Перейти до основного вмісту

Спільне інвестування набирає обертів

16 червня, 00:00

«Управління активами: умови стабільного розвитку бізнесу» — під такою назвою відбулася в Ялті науково-практична конференція Української асоціації інвестиційного бізнесу.

Як відзначив голова Ради УАІБ Дмитро Леонов, динамічне зростання інститутів спільного інвестування (на сьогодні в Україні діє понад 250 компаній , які управляють активами майже 600 інституційних інвесторів) виводить вітчизняний інвестиційний бізнес на рівень якісно нових вимог. Це, на думку фахівця, потребує певних змін як у розвитку самого бізнесу, так і у розумінні його місії у суспільстві. Пріоритетними стають підвищення якості послуг у сфері управління активами, впровадження професійних стандартів діяльності, що базуються на кращій міжнародній практиці. В той же час Леонов відзначив, що діяльність на ринку спільного інвестування здійснюється в умовах нестабільного законодавчого середовища, коли практично всі базові закони перебувають у процесі внесення змін, що суттєво впливає на можливість формування довгострокової інвестиційної стратегії. Все це вимагає консолідації зусиль членів Асоціації, системної співпраці із законодавчою та виконавчою гілками влади.

Член Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку Сергій Бірюк зазначив, що Комісія поступово буде підвищувати ліцензійні вимоги, ставлячись до КУА як до фінансових інститутів, які працюють як інвестиційні банки, уніфікуючи підходи до регулювання діяльності фінансових установ (банків, страхових компаній та КУА). Бірюк наголосив також на необхідності підвищення професіоналізму та якості підготовки кадрів компаній — членів Асоціації, а також на важливості посилення функцій саморегулювання УАІБ. На конференції також були представлені доповіді щодо державних засад реалізації інноваційної політики, планів приватизації на 2007 рік, практичних аспектів управління активами страхових компаній, актуальних питань розвитку недержавних пенсійних фондів та перспектив запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

На конференції, повідомляє www.uaib.com.ua, обговорено рішення, в якому, зокрема, наголошується, що для забезпечення подальшого розвитку інвестиційної діяльності в Україні, залучення до цього процесу середнього класу, запровадження ефективного механізму контролю за діяльністю інституційних інвесторів, просування пенсійної реформи необхідно об’єднувати зусилля органів державної влади та професійних учасників ринку цінних паперів для вирішення таких завдань, як законодавче забезпечення діяльності з управління активами інституційних інвесторів, розвиток діяльності з управління активами та засад саморегулювання на фондовому ринку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати