Депутатам на замітку: правила успішних виборів

Час усім усвідомити, а політикам — ви- знати, що Україна з перших днів державності опинилася в досить складних як зовнішніх, так і внутрішніх умовах. По-перше, вона стала вододілом і буфером між заходом і сходом і, до того ж, яблуком розбрату між НАТО та Росією, де ті міжнародні сили, які прискорили розпад СРСР, продовжують дестабілізацію, щоб зіштовхнути Росію з Україною чи розірвати її на регіони.
Що стосується внутрішніх умов, то, як відомо, Україна формувалася поетапно, що призвело до різних регіонально-етнічних прагнень: західне населення відійшло до сусіднiх західних країн; східне — до Росії, куди найбільша кількість людей іммігрувала в повоєнний час, коли майже всі військові залишалися жити в містах України й здебiльшого — в Києві та Криму.
ВРУ — це боротьба між парламентськими силами, які разом із форсуванням переділу влади не так між її гілками, як між Ющенком і Януковичем, зайшли в глухий кут через тривладдя.
Лише через баланс влади між цими непримиренними блоками за рахунок парламентської більшості центристських партій, які не рвуться ні до НАТО, ні до Росії, можна дійти до політичної стабільності та єдиної національної політсистеми. До того ж, потрібно не лише відмовитися, а й засудити тих, хто діє на виборах, як штурмові загони із захоплення парламентських місць, — не за честю, а за будь-який капітал, навмисно створюючи труднощі при голосуванні й доборі голосів.
Всі партії, які не набрали 1%, а блоки — 3%, потрібно розпускати з ганьбою для їхнiх лідерів і не допускати проникнення до Верховної Ради в списках інших партій і блоків.
Вже сьогодні, щоб відмовитися від позачер- гових виборів, які руйнують до основи економіку, місію центрального формування повинна взяти на себе СПУ.
Тому доля виборів — у руках Мороза та Кінаха, де вихід із регіонального трикутника, а потім приєднання до БЮТ дозволить цьому парламенту виправити допущені помилки.
В економічному питанні всі біди походять від ринкових реформ і приватизації, які майже вщент зруйнували систему виробництва, а саме підприємництво звелося до торгівлі. Причому імпортом, який привозиться з усього світу, окупувавши внутрішній ринок.
Відродити своє виробництво можна з активною участю наших мільярдерів: створити на їхній базі сiм— десять могутніх компаній, починаючи з виробництва сільськогосподарської та побутової техніки і закінчуючи легкою промисловістю.
У нових положеннях про вибори народних депутатів потрібно врахувати, що депутати повинні обиратися за честю, а не за конкретні матеріальні заслуги чи кількість виступів на сесії. Під час голосування мають бути передбачені відгуки. Повинна бути знята депутатська недоторканність. Потрібно також запровадити посаду віце-президента з виконанням обов'язків голови адміністрації.
Випуск газети №:
№87, (2007)Рубрика
Пошта «Дня»