси сотні років тому.

— У солом’яних дзвониках є кілька символів, — розповіла майстриня з соломоплетіння Марина Балій. — Перш за все, вони означають добрі вісті в хату, стрічка символізує тривале життя, а її червоний колір — кохання. Три намистинки-пірамідки у дзвонику втілюють жіноче та чоловіче начало, а також дитину. Такі дзвоники зазвичай дарували, бажаючи щастя та добробуту в родині. Окрім дзвоників, традиційно ялинки прикрашали янголами, оздобленими синіми стрічками та зірочками, — символами Віфлеємської зірки, що з’явилася на небі під час народження Ісуса Христа.

Не менш популярним у наших предків був солом’яний павук. За словами Марії Балій, його зберігали протягом року в господі, бо, за віруваннями, він поглинає негативну енергію. У кінці року його традиційно спалювали, знищуючи таким чином весь негатив, що накопичився за старий рік. Тому їх все частіше використовують як елемент декору у будинках. Адже усе нове, так чи інакше, з’являється на основі давно забутого старого.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати