Коротко / ПЛАНЕТА
Ющенка чекають у Хорватії
Президента України Віктора Ющенка у травні нинішнього року чекають у Хорватії. Як повідомляє посольство України в Хорватії, про це заявив президент Хорватії Степан Месіч після вручення йому вірчих грамот новопризначеним послом України Маркіяном Лубківським. Зі свого боку український посол висловив вдячність за підтримку хорватською стороною європейського і євроатлантичного шляху України, зокрема щодо надання можливості стажування українських фахівців у держорганах Хорватії з метою вивчення досвіду в сфері наближення до стандартів ЄС. М. Лубківський зазначив, що Україна виступає за подальшу лібералізацію візового режиму з Хорватією, аж до повного його скасування. Він також зауважив, що українська сторона чекає на розуміння з боку Хорватії щодо необхідності подібного кроку. Посол також звернувся до С. Месіча з проханням сприяти рішенню відносно визнання Хорватією Голодомору 1932-1933 рр. в Україні актом геноциду проти українського народу. Під час бесіди сторони також наголосили на важливості зміцнення українсько-хорватського торгово-економічного співробітництва. М. Лубківський зазначив, що Україна і Хорватія у змозі збільшити товарообіг, який нині становить майже 125 млн. дол., принаймні до 200 млн. дол. Посол України також зауважив, що одним із головних пріоритетів роботи посольства в гуманітарній сфері є відкриття в Загребі українського культурного центру.
Меркель проти єврофедерації, але за постійну армію
Канцлер ФРН Ангела Меркель виступила за створення постійної європейської армії, і водночас відкинула ідею утворення Сполучених Штатів Європи як федеральної держави. Про це вона заявила в інтерв’ю німецькій газеті «Більд». Глава уряду Німеччини, яка в цьому півріччі головує в Європейському Союзі, зазначила: «Нам в ЄС необхідно вести справу до створення єдиної європейської армії». За словами А. Меркель, через 50 років після початку інтеграції Європи, стиль європейського життя «можна визначити одним словом — терпимість. Наша модель спрямована на рівновагу і спільність. Це означає, зокрема, і те, що ті, хто заробляють більше, мають сплачувати вищі податки, і що у нас діє міцна соціальна система».
«Велика вісімка» стане «десяткою»
Клуб G8, до складу якого нині входять Росія, США, Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія і Японія, потрібно перетворити на «велику десятку» за рахунок вступу Китаю та Індії, вважає Верховний представник ЄС із спільної зовнішньої політики й безпеки Хав’єр Солана. «Нині вона (G8) працює недостатньо ефективно й потребує змін у складі. Чому б не перетворити її на G10, де десять провідних країн світу будуть представлені на основі складового індексу міжнародної ваги (ВВП, допомога, військовослужбовці й цивільні особи, які беруть участь у місіях з підтримки миру)?», — заявив Солана в інституті Брукінгcа у Вашингтоні. «Це дасть змогу не лише ввести Китай та Індію, а й зберегти рішучість окремих її («великої вісімки») членів», — додав Верховний представник ЄС.
Пакистан відзначає 50-річчя
Президент Пакистану Первез Мушарраф приймає військовий парад на честь 50-ї річниці національного свята Дня Пакистану. На ньому були представлені сучасні види зброї, в тому числі новий пакистано-китайський винищувач JF-17, перші зразки якого надійшли на озброєння лише цього місяця. Історія цього свята почалася ще за часів Британської Індії в 1940 році — тоді учасники 27-ї сесії партії Мусульманська ліга, які зібралися в місті Лахоре, прийняли декларацію, що закликала боротися за відділення ісламських територій на північному заході й північному сході Індії. Масовий рух за створення в Південній Азії незалежної мусульманської держави, що почався з цієї резолюції, завершився в 1947 році появою Пакистану.
Випуск газети №:
№51, (2007)Рубрика
День Планети