Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Їхній критерій — гроші

Влада Подільського району відверто посміялася над художниками
05 липня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Вчора перед дверима Подільської районної ради у Києві можна було почути стукіт молотків. Декілька осіб прибивали до бруківки цвяхами фото картин відомих українських художників, а дівчина в гучномовець запрошувала всіх чиновників пройтися і потоптатися по витворах мистецтва.

Так відбувалася акція «Розтоптане мистецтво», яку організувала громадянська мережа ОПОРА спільно з київськими митцями. В такий спосіб вони висловили своє ставлення до виселення митців із приміщень, які вони орендують на вулиці Андріївський узвіз, 22а та 22б (див. «День» від 3 липня).

«Ми виступаємо проти «китайської культурної революції» у серці Києва, — говорили пікетувальники. — Тут виставлено на показ всі мистецькі здобутки прямо під ноги нашим чиновникам, щоб вони могли вийти під час обідньої перерви й відверто потоптатися по мистецтву, а не приховувати своє бажання за дверима і ховатись, нібито, за закон».

Художники оголосили вимоги до влади, а саме: заборонити зміну профілю приміщень, котрі використовуються з культурно-мистецькою метою на Андріївському узвозі; скасувати минулорічне рішення та конкурси, у зв'язку з якими відбулася зміна цільового призначення приміщень; закріпити за існуючими приміщеннями, які використовуються з мистецькою метою, спеціальний статус; оприлюднити інформацію про проведені в 2006 та 2007 роках, а також планові конкурси щодо приміщень на узвозі на офіційному інтернет-сайті Подільської РДА.

Майже через годину до учасників акції вийшов голова Подільської РДА Євген Романенко. Він спокійним тоном відповідав на всі поставлені журналістами й учасниками акції запитання. На головне питання про виселення художників з Андріїївського узвозу, 22а він відповів, що це рішення прийняли відповідно до законодавства, а саме — провели конкурс, і що за місяць до цього орендарям цих приміщень повідомили про їх виселення.

На запитання відомого художника Віктора Хаматова «Де ж мораль?» голова Подільської РДА відповів: «Закон є закон. Мораль тут ні до чого». Після цих слів здійнявся галас, і можна було почути слова обурення оточуючих, а пан Романенко додав: «Головний критерій конкурсу — це гроші. Хто більше заплатить, той отримає те чи інше приміщення».

З усього цього можна зробити висновок: київській владі економічно не вигідно, щоб українські митці проживали на так званому «київському Монмартрі» — Андріївському узвозі. Але біда в тому, що економічно невигідними для київської влади стали практично всі культурні осередки та творчі майстерні столиці.

Про це йшлося на недавній прес-конференції, організованій художниками та артистами Києва. Зокрема, ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого Олексій Безгін заявив, що його заклад не може здійснювати оплату за оренду приміщення навчального корпусу, який займає з 1950 року, оскільки «Київжитлоспецексплуатація» безкінечно затягує укладання угоди.

Також не продовжують договір оренди державному спеціалізованому видавництву «Мистецтво», яке впродовж 75 років є флагманом вітчизняного видання. Порушена проблема — дуже широка і стосується питання ліквідації навіть студійних гуртожитків (Національної капели бандуристів України, Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені П. Вірського, Національного заслуженого академічного українського хору імені Г. Верьовки, тощо).

«46 років ми займаємо гуртожиток на вулиці Туполєва, — зазначив художній керівник Національного академічного ансамблю танцю України імені П. Вірського, Герой України Мирослав Вантух. — Ми постійно сплачували оренду, робили ремонт за кошти державного бюджету та власні кошти студентів, а цього року отримали заяву про те, що термін оренди закінчився 20 лютого 2007 року. Причому, управління з питань комунального майна, приватизації та підприємництва Шевченківської районної у м. Києві ради своєю заявою-розпорядженням відмовило у продовженні терміну дії договору оренди. Не вказуючи причини відмови, в категоричній формі дається розпорядження у 10-денний термін звільнити приміщення, а в разі невиконання вимог вищезазначене управління залишає за собою право звернутися до суду щодо примусового виселення 50 учнів творчих студій. Але ми не збираємося виселяти наших студентів, а будемо боротися за справедливе вирішення цього питання».

Що чинитимуть митці після всього сказаного і зробленого — не відомо. Але, як бачимо, ситуація загострюється. «День» обіцяє відслідковувати розвиток подій й надалі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати