Коротко / УКРАЇНА
Половина населення не підтримує вибори, однак...
Більша частина населення України (53%) не підтримує проведення позачергових виборів до Верховної Ради, однак за останні три місяці спостерігається тенденція до збільшення кількості прихильників позачергової парламентської кампанії. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research&Branding Group з 30 березня по 7 квітня, які представив соціолог Євген Копатько на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна у вівторок у Києві. Згідно з даними опитування, у разі проведення парламентських виборів найближчої неділі, найбільшу кількість голосів отримала б Партія регіонів — 32,2%. На другому місці БЮТ — 21,8%. За ними йдуть: НСНУ — 9,1%, КПУ — 3,3%. Менш ніж 3% набрали б СПУ, блок Наталії Вітренко «Народна опозиція», «Народна самооборона» Юрія Луценка та Народний блок Литвина. Проти всіх проголосувало б 6,4% опитаних респондентів, а 7,3% не голосували б узагалі. У разі проведення позачергових парламентських виборів, кількість респондентів, які взяли б у них участь, зросла б у порівнянні з лютим 2007 р. на 7%. У лютому цей показник становив 66%, а у квітні — 73%.
На думку опитаних, найбільш зацікавлені в проведенні дострокових виборів БЮТ, «Наша Україна» та Президент Віктор Ющенко. Цей фактор знизився для Партії регіонів, для якої показник зацікавленості у проведенні позачергових парламентських виборів знизився з 17% у лютому до 8% у квітні. 86% учасників опитування вважають ситуацію в Україні загалом нестабільною. Цей показник виріс на 17% у порівнянні з лютим цього року. Лише 3% респондентів оцінюють ситуацію в Україні як стабільну, однак цей показник знизився на 7% у порівнянні з результатом лютневого опитування — в лютому 10% вважали ситуацію стабільною. На думку Є. Копатько, загальна розстановка провідних політичних сил у країні не змінилася. На заході та в центрі України більшою популярністю як і раніше користуються БЮТ і «Наша Україна», на південному сході — Партія регіонів. Опитування проводилося з 30 березня по 7 квітня фахівцями компанії Research&Branding Group у 24 областях України та АР Крим. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю. Таким чином, була опитана 2091 особа. Середня похибка вибірки становить 2,2%.
До Дня Перемоги учасники ВВВ отримають грошову допомогу
Учасники Великої Вітчизняної війни до свята 9 травня отримають традиційну разову грошову допомогу, передає Інтерфакс. Особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають по 450 гривень, інваліди — по 450 — 300 гривень, учасники бойових дій і колишні малолітні в’язні — по 280 гривень, члени сімей загиблих — по 150 гривень, учасники війни, колишні в’язні, діти партизан і особи, вивезені на примусові роботи — по 55 гривень. За даними прес- служби Міністерства праці і соціальної політики України, виплати будуть здійснені до п’ятого травня поточного року органами праці і соціального захисту населення через відділення зв’язку або банківські установи шляхом перерахування суми на рахунок одержувача.
Школярам — парти, політикам — транспаранти
Вінницьким педагогам заборонили відпускати учнів та студентів на політичні мітинги. Начальник Управління освіти Вінниччини Ігор Івасюк надіслав вчителям наказ, у якому заборонив дозволяти школярам мітингувати з політичними партіями. А студентам дозволив приєднуватися до політичних заходів лише у позаурочний час. Щоб добре закінчили навчальний рік. «21 квітня вже починаються зовнішні тестування з української мови, 28-го — з математики, історії. Дуже напружений навчальний процес. Діти повинні навчатися. А політики хай займаються політикою. Це їхня справа. Але давайте і студентів не будемо до цього долучати», — наголосив Ігор Івасюк, начальник управління освіти Вінниччини. Педагогів, які відпустять своїх вихованців, будуть карати, запевняє головний освітянин області. Звільнять з роботи за порушення законів України про відокремлення освіти від політики. А студентів, які самовільно із занять підуть на мітинг, відправлять в академвідпустки. Натомість, щоб молодь була у курсі політичних подій, викладачам та вчителям порадили проводити уроки політінформації та дискутувати про життя у державі, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Ночі короткометражок
У ніч з 20 на 21 квітня в Києві пройде показ короткометражних фільмів «Довга ніч короткого метра». Він відбудеться в рамках кінофестивалю «Французька весна в Україні». Усього буде продемонстровано близько 30 стрічок, включаючи анімацію, повідомляє korrespondent.net із посиланням на Артхаус Трафік. Показ триватиме до сьомої години ранку в кінотеатрі «Україна». Другий показ короткометражок відбудеться в ніч із суботи на неділю, а потім — у ніч із неділі на понеділок. 27—28 квітня «Довга ніч короткого метра» переїде до Одеси, де кіномани зможуть подивитися фестивальну програму в кінотеатрі «Маски».
Володимир Кличко зустрінеться з Брюстером у матчі-реванші
У понеділок, 16 квітня, промоутерська компанія К2 Promotions офіційно оголосила про те, що 7 липня цього року в німецькому місті Кьольні чемпіон IBF у суперважкій вазі українець Володимир Кличко зустрінеться в матчі-реванші з екс-чемпіоном світу в цій вазі Леймоном Брюстером. 2004 року Брюстер несподівано переміг Кличка в бою за вакантний титул WBO в суперважкій вазі, і тепер Володимир спробує взяти реванш за цю поразку. «Реванш з Брюстером — це здійснення моєї мрії, — заявив Володимир Кличко. — Без сумнівів, він є надзвичайно небезпечним противником, але я завжди хотів поквитатися за цю поразку. Три роки тому в першому бою я повністю видохся з причин, які мені досі не зрозумілі. І зараз я дуже радий тому, що можу знову вийти проти Брюстера». Леймон Брюстер, який утримував титул WBO в суперважкій вазі протягом двох років і поступився ним білорусу Сергію Ляховичу минулого року, заявив, що готовий підтвердити на рингу свій успіх трирічної давнини, повідомляє Корреспондент.net. «Я знову нокаутую Кличка, — сказав Брюстер. — І тоді вже він не зможе сказати, що моя перша перемога над ним була випадковістю. Моя перемога нокаутом над Луаном Краснікі показала, що в мене немає проблем, коли я проводжу поєдинки в Німеччині, і я радий знову приїхати туди».
Випуск газети №:
№66, (2007)Рубрика
День України