Коротко / УКРАЇНА
Шана та пільги
Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який припадає на 15 лютого, біля стін Києво-Печерської лаври за ініціативи групи компаній «Фокстрот» відбувся мітинг-реквієм. Військовослужбовці Рокитнянського відділу ГУМВС України в Київській області віддали шану загиблим, і після покладання квітів відвідали Києво-Печерську лавру. Начальник відділу В. Кравець повідомив, що 60 осіб їхнього рядового складу — учасники бойових дій в Афганістані, і 20 осіб — миротворці, що побували в гарячих точках інших країн. «Ми розуміємо: тим, кого знайшла війна у мирний час, необхідно збиратися разом, ділитися спогадами, — сказала на мітингу заступник директора ГК «Фокстрот» Людмила Лозова. — Тому ми щорічно організовуємо для своїх колег та друзів таку зустріч у межах соціального проекту «Похід пам’яті». Виконуючий обов’язки голови спілки афганців Подільського району Юрій Задніпряний повідомив, що члени їхньої спілки працюватимуть при уряді, а тому віднині, на його думку, до учасників бойових дій будуть відноситися не тільки з повагою, але й допомагатимуть їм матеріально. Адже не зважаючи на те, що для ветеранів сьогодні існує багато пільг, діють з них лише пільги на комунальні послуги та проїзд у міському транспорті... «На сьогоднішній день ще навіть не всі ветерани забезпечені житлом, оскільки державою видається лише одна квартира на рік. Тому хотілося б, щоб наші афганці шанувалися на більш достойному рівні», — сказав Юрій Задніпряний, повідомляє Анатолій БАБАК .
516 гривень... для шкоди здоров’ю
Учора головне управління статистики у Хмельницькій області повідомило результати дії шкідливих звичок на фінансове становище сім’ї. Виявляється, що щомісяця міське домогосподарство витрачає на тютюнові вироби 21 гривню, а сільське — 10 гривень. «Крім цього, слід додати витрати на алкогольні напої — відповідно 22 і 7 гривень», — повідомила для «Дня» перший заступник начальника цього управління Людмила Хамська. Відтак узагальнила: «За рік кожна міська родина витрачає для шкоди здоров’ю 516 гривень, сільська — 204 гривні». Серед населення краю шкідливу звичку має кожен четвертий у віці від 12 років і старші. «При цьому троє із десяти опитаних повідомили, що курять уже понад 20 років, четверо — від 1 до 10 років, ще троє — від 11 до 20 років», — продовжила Людмила Хамська. Більше третини осіб заявили, що споживають за добу 16—20 сигарет, а кожен двадцятий житель краю — понад 20. Ще з’ясовано, що «найбільше зростання осіб, які курять, спостерігалося за останні п’ять років». До речі, це ж опитування показало, що за місяць сукупні витрати сім’ї, яку очолює жінка, становлять у середньому 1173,4 гривні, що на чотири відсотки менше, ніж витрати сім’ї, очолюваної чоловіком, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
У Львові змагалися кращі молоді шахісти України
У львівському Палаці шахів завершилися фінали чемпіонату України з шахів для спортсменів молодших за 20 років. У турнірах взяли участь по 12 кращих юніорів представників обох статей. Претенденти пройшли відбірне сито за швейцарською системою. Львів не випадково обрали місцем проведення змагання, адже у фіналі аж десять(!) репрезентантів місцевої школи. Наймолодшим учасникам фіналу львів’янам Ярославу Жеребуху та Олександру Іпатову лише у липні виповниться 15 років. Проте, незважаючи на молодість фіналістів, середній рейтинг учасників юнацького турніру дуже високий — 2407 (ФІДЕ). Щоб виконати норму майстра спорту, потрібно набрати у турнірі 6,5 очка... У чоловіків міжнародному гросмейстеру з Дніпропетровська Дмитрові Кононенку гідну конкуренцію склали міжнародні майстри — львів’яни брати Юрій та Андрій Вовк та іванофранківець Володимир Онищук. Хоч як це дивно, в шахах таке буває нечасто, менш титуловані спортсмени витіснили гросмейстера за межі призової трійки. Чемпіоном з результатом 8,5 очка став Юрій Вовк. Одразу три спортсмени набрали на очко менше. Щоб розподілити нагороди, суддям довелося застосувати коефіцієнт Бергера: друге місце у Андрія Вовка (він виконав норматив майстра спорту України), третє — у Володимира Онищука. Дмитро Кононенко — лише четвертий. Серед дівчат головна боротьба розгорнулася між минулорічною чемпіонкою України міжнародним гросмейстером з Криму Діаною Арутюновою та міжнародними майстрами Вітою Чулівською (Львів) та Катериною Должиковою (Київ). Середній рейтинг учасниць жіночого турніру — 2174 (Укр.) «Золото» у кримчанки Діани Арутюнової — 10 очок. «Срібна» призерка чемпіонату — львів’янка Віта Чуловська відстала на півочка, у киянки Катерини Должикової — третє місце з результатом вісім і півочка. За результатами турніру тернопілянка Ольга Калініна отримала звання «Майстер спорту України».
Випуск газети №:
№26, (2007)Рубрика
День України