Перестановка кадрів. На чию користь?
Цього тижня активність спостерігалася не лише в наших респондентів, а й в усієї політичної спільноти. Нові призначення у Кабінеті Міністрів спонукали до роздумів та обговорень. Про це та про дещо інше читайте у постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Міжнародної торгівельної палати України:
— Головна хороша подія, що відбулася цього тижня — намітилася тенденція у стабілізації системи взаємополітичної ситуації в Україні. Після майже двомісячної невизначеності на пост Міністра закордонних справ було затверджено парламентом Арсенія Яценюка, Володимира Яцубу — міністром регіонального розвитку та будівництва, Олександра Попова — міністром житлово-комунального господарства. Також відбулося громадське слухання звіту по виконанню бюджету в 2006 році. За підсумками 2007 року до загального фонду державного бюджету 2006 року на 4,2 відсотки більше надійшло коштів. Це означає, що економіка України має запас і стабільно працює незалежно від політичних протистоянь. Ці гроші планують витратити на підвищення мінімальної заробітної платні, прожиткового мінімуму та пенсії. Другою позитивною тенденцією є те, що відбулися парламентські слухання з питань охорони інтелектуальної власності. Це проблема, яка є нагальною і яка на слуху у всіх. Ці парламентські слухання відбулися за ініціативою відповідно профільного комітету Верховної Ради України та українського національного комітету міжнародної торгівельної палати. Хочу відзначити, що сам факт проведення цих слухань говорить про те, що у нашій країні охороні та захисту торговельної власності приділяється значна увага службовців. Наступний позитивний момент — йде підготовка до відкриття інформаційного ділового центру Санкт-Петербургу на базі Українського національного комітету міжнародної торгівельної палати. Він відбудеться 30 березня за присутністю губернатора Санкт-Петербургу Валентини Матвієнко. Ще одним позитивним моментом є те, що на високому рівні пройшов український Тиждень моди. Вперше в його рамках було представлено соціальний проект. Вперше в історії української моди 30 провідних вітчизняних дизайнерів об’єдналися у протидії поширення ВІЛ/СНІДу.
Негативними є бойкотування опозицією роботи Верховної Ради. Ще незрозуміла і не прозора ситуація навколо Юрія Луценка. Кому вона вигідна і навіщо ведуться в такому туманному, незрозумілому аспекті самi дії з боку і правоохоронних органів, і деяких інформаційних служб — не ясно.
Валерій ЛЕСКОВ , секретар Хмельницької міської ради:
— Час, як співається у відомій пісні, рікою пливе. Ще один тиждень минув, наче один день. У зустрічах з людьми, виконанні запланованих заходів. У такі ж березневі дні 63 роки тому Хмельницький зустрічав своїх визволителів від фашистської окупації. Отож, керівники міської ради зустрілися з визволителями. Вельми зворушливий захід відбувся. Відзначили, як і належить, ветеранів.
Ясна річ, добре, що зустрілися. І погано, що ще рік тому ця зустріч була велелюднішою. Їх, визволителів, залишилося тільки 22... Як кажуть, відлітають із журавлями... Однак розмова була не тільки про минуле. Відбувся й обмін думками про події у країні і світі. Якраз у Верховній Раді відбулися призначення міністрів. Деякі — вельми несподівані. Добре, що Україна, нарешті, має міністра закордонних справ. Бо процес із голосуванням за попереднього кандидата на посаду набув усіх ознак непристойного і неприйнятного для європейської країни. Час покаже, чи призначення вдале.
Що ж до призначення Анатолія Кінаха, то цей факт зайвий раз переконує у тому, що альянси, на жаль, вельми непевні у вітчизняному політикумі. Передбачаю, що після цього відбудеться деяке переформатування і у місцевих радах. Навряд чи, як кажуть, для загального добра. Я не вірю тим, хто говорить про свою любов до України. Хай про патріотичні почуття говорять їхні справи і вчинки.
До речі, і на місцевих рівнях укладалися угоди про спільні дії поміж партосередками і фракціями у радах. Відповідно до політичних домовленостей на центральному рівні. Подекуди не минулося без скандалів. Це в тих районах, де взяли верх особисті амбіції партлідерів. Підсумки цієї роботи у Хмельницькому обговорили на засіданні консультативної ради представників політичних партій при міському голові.
Добре, що прошуміли перші весняні дощі, вмили місто. Непогано, що зробили ще один крок до розв’язання гострої екологічної проблеми Хмельницького — у відкритому конкурсі визначилися з найкращим інвестиційним проектом на проведення робіт із сортування, переробки та утилізації побутових відходів.
Дуже погано, що у Росії три катастрофи поспіль вкоротили віку сотням людей.
Володимир ПРИТУЛА , голова Громадського комітету з моніторингу свободи преси в Криму:
— У Криму небувала спека: температура повітря вдень на цьому тижні сягала 15— 20 градусів тепла. Синоптики кажуть, що така спека була востаннє тільки в 1961 році. Агрономи посіяли озимини на 50 тисяч гектарів більше; сіють більше запланованого яровини, бо турбуються про хліб: якщо виявляться вірними прогнози, що в квітні буде вже 30 градусів, а в червні спека сягне до 40, то доведеться добряче поливати, щоб врятувати врожай. Щось дике передчуває і тваринний світ Криму. Вже з початку нинішнього року в селі Цілинне Джанкойського району зафіксовано кілька випадків нападу вовків на кошари. Зокрема, вовки нападали на кошари Ал-гази і Таук і загризли багато овець. Набіги вовків почастішали, причому якщо раніше вони приходили по одному-два, то тепер — цілими зграями до восьми звірів. Наші фермери у відчаї, адже напади на їх отари відбуваються і в полях, де вівці і люди майже беззахисні. На місцевому рівні ми не в змозі вирішити цю проблему, а вища влада заходів не вживає, хоча ми неодноразово зверталися в районну раду і райдержадміністрацію.
На такому фоні важко знайти щось хороше. Але було й воно. Наприклад, як повідомило Міністерство економіки Криму, за 2 місяці поточного року в Автономній Республіці Крим на вільні і новостворені робочі місця було працевлаштовано 4,6 тис. чоловік. «Порівняно з січнем-лютим 2006 року рівень працевлаштування через службу зайнятості виріс з 8 до 11,7 відсотка», — відзначили спеціалісти міністерства. При цьому кількість безробітних, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, скоротилася в кримській автономії на 7,6 тис. і склала 34,6 тис. чоловік, а рівень зареєстрованого безробіття знизився з 3% до 2,4%.
У міністерстві також повідомили, що в січні-лютому потреба в робочій силі, заявлена кримськими підприємствами в службу зайнятості, склала 5,6 тис. чоловік. «Таким чином, в середньому на одне вільне робоче місце на фіксованому ринку праці претендували 5 чоловік», — відзначають в Мінекономіки АРК.
Випуск газети №:
№51, (2007)Рубрика
Пошта «Дня»